Slovenija
17949 ogledov

Mlada zdravnica izlila srce: Ljudje so tolkli po vratih ambulant, izvajali nad nami verbalno in psihično nasilje

Komentarjev 106
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 12:39 03.december 2022.

    Vsak ne more biti zdravnik ! Glede odnosa do zdravnikov bi morali obsoditi politiko katero predstavlja sindikat Fides . Ljudje so na robu živcev in lahko se zgodi najhujše . Bolniki ,ki se jim izteka zadnja ura želijo vsaj malo ...prikaži več razumevanja . Ko nimaš več kaj izgubiti greš do konca .

    • LudvikK. 12:44 03.december 2022.

      Obrni se na leve vlade.

    • Ender3 13:09 03.december 2022.

      LudvikK in ,kaj ima leva politika zraven, kar desna nima..Malo se razumsko uravnoteži, iracionalno nabijaš !

    • LudvikK. 13:20 03.december 2022.

      Levi na oblasti 24, desni 7 let.

    • robi2107 13:39 03.december 2022.

      Ludvik, tvoji imajo precej zaslug, da so bili samo 7 let na ablasti. Če bi bili bolj normalni, bi večkrat zavohali oblast. Tako pa nam ves čas pod nos rinete Jajota in njegov trop lobotomizirancev, pokvarjencev, primitivcev in lažnivcev. Hojsa, ...prikaži več Fojbiča, Breznika, Mahniča, se prej pregkedovalca mednožij.... A take naj volimo??? Res je, levi so kradli, kradejo, whatever. Desni tudi, ampak ti so pa še nori zraven. Glede na ponudbo smo pac izbirali manjše zlo.

    • LudvikK. 13:52 03.december 2022.

      Ti se kar tolaži. Zdaj imaš svojega Jajota, čelavega, šiptarja, diktatorja, in ne vem kake izraze vse ste izumili. Poglej se v ogledalo.

    • robi2107 13:58 03.december 2022.

      Pizda, Ludvik, si butast. A jaz mogoče TEBE komentiram? Nisem vedel, da sem JAZ tema. Po tem se vidi, kakšen bedak si. Nimam kaj dodati.

    • LudvikK. 14:06 03.december 2022.

      Ker si tako napisal in se drugače delaš boljšega od ostalih, sem te pač malo zbodel. Ti pa takoj z bedak, butast...

    • robi2107 14:31 03.december 2022.

      No, tisto z ogledalom je bilo zelo ad hominem. Sicer pa jajota ne uporabljam izraza čelavi šiptar, puklavec ipd. Kvečjemu Ljubljeni Vodja in božanstvo. Ampak to leti na to, da je v partiji že cca 25 let brezprizivna avtoriteta in ...prikaži več edini kandidat na partijskih volitvah. Tako, po kimilsungovsko.

    • Ender3 14:41 03.december 2022.

      robi2107 👍dobro komentiraš maloumje !

    • LudvikK. 14:46 03.december 2022.

      Zdaj imajo/te tudi na levi svoje božanstvo in avtokrata. Hanu in še enemu ministru niti pred kamere ni dovolil. Meni zgleda, da gre po poti janeza, njegovi volivci pa po poti njegovih volivcev. Zelo podobno samo 10x bolj nevarno, ker ...prikaži več ima golob absolutno oblast.

    • robi2107 14:56 03.december 2022.

      Bomo videli, Ludvik. Osebno sem precej skeptičen do vsake vlade. Na z24 pisem šele zadnje čase. Prej sem bil bolj na financah. Če bi tam bral moje komentarje, bi ugotovil, da sem bil kritičen tudi do prejšnjih vlad. Ta zaenkrat ...prikaži več še ni naredila večje svinjarije. Ne bom pa skrival, da nad višanjem davkov nisem prav nič navdušen.

    • LudvikK. 15:31 03.december 2022.

      Zanimivo, pravijo si Svoboda, višji davki pa bodo prinesli ravno obratno.

    • Ivo 16:11 03.december 2022.

      Tako je ravno zato, ker JE danes lahko skoraj vsakdo zdravnik. Včasih je bilo več študentov in posledično večja konkurenca, da si se lahko vpisal, danes pa... saj se nikomur več ne da študirat.

    • robi2107 16:40 03.december 2022.

      OK, meni je jasno, da država rabi prihodke za delovanje in ti prihodki so v glavnem davki. Povsod, ne le pri nas. Tudi proti socialni državi nisem, vendar ne kar povprek. Pa tudi proti NVO nisem, če je njihovo delovanje ...prikaži več v javnem interesu. Me pa moti, če država s tem denarjem dela kot svinja z mehom. Glede tega nobena vlada ni bila kaj dosti prida in vse so vedno našle denar za "naše".

    • mina6 17:44 03.december 2022.

      L, in to se da narediti s čudežem. Kot s Kardlejevo kravo: skoraj so jo naučili živeti brez hrane, pa je, nemarnica, crknila..... BEDAK

    • mina6 17:44 03.december 2022.

      Ivo, BEDAK

    • robi2107 18:34 03.december 2022.

      Ivo, mar ne vidiš protislovja v svoji objavi? Medicina je bil vedno zahteven študij in ne danes, ne včeraj, ni mogel kar vsakdo postati zdravnik. Velika konkurenca, ki naj bi po tvojem včasih vladala, pa je znak točno tega. Pa ...prikaži več ni (bilo) tako. Če kaj vem, si na medicini (kakor mi je pravil oče, ki je vpisal in pustil medicino) lahko izpit ponavljal le 1x, 2x. Če ti tudi takrat ni uspelo, si bil out.

    • Ivo 19:34 03.december 2022.

      Oče verjetno izgovore išče 😉

    • Ivo 19:36 03.december 2022.

      @mina6 vedno imam rad argumentirane in z dejstvi podkrepljene izjave debilov. Tvoja mi je res všeč.

    • robi2107 20:43 03.december 2022.

      Ivo, Mina je imela čisto prav, ko ti je rekla, da si budala. Glede na stupidnost tvojega neumestnega komentarja se lahko le pridružim njenemu mnenju. Btw, oče ne išče nobenih izgovorov, ker je že nekaj let pokojni.

    • Ivo 14:47 05.december 2022.

      @robi2107 Kakršen oče, takšen sin. Ti iz prve roke lahko povem, da si smel izpit večkrat opravljat. Vse ostalo s tvoje strani pa velja kot za mino6.

    • robi2107 15:06 05.december 2022.

      Ivo, samo ponovim lahko prejšnjo minino oznako. Btw, kaj pa ti ves, kakšni regli glede ponavljanja izpitov so veljali pred 60 leti. Iz prve roke my ass.

    • Ivo 21:41 05.december 2022.

      No ja, za čas Marije Terezije res ne vem, tebi je pa zagotovo dedek povedal, a ne?

    • robi2107 22:16 05.december 2022.

      Z vsakim dodatnim komentarjem samo potrjuješ Minino oznako. Daj, gnjavi koga drugega.

    • robi2107 22:41 05.december 2022.

      P.S. Ivo, očitno imam posla s topoumnim smrkavcem, katerega dedek je bil pred 60 leti star toliko, da bi bil lahko študent. Okoli 20 let, torej. Kar pomeni, da je njegov potomec/potomka (eden od tvojih staršev), star(a) max 60 let, ...prikaži več raje manj. Če se je ta starš pridelal tebe pri starosti 20 let (raje več) si torej ti star med 20 do max 40 let. Če je bližje prvemu, je tvoja stupidnost še razumljiva, če je bližje drugemu, pa že zaskrbljujoča.

    • Ivo 06:22 06.december 2022.

      Ti, revež, gnjaviš sam sebe...

  • BenX 12:38 03.december 2022.

    Priznam, nisem prebral. Rekel bom pa to, zdravniki in policaji so v času covida pokazali koliko so vredni. Tak da, če jamrajo in jim je hudo (zaradi bilokerih razlogov že), tudi prav...

  • Avatar luckyss
    luckyss 15:16 03.december 2022.

    Ne vem no...Dve leti med Covidom me je zdravil receptor zdravstvenega doma po telefonu, medtem, ko je bila zdravnica na dopustu..

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 15:51 03.december 2022.

      Je tako,pri nas doma enako,saj ni nič narobe dokler ni hujšega,pol je pa že prepozno nazadnje

    • Bara 15:58 03.december 2022.

      Upam, da vodstvo ZD Ljubljana ne bo dobilo navdiha v tem komentarju in dodatno zaposlilo receptorje za delo v ambulanti. Katastrofa...

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 16:51 03.december 2022.

      Bara,tudi OK,vse bolje kot da te ne šmirglajo pet posto,kot je v navadi,telefon zvoni v nezavest ,pa nazadnje ti končno nekdo se javi in ti reče ni zdravnika

  • pravičnik77 13:33 03.december 2022.

    nič jokat. tako bo, doker se ne boste spet začel oglašat na telefone, kontaktirat s pacienti po mail-ih, ipd. nemogoče vas je dobiti ( pa ne za nasvet ). osebno čakam za mladoletno hčer kot bedak na pametno preiskavo,. namesto ...prikaži več normalne ambulante si pediatrinja piše šolsko preventivo 3 dni v tednu, a je na območju osnovna šola in 2 podružnični, do petega razreda... svoje zdravnice nisem videl ali slišal več kot 1 leto, sploh ne vem če je še živa... tolk o tem kok ste zasedeni, plačujemo vas a ku

    • pravičnik77 13:34 03.december 2022.

      plačujemo pa vas kot da ste zlati... pa sploh ne vemo če še obstajate, ker do vas se itak ne da...

    • lojs 13:40 03.december 2022.

      kaj boš potem, če slučajno izveš da ni več med živimi? sam sem imel tak primer, da ne bi mislu, da se zajebavam

    • pravičnik77 13:42 03.december 2022.

      bom pač ugotovil, da sem še en več, ki nima osebnega zdravnika, pa čeprav jih preveč plačujem... mislim da jih je takšnih v SLO več tisoč

    • LudvikK. 13:56 03.december 2022.

      Preveč plačuješ ostalih 180.000. Sodnice in štrukljeve še posebej.

    • pravičnik77 14:56 03.december 2022.

      lej, vsak ima svojo "nalogo", vsaka država jih ima, ker brez njih ni države... tega se ni zavedal nobeden, ko je pred toliko in toliko leti glasoval za izhod iz YU, mislili pa so, da bo nova država zastonj, da ...prikaži več ne bo državnih uslužbencev... kakšn so? takšni, kot smo jih ljudje naredili in nič drugačni... nismo mi nič boljši od njih, oni pa ne od nas...

    • mina6 17:51 03.december 2022.

      Imate pa nova miststrstva, pa potratno Niko, pa Golob ima milijone, in Pirc Musarjeva, Darko Horva, pa Petan, Odlazek, pa Necenzurirano, Golobič in nešteti drugi. Ta garače je pa škoda poštenega denarja. 6€/h za dohtarsko plačo... NORCI!!!!!

    • pravičnik77 01:24 04.december 2022.

      imate?

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 14:04 03.december 2022.

    Ko bi se Fides raje boril za zdravnike in sestre v ambulantah, da bi končno imele dve ambulanti eno administrativno delavko, kot to delajo v Avstriji, Nemčiji in Švici, da sestre opravljajo svoje delo zdravniki pa z pacientom. Bi bilo ...prikaži več tudi v Sloveniji znosno za vse!

  • bobubob 13:09 03.december 2022.

    Ko bo dovolj hudo, bodo ljudje 'potolkli' na prava vrata, na vrata voluharjev, lažnivih levih in 'desnih' (ki tule niso nikoli bili niti desnosredinski, kaj šele desni) politikantov, na vrata mafij vseh barv in zvrsti, ki so se v tej ...prikaži večtej tvorbi (ki jo imamo za državo, pa nikoli nismo vedeli, kaj bi z njo) namnožili kot kobilice. Potrebna je 'deratizacija' na neko normalno še vzdržno število. Za so bile nekdaj namenjene volitve a tega plebs tule nikakor ni razumel. Sedaj bo treba drugače...

    • lojs 13:28 03.december 2022.

      zelo čustveno, zelo ... glede te "deratizacije na neko normalno število", ... hmm, tole je pa čudno, koga imaš v mislih?

  • Bara 15:29 03.december 2022.

    Draga kolegica, odlično in realno napisano. Zaradi takih kolegov imam še upanje, da bomo zdravniki slišani. Pred 4 leti sem zapustila ZD Ljubljana zaradi več po mojem mnenju nevarnih in nesmiselnih odločitev vodstva. Ena od njih je bila tudi zaposlovanje ...prikaži več sobnih zdravnikov za delo v ambulantah družinske medicine. Brez licence, ustreznega znanja in izkušenj je obravnava pacientov lahko nevarna ali škodljiva. Če vodstvu ni mar, čudno, da se pacienti temu ne uprejo?

    • asmas1965 16:22 03.december 2022.

      jaz kot pacient ne vem kakšno izobrazbo in izkušnje ima oseba,ki sedi nasproti mene in je "v belem".Vsekakor se stopnice pometajo od zgoraj navzdol.Obilo uspeha kjerkoli že skrbite za svoje paciente

    • Ender3 17:19 03.december 2022.

      Bara ni razlogov, da bi bili beli ovratniki uslišani. Njihove plače so čisto primerne je pa problem, ker se odgovornost, učinek in obremenitve med njihovem delom zelo razlikujejo. Ne moreš primerjat delo okulista, dermatologa, otologa, internista....z travmatologom, kardio/kirurgom, anesteziologom, intenzivistom, ...prikaži več radiologom..Izhodiščne plače imajo pa, vsi enake..

  • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 16:36 03.december 2022.

    Bolnike se vedno prikazuje kot neke ponorele zlobneze... in to bolu, da nas zdravniki vidijo tako in poglablja prepad med nami. Zakaj se nekateri tako obnasajo? Ker nikakor ne dobijo prepotrebne pomoci, ker ne morejo zdravnika, ker jim nihce ne ...prikaži več odgovarja, .... pa ceprav za to ves cas placujejo. Povem vam, da so bolniki v bistveno hujsih stiskah kot tile jokajoci zdravniki. In povem vam, da zgleda res bedno, ko se zdravniki vedno borija za vec denarja, nikoli pa ne za bolnike.

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 16:48 03.december 2022.

      Da te bolnega in v bolecinah pustijo brez oskrbe, da bi moral ponizno sedeti in cakati, da se te kdo usmili, da ne ves, kaj se spkih dogaja in kako dolgo te bodo pustili tako a to pa ni psihicno ...prikaži večo nasilje? In pametno bi se bilo vprasati, kaj je nastalo prej in kdo je povzrocitelj cesa...

  • lojs 13:36 03.december 2022.

    vsakdo gre lahko pri opravljanju poklica do nekih meja, ko gre čez, lahko pregori, ali pa še pravi čas zapusti to delo, stvar posameznika ... nekateri ste se očitno že indentificirali z napovedmi ministra, ki je odprl vojno fronto ... ...prikaži več mislim, da pristop ni pravi, ker se ne zavedate, da dohtar ni nekaj ali nekdo kar lahko zamenjaš čez noč ... življenje postaja vse težje za večino, ampak brez strpnosti bo situacija samo še slabša

  • robi2107 13:48 03.december 2022.

    Imamo dohtarski plebs in dohtarske mandarine. Prvi jebejo ježa, drugim se cedita med in mleko. Svirajo q****, pa samo dodatkov pokasirajo za par navadnih plac. Živijo v SLO, plače bi imeli pa ameriške... Saj se spomnimo, kdo so bili med ...prikaži več korono največji zaslužkarji.

    • LudvikK. 14:02 03.december 2022.

      Hočejo 3 kratnik pa 20 letih izkušenj, ne pa ameriških plač. Povem ti lahko, da dohtar v najvišjem plačnem razredu z 20 leti izkušenj za 8 ur, brez dežurstev dobi 2800 neto. Koliko dobijo štrukljevi za 20 šolskih ur na ...prikaži več teden? Ali pa uradniki in sodnice?

    • robi2107 14:35 03.december 2022.

      No, 20 šolskih ur v učilnici še zdaleč ni vse. Tukaj so še priprave na uro (boljši učitelji jih imajo, jebivetri, ki jih je veliko preveč, pa pač ne), sestavljanje in popravljanje testov, poleti imajo neke seminarje... Ne pravim, da ...prikaži več se ubijejo od posla, ampak tako enostavno, kot kot praviš, pa vseeno ni. Pa plače tudi niso be vem kako bajne.

    • robi2107 14:36 03.december 2022.

      P.S. A propos dodatkov za korono: ti naj bi znašali do 900 eur. Po možnosti za tiste, ki koronarja še videli niso.

    • Ender3 14:50 03.december 2022.

      robi2107 👍👏👏 bravo !

    • LudvikK. 14:50 03.december 2022.

      Nenormalne dodatke so dobivali tudi učitelji in še marsikdo. Menda smo bili edini na svetu. Na primer na hrvaškem so zdravniki dobivali fiksni dodatek 500€ in to je bilo to. Imamo pa tak butast zakon. Izsilil ga je pred davnimi leti štrukelj.

    • robi2107 15:02 03.december 2022.

      Kar nekaj časa je trajalo, da so začeli dohtarjem kokona dodatke dajati v fix znesku, ne pa v % od osnovne plače. Ne vem, koliko ima štrukelj s tem. On je za šolstvo, midva pa govoriva o zdravstvu. Dejstvo je, ...prikaži več da je naša država strahotno neurejena na vseh področjih, zaslugo za to pa ima kar cel politični razred. Pred nami uprizarja krvave boje, v DZ pa skupaj pijejo kavice dol v bifeju in še zdaleč niso tako sjregani med sabo, kot mi midlimo, da so.

  • Svobodnež 16:44 03.december 2022.

    Neimenovana zdravnica, povsem se strinjam z vami in vas razumem.Ampak-vaši nadrejeni oziroma sindikalisti pa vidijo največji problem v PRESLABIH PLAČAH! To jim je očitno glavni motiv, vse drugo je postranska stvar.V gospodarstvu so nas venomer opominjali, da moramo najprej kvalitetno ...prikaži več opraviti svoje delo, podjetje mora te produkte prodati po cenah, ki so za kupca sprejemljive, kupec mora izvršiti plačilo, šele potem se lahko pogovarjamo o plači. Zdravniki pa želijo TAKOJ večje plače, ostalo bo že

  • Ivo 16:08 03.december 2022.

    Ampak še vedno bo zdravnik iz Srbije to delo opravil namesto vas za pol nižjo plačo in brez jamranja. Šolanje je pa pri njih verjetno še bolj kruto, ker jih je veliko več in manj razpisanih mest... Meni je to čudno...

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 15:53 03.december 2022.

    Plače naj imajo iste ,samo več zdravnikov treba zaposlit,ker z glavo v zid ne gre pa če imajo milijon plače

  • Bara 16:04 03.december 2022.

    Nobeden od družincev ali splošnjakov ni med zaslužkarji. Morda le direktorica ZDL, ki ima poleg še zasebno ambulanto. Ji je Zoki zrihtal še, ko je bil Rudi direktor in ona strokovna direktorica. Zaslužkarji so med tistimi bolnišničnimi zdravniki, ki so ...prikaži več se že rodili lačni in so šli za zdravnika zaradi položaja in denarja.

  • Bara 15:42 03.december 2022.

    Delo zdravnika je treba razbremenit. Pa ne z novim administrativnimi kadrom. Razbremenit ga je treba zahtev ZZZS, ki je postala močnejša od vsake politike. Zdravniki se ne ukvarjajo več s pacientom ampak zahtevami ZZZS. Največja neumnost je, da za popis ...prikaži več dela rabiš 4x toliko časa kot za obravnavo. Drugače ZZZS odloči, da ni nič narejeno in te kaznuje. Vtikuje se v strokovne odločitve, ker niso skladne z njihovimi predpisi in te kaznuje.

    • lojs 16:00 03.december 2022.

      tisiti, ki kaj slišimo in nam tudi kaj ostane v betici, smo o teh problemih že seznanjeni ... ampak nič ni narobe, če se to še večkrat ponovi, za vse tiste, ki vsepovprek pluvajo po belih haljah še bolj pa ...prikaži več za tiste, ki bi lahko kaj spremenili ... ne vem, imamo novo vlado že več kot pol leta, minister dohtar, ki po eni strani oblublja rešitev, sicer pa grozi z vojno ... kdo je sploh še nad njim? če je, naj minister takoj ostopi in naj dela samo tisto za kar je usposobljen

    • Bara 16:09 03.december 2022.

      Mislim, da minister za zdravje sploh ne sme biti zdravnik. Funkcija zdravnika po duši in ministra sta si nasprotujoči. Boljši bi bil Chuck Norris

    • asmas1965 16:27 03.december 2022.

      Vlada bi morala ukinit ZZZS in uvest neko finančno pisarno ,ki bo delovala s pozitivvno nulo.Dokler bo pa zzzs diktiral zdravnikom koliko napotnic lahko letno napišejo in koliko prevozov lahko poštemplajo tolio časa bo zdravstvo v težavah .Drugo pa je ...prikaži več dobaviteljska hobotnica s z Zemljaričem na čelu.Vse nabave združit v prej omenjeno finančno pisarno dobavitelje pa zradirat

    • lojs 16:38 03.december 2022.

      največji nateg oblasti je, da najde vse mogoče izgovore, da se nekaj ne da in se ne reši ... vlada je najvišji izvršni organ oblasti, torej so tudi nad zzzs, ki ga lahko spremenijo ali pa ukinejo, kakorkoli ... za ...prikaži več vse to je pa potrebna politična volja,... ki je ni, tako kot je ni zato, da bi odpikal "večnega" zamlariča

  • rd2dmk2 16:11 03.december 2022.

    hm, pa saj vse ve, naj se prijavi za ministra pa bo vse porihtala . aja pa en čist majčeken nasvet od mene. DOVOLJ BO če gre in sune v rit Kuštrina da bo zletel v orbito. in bo TAKOJ vse OK.

  • becar 19:37 03.december 2022.

    Dohtarji ste se mi med korono tako zasrali, da boste v mojih očeh vedno ena navadna banda pokvarjena

    • lojs 09:07 04.december 2022.

      mogoče boš pa koga še kdaj potreboval, vse je možno

    • becar 11:49 04.december 2022.

      Sigurno ga bom potreboval pa ti tudi, ampak to ne spremeni mojega mnenja o njih.

    • lojs 13:08 04.december 2022.

      sej tud moje mnenje ni najboljše, ampak večji problem vidim v sistemu javnega zdravstva, zato je treba še vedno imeti potrplenje in distanco ... lahko se dereš na njih, lahko tolčeš po vratih, razbijaš ... in kaj boš dosegel? a ...prikaži veča ni čudno, da pri zasebnikih tako vse dobro lavfa, sej so tam tudi dohtarji, a so mogoče drugačni?

    • becar 13:28 04.december 2022.

      Problem je odnos do pacienta. Sem bil nekajkrat v privat in sem imel občutek, kot da bi prišel na drug planet. Ampak so cene takšne, da si jih redno lahko privoščijo samo tisti, ki so si v državi kaj nakradli žal.

  • brencl47 16:57 03.december 2022.

    En veliki jamr, ki preveč posplošuje problematiko! Osnovna rak rana so zdravstveni domovi ter organizacija reda in dela v njih. Dandanes si zdravstvene domove lastijo občine, čeprav so bili zgrajeni iz samoprispevkov občanov. Kot taki poslujejo zgolj kot podaljški nekakih ...prikaži več preživetih samoupravnih struktur in stihija v njih je odraz povampirjenega občinskega politikantstva ter državnega birokratizma.

    • lojs 18:07 03.december 2022.

      je kakšna rešitev, al nam preostane samo še to, da nemočni gledamo barko, ki se potaplja?

    • brencl47 20:21 03.december 2022.

      Ozrimo se samo v Avstrijo in Nemčijo ter poglejmo stanje pri koncesionarjih - pa to primerjajmo z zdravstvenimi domovi, pa bodo rešitve jasne!

    • lojs 20:52 03.december 2022.

      mi se lahko primerjamo s komerkoli, pa ne bo drugače ... sej si dobro napisal, kaj so občine ... dodajam, da je tam gnezdo nesposobnih ritoliznikov in seveda leglo korupcije ... ko bomo enkrat v glavah razčistili kdo je za ...prikaži več koga, ...zdaj ljudstvo dela za oblast, namesto da bi oblast delala za ljudstvo, pa za začetek omejiti število mandatov županom teh preštevilnih občin

  • Igorgeus 19:04 03.december 2022.

    Ne pozabimo, da 35 razred je cca 1200 neto brez dežurstva in čakanja, delo čez vikende, praznike. Z dodatki lahko takoj pridejo do 3000 in čez, dodajmo pa še popoldansko delo. Tega v JS ne doseže nihče. Popoldansko delo je ...prikaži več vsem drugim nedosegljivo in prepovedano, pa začnejo z 1200 bruto. Tako da tako jamranje mene ne gane. Malo se je tudi treba zorganizirat, ne samo čakati, da drugi vse zrihtajo.

  • Ender3 13:20 03.december 2022.

    Takšni kadri pač niso dovolj šolani in zreli, da bi nosili breme odgovornosti poklica, ki so si ga sami izbrali.

    • Avatar Ajda Virant
      ajda0 14:07 03.december 2022.

      30 let v Jugoslaviji ni bilo interneta, e napotnice, naročanja na obisk, vse ambulante so delale, zjutraj en zdravnik, popoldan drug zdravnik v isti ambulanti. Danes so prazne, zakaj, pri dveh MF?

    • Ender3 14:56 03.december 2022.

      ajda0 👍 dobra primerjava, ne vem tudi, če so bili novodovni zdravniki seznanjeni, da so nekoč njihovi kolegi diagnosticirali sladkorno bolezen tako, da so okušali njihov urin. Ali pa nosečnost potrjevali na žabah in pri srčnem popuščanju uporabljali pijavke.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.