Slovenija
71 ogledov

Mlade mamice nezaželene

Komentarjev 45
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • JohnSmith30699 07:37 09.oktober 2012.

    Tako kot je napisal bugmenot!Vsi so malce razvajeni ratal, pred več kot 30 leti ko je moja mami imela mene je imela porodniške cele tri tedne pa so jo ze klicali delat, in veste kaj z veseljem je šla ...prikaži več ker je delavka in ne razvajena mula nove dobe. Vsi bi vse nekaj zastonj, nihče pa ni pripravljen malce potrpeti. Sam tudi še nisem bil na bolniški od kar sem zaposlen in je to ze kar krepko nekaj let. sem pripravljen malce potrpeti, delodajalci to cenijo z napredovanjem in visjimi plačami in na koncu imam tudi več privilegijev in dopusta!Tako da malce stisniti zobe in ikati delo ne službo!

  • andreja980 08:27 09.oktober 2012.

    Ja ampak takrat so bili drugi časi, vse babice so bile doma in so lahko pazile otroke. Kam pa boš dal 3 mesece starega otroka, če greš delat? V vrtec ga ne moreš dati pred 11 mesecem. Nimamo pa vsi ...prikaži več 2000 eur plače, da bi si lahko privoščili zasebno gospodinjo in varuško. Me prav zanima kako boš razmišljal ko boš enkrat sam imel otroke in kaj bi rekel, če bi moral sam vzgajati otroke in zraven delati!!!!

  • nasha71 08:29 09.oktober 2012.

    Js priznam mela sem srečo, ker so mi podaljšal med porodniško pogodbo... Mi je pa logično da bo ženska ki je študirala iskala v svojem fohu job... al ne vem.... bodo kr magistri delal za trakom???? Vsako delo je ...prikaži več častno, sam dejte mal mislt no.... noben ne pravi kako delo je iskala... al to vsi komentatorji kr veste??? No sej zato pa mamo tko kt je k mate vsi kurje možgane... BDW če bi mogl deci rodit bi blo 1 leto porodniške premal hahhahah

  • andreja980 09:40 09.oktober 2012.

    Nisi edini sponzor, vsi zaposleni smo sponzorji porodniških, tako da ne s takimi komentarji, kot da samo TI prispevaš v državno blagajno ki ima luknje na vseh straneh in iz katere še NAJMANJ denarja odteče za porodniške. Ko boš sam ...prikaži več imel otroke in ženo pa jo naženi po 3 mesecih delat, da te ne bo finančno zažirala, pa potem sporoči kam si dal v varstvo 3 mesece starega otroka in koliko si za to plačal!!!

  • nasha71 09:46 09.oktober 2012.

    ojej, sej tut študentska dela niso več to kar so bla... Vsi bi radi mel 20 letnco s 30 let delavne dobe..... pa kje žviš no... na oblakih???

  • Specijalec 11:19 09.oktober 2012.

    ok-ej, glede na to d je Nasha 71 očitno užaljena če kdo drugače pove kolikor bi bilo njej všeč, se sprašujem kaj sploh komentira druge??? Jaz pravim tako, zakaj pa bi imel mlado mamici v službi??? ko pa je na ...prikaži več trgu dosti drugih punc/žensk, ki pa niso mamice, in pač nimaš problemov, ko ji rečeš da bo morala nadure oz. da bo morala priti v soboto v služno.... ne pa mlada mamica, k pride užaljana v službo če more delati nadure/ sobote! z vidika delodajalca, k želiš izkoristiti delavca 100% ne pa 70% je čisto logično d ne boš jemal nekoga k ga lahko izkoristiš samo 70%...in tale gospa v prispevku bi kot diplomirana ekonomistka to morala vedeti!!! Ne razumem takih žensk, hoče otroka, ne pomisli na posledice in potem smo delodajalci nesramni....ne moreš vrjeti in potem še Nasha 71 s svojimi nesramini komentarji, te čist vse mine. Punce na vašo žalost se časi spreminjajo...treba si je ta prvo uredit življenje( premoženje, službo itd.) šele nato pa otrok!!! ne pa obratno...na srečo ali pa žalos

  • Freiherr 12:15 09.oktober 2012.

    Katastrofa, na eni strani povampirjeni birokrati, na drugi strani povampirjeni kapitalisti.In vsi ti skupaj neutrudno udrihajo po delavcih !Seveda, kako ne, problem so zaposlitve, plače, pokojnine, sociala, zdravstvo... Kaj pa mogoče vojska, policija, diplomacija, ogromen državni aparat, državni ...prikaži veči svet, predsednik republike, birokratki, funkcionarji, ... , v tem getu z 2 miljona prebivalci ?!?Se bo pač treba malo spet zorganizirati in udariti, da se vsaj malo zadeve znormalizirajo !Se bo kaj usekalo, ali se bo pa samo stokalo !?!

  • damchy 12:46 09.oktober 2012.

    Pa še nekaj, nadure prekomerne, ki se vlečejo v pozne popoldneve in cele vikende konstantno pomenijo, da imaš v firmi prekomeren obseg dela, kar posledično pomeni zaposlit več kadra, ne pa obstoječe število obremenit na 130-150 %. Ne moreš ti ...prikaži več človeka zasužnjit !!!

  • alinka 13:12 09.oktober 2012.

    No, sem mlada mamica-če lahko temu tako rečem ker sem stara 28 let , ampak rada bi povedala še mojo izkušnjo. Diplomirala sem v tehnični stroki, in potem iskala službo kaka dva meseca. Nato sva se z takrat še partnerjem ...prikaži več zdaj možem odločila da bova imela otroka, saj sva predpostavljala da:Jaz npr. dobim službo, delam leto, dve, ali več, nato grem na porodniško in po porodniški ne dobim več nazaj službe, ali pa: zanosim takoj, delam do porodnišče še preko podjemne in nato za eno leto dobivam starševski dodatek, potem sem brez službe-torej na istem kot v prvem primeru, ampak pridobila sem nekaj let. No, tako je tudi bilo, s tem da sem po porodniški dobila službo pod pogojem da odprem svoj s.p.. Vse lepo in prav-smo se zmenili za urno postavko in vse bi "laufalo" če me nebi takoj ko je bil samo minimalen upad dela poslali na čakanje domov. In tam sem bila dva meseca pozimi, dva meseca poleti in še kakega vmes...na koncu sem v celem letu delala vsega skupaj 6 mesecev, zato, da sem preostal

  • Specijalec 17:55 09.oktober 2012.

    se popolnoma strinjam s teboj! samo vprašanje je ali si lahko privoščiš 2 delavca namesto enega, ki bi bil 100% obremenjen?? nanese kar precej stroškov, če zaposliš še enega....,jaz in vrjamem, da še vsaj 90% podjetnikov in Managerjev razmišljamo enekao ...prikaži več kot ti, samo problem je ker nam država ne pusti normalno delati...če bi nam omogočili bolj prijazno podjetniško okolje vrjemi, da bi 99% podjetij na novo zaposlovalo!!Pa nisem rekel 150% ampak 100% obremenitev pa pričakujem! So na žalost taki časi da je potrebno vse vire v podjetju max. izkoristiti, ne pa prekomerno!!! Pa nisem proti delavcem, sploh ne, po moje je podjetje lahko uspešno posluje samo če so delavci za direktorjem in ga podpirajo!In če jih izkoriščaš, to ne pelje nikamor!

  • reider 19:38 09.oktober 2012.

    Ali lahko rečem še jaz kako butasto?No prvo povem, da sem res bolj kot ne mamin sinko, saj imam najjjbolj ljubečo mati kar se jo da imet. prvo službo po srednji sem si zrihtal sam, drugo pa je povprašala ona. ...prikaži več Torej spet ona. Skratka, kaj so problemi, sploh ne poznam- to priznam. A vedno sem bil fizikalec.Bi pa komentiral čist karatko in jedrnato te vaša komentarje: Postavite se drug drugemu v njegovo kožo in razumeli boste kometarje teh drugače mislečih ljudi. Mi delavci ne bomo oziroma bomo težko razumeli delodajalce, delodajalci pa seveda nas, saj vsak gleda iz svojega zornega kota.No nevem , če boste razumeli poanto mojega komentarja. Pa lep pozdrav in ne grenite si dneva z kreganjem-sejte pozitivno energijo.......

  • nasha71 08:21 09.oktober 2012.

    Očitno si DEC, ker nobena mama s kančkom materinstva v sebi nebi napisala kej tako butastga... Men se srce trga k nisem s svojim otrokom več časa!, ko sem skos v službi!!!!! Kreten zabit

  • nasha71 08:25 09.oktober 2012.

    spet en brihten.... Pa ti nosi otroka 9 mescou pa pejt po treh tednih delat bedak!!!!!! sam dec lahko kej tazga vn butne.... čE PA ŠTUNFKI NISO tam k ponavat je pa pizdarija..... ne bi o razvadah!!!!!!! Večjih razvajenk kt ...prikaži več ste deci ni nobena ženska vam je treba vse k ritki rnest pa pazt da vam kdo kej žalga ne reče ... ker drgač je ogen v streh.... JA VSI STE ISTI.... tko da ne tež mi z izgovori......

  • nasha71 09:35 09.oktober 2012.

    tut jst plačujem cel kup davkov... če ti kej ne paše pet v USA ;) pa good luck če zboliš, in čist tko v vednost... Po nekod imajo plačano porodniško do tretjega leta starosti, tako da si raje kej preber ...prikaži večr preden začneš kokodakat

  • nasha71 11:57 09.oktober 2012.

    nisem užaljena, butastih komentarjov pa ne prebavlam.. IN BDW delam cele dneve tko da tut o tem nebi razpredaal s tabo.... In lepo prosm razložimi, kako naj si človek uredi življenje pri takm sranju s takimi butli okol sebe... Nimaš ...prikaži več najboljših argumentov sam en kup flancanja kako naj bi tvoj popolni svet izgledal :) sorrćy baby nimate pogojev da me užalite :P ko bom prebrala dober argument bom pa MOGOČE utihnla...mogoče LP :)

  • Specijalec 12:06 09.oktober 2012.

    no lepo d nisi užaljena, pa zardi mene ne rabiš utihniti, sm čist zadovoljen če lahko debatiramo ;)...pa nikol nisem rekel d ne delaš, tako d ne spreminjej mojih besed ;) glede argumentov je pa tko, še zmerm ne vidim ...prikaži več razloga d bi vzel v službo mamico če mam na drugi strani punco/ žensko k nima družine, posledično jo lahko veliko bolj obremenim kot pa mamico...k mi bo pa kdo drug dokazal nasprotno potem pa z veseljem priznam zmoto :)....še enkrat najprej si treba uredit življenje potem pa otrok, ne pa tko k zdaj ko je kao moda d si mlada mamica, in kr vse hočjo bit mlade mamice...lahko ampak potem ne jokat d ne dobiš službe....

  • Specijalec 17:36 09.oktober 2012.

    ja to je res, zato pa obstaja pogodba za določen čas :)....Zavedite se da nismo delodajalci rdeči križ da, bi nekoga zaposlili, nato pa bi v tem primeru delavka šla na porodniško....delodajalci rabimo delavca/delavko, ki bo delala in prinašala podjetju ...prikaži več korist! ne pa da bo podjetju (lastniku) delala škodo....ne me narobe razumet, vse je ok, če gre delavka po 3 letih na porodniško...samo zelo pogosto ženske izkoriščajo in jih zaposliš, pričakuješ da bo delala, nato pa kar rabim porodbiško...to pa ne gre, in hvala bogu za pogodbe za določen čas :)

  • sprehajalec 23:06 09.oktober 2012.

    Kot so včasih šopali, na slovenskih tleh slovenski gospodar in lastnik. Po 20 letih se izkaže, da tisti ki so tu in ne na Kajmanskih nimajo posluha za mlade mamice. Tujec pa bi ga morda imel, za 4 ...prikaži več ure dnevno, kot drugod severno. Problem je torej v Slovenskem gospodarju.

  • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 23:16 08.oktober 2012.

    Morda je prišel čas, da pričnemo razmišljati o bolj strogem podeljevanju rizičnih nosečnosti in skrajšanju porodniške dobe. Podjetja vložijo čas in denar, potem pa zaposlena za dve leti izgine.

  • damchy 08:44 09.oktober 2012.

    Tisti, ki tega niste nikoli doživeli ne obsojajte. Doma imamo popolnoma enak primer, soproga je doštudirala (ekonomski faks - računovodstvo), imava tri otroke in je stara 29. let. Ima tri leta delovne dobe v podjetju, ki je propadlo po najinem ...prikaži več 2. otroku. Ostala je brez službe. Delala ni v svojem poklicu in sedaj nima niti priložnosti pridobit izkušnje v svojem poklicu! Nima izkušenj na njenem področju in 3 otroke ima, službe ne dobi! Zakaj se potem trudimo in doštudiramo? Mi lahko kdo to razloži, kako naj pridobi izkušnje s tega področja?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.