Slovenija
6219 ogledov

Na zavodu za zaposlovanje 7600 tujcev, mnogi ne znajo niti malo slovensko

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar olor
    olor 13:28 13.marec 2019.

    Pravilno. Le kako so dobili dovoljenje za stalno prebivanje, če ne zna osnove slovenščine? Dokazilo so kupili, 100%

  • Silva Drevensek 13:27 13.marec 2019.

    ja normalno če ne vejo našega jezika,adijo podpora

  • Avatar vec
    vec 15:11 13.marec 2019.

    Bil zadnjič v KC, 8 (beri OSEM) albancev (ne kosovskih ampak pravih) en od njih je bil nekaj bolan, ostali so pač z njim delali gužvo. EN od njih je govoril lepo Slovensko (dijak neke šole zgleda) in ta ki ...prikaži več je bil bolan je znal nekaj malega Angleško, vsi ostali pa ene besede druge kot albansko, govorili so pa strgani dohtarji :) Alora temu se reče INEGRACIJA, ma pridem v'č ksno :)

  • bojovi 14:36 13.marec 2019.

    Znanje Slovenščine na delovnem mestu, bi moralo biti v zakonu. Ne znaš Slovenščine, adijo. Eni Bosanci, ki že 30 let živijo v Sloveniji in ne znajo niti ene besede Slovenko, ker ve, da se bomo mi njim klanjali. Sramota! Nimam ...prikaži več nič proti migrantom ampak znanje Slovenščine in obvezna uporaba Slovenskega jezika na delovnem mestu, bi morala biti z zakonom sprejeta. Naprimer, v Nemčiji tega ne trpijo, če ne znaš Nemško se sam znajdi, oni se ne bodo učili tvojega jezika, ti se boš naučil njihovega.

    • ahmedowsky 14:46 13.marec 2019.

      Pozdrav od Bosanca, ti bi pa vsaj moral vedeti, da se slovenscina, slovensko, slovenskega ter nemsko ne pisejo z veliko zacetnico :). Se pa strinjam, da je sramota ne znati govoriti slovenscine po tridesetih letih bivanja v Sloveniji.

    • Majazmaja 15:35 13.marec 2019.

      bojovi: sramuj se svojega komentarja. Kako sploh lahko komentiraš na tak način, če niti sam ne znaš slovensko? Kako ti je v tako kratkem besedilu uspelo 'naklofati' toliko napak? Se zavedaš, da bi v primeru, da bi bil tvoj predlog ...prikaži več sprejet, tudi ti izgubil delo in bi tudi tebi rekli adijo? Pri tebi gre za hudo nepoznavanje vseh ravni slovenskega jezika, tako da hitro na kak tečaj slovenščine za tujce!

    • bojovi 18:54 13.marec 2019.

      @Majazmaja, ti sploh nimaš pojma kaj sem napisal. Komentiraš o književni Slovenščini, jaz pa sem rekel, da bi morali govoriti slovensko. Tebi ravno ne potegne, kaj ne?

    • bojovi 18:57 13.marec 2019.

      @ahmedovsky, kdo pa govori o književni slovenščini, jaz sem napisal o neznanju slovenščine.

  • kapibara 14:50 13.marec 2019.

    Nihče, ki ne zna toliko slovenščine, da ne potrebuje prevajalca, v uradnih postopki, NE sme dobivati, bilo kake, Slovenske denarne pomoči !!

  • Pepe007 14:47 13.marec 2019.

    Jaz to drugače razumem kot večina tukaj. Splačalo se bo narediti firmo, kjer bodo lahko dobili ta potrdila A2 :). Kaj točno bodo znali, ne bo pomembno. Prilika za posel. Da nadomestilo za brezposelnost dobivaš več kot 12 mesecev, moraš ...prikaži več nabrati že lepo število let delovne dobe.

  • Avatar Darko Capek
    Darko Capek 14:06 13.marec 2019.

    se bodo na vladi zaposlili tam znajo lažnivščino

  • perhan63 15:37 13.marec 2019.

    končno ena pametna

  • maresem 12:26 13.marec 2019.

    Odpeljite jih v Murgle, tam naj jih rdeči palček uči slovenščine.

    • CharlySheen 13:53 13.marec 2019.

      Ta komentar lepo odraža vaš intelektualni domet, normalni ljudje bi lahko brez problema shajali tudi brez njega (milo rečeno in povedano na lep način). Upam, da pisanje takih (nepotrebnih) komentarjev blagodejno vpliva na vašo psiho.

    • bojovi 14:38 13.marec 2019.

      @maresem, Ne vem zakaj komentiraš, če pišeš neumnosti, ali pa ti je vseeno kaj pišeš samo, da nekaj napišeš?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.