Slovenija
20559 ogledov

Nasvet ministrstva: Preverite svoje plačilne liste in izterjajte denar

Komentarjev 34
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 13:06 22.februar 2023.

    Mnogi delavci ne poznajo svojih pravic in lepo je, da jih minister podpre..Levica je v parih mesecih naredila več za delavce kot vse prejšnje vlade ..

    • brencl47 15:23 22.februar 2023.

      Seveda, saj pelje gospodarstvo v propad. Taki so pač salonski kvazikomunisti in delomrzneži.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 15:51 22.februar 2023.

      V propad in dolgove je vodil gospodarstvo tvoj zmešani Janez, ko so zdravi doma ležali in plačo dobivali..

    • Avatar Jaka Steiner
      jaka4 18:41 22.februar 2023.

      brencl47 tvoja pamet je očitno propadla. Prizanesi nam in prenehaj s komentiranjem.

  • mph2 12:19 22.februar 2023.

    Najboljši možno minister na tej funkciji. Bo pa potrebno še kaj storiti na področju zakonodaje.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 12:12 22.februar 2023.

    Vse lepo in prav, tudi za nasvet ministra Mesca, ki pa v praksi žal ne more spiti vode. Delodajalca prijaviš inšpektorju, zraven pa v žepu stiskaš pesti, fige ali kaj vem kaj in upaš, da nikoli ne ugotovi, da si ...prikaži več ravno ti podal prijavo. Kar se pa plačilne liste tiče, so včasih tako zagonetne, da dejansko razumeš samo tisto na koncu, torej izplačilo. Ne vem no, kaj ne more biti tudi pri obračunu palč nek poenoten sistem za celo državo!?

    • Naklonsky 12:43 22.februar 2023.

      Takim, ki ne razumejo plačilne liste, ki jim ni jasno kaj je bruto, neto, prispevki…. ma ne, da ste tudi takšni med nami! Adijo pamet!

    • rd2dmk2 13:47 22.februar 2023.

      naklonsky men verjem, da je takih ki ne vedo kaj je na plačilni listi , veliko več kot pa pol. dejansko so plačilne liste tako neumno sestavljene da ne veš kaj in kako. še posebej če dela v izmenah in ...prikaži večn se obračunava cel kup dodatkov, pa vse možne stimulacije in odbitki. men verjem damarsikater doktro znanosti se ne prebije čez plačilno listo.

    • rd2dmk2 13:50 22.februar 2023.

      mehičanka76, in kaj ti predlagaš ? da mirno požrejo ? in potem naj delajo do penzije ko bodo ugotovili da je še penzija zarad tega pol manjša. in potem ostane samo še kakšen Rupar ali pa erjavec da bo bluzil ...prikaži več in obljubljal prazne obljube. mehičanka76 zapomni si ko greš na zavod velja zadnje tri mesece tvoja plača. udart po mizi pa izterjat. ker potem bo zudi ti in jest z nižjo plačo. in podpri sodelvca, ki se bori zase,ker se tudi zate.

    • Naklonsky 14:14 22.februar 2023.

      Hja, res vas je veliki polpismenih.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 15:31 22.februar 2023.

      rd2dmk2 absolutno! Nikakor požreti! Mogoče človeka, ki poda prijavo, pa ne samo v službi, nekako zaščititi, Ne vem, nek mehanizem, ki pa bi spil vodo.

    • SlavkoKrizman 18:00 22.februar 2023.

      standard, kako napisati plačilno listo razumljivo za vse bi pomagal.

    • Avatar Jaka Steiner
      jaka4 18:45 22.februar 2023.

      Mehičanka76 Prijavo na inšpektoratu lahko daš anonimno. Inšpektor(ica), ki tam dela, ti pove, da je tako bolj pametno. No, morda ne vsak inšpektor(ica). Mislim pa, da ti bodo tam povedali, zakaj je bolje oddati anonimno prijavo, če boš vprašala.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 18:53 22.februar 2023.

      jaka4 ja, ja, in mi živimo v pravljici. Anonimna prijava je samo na papirju.

    • Avatar NickMason
      NickMason 19:47 22.februar 2023.

      najbolj točno primerjavo na plačilni listi ugotoviš,ko greš za mesec dni v bolniško,od plače doobiš 80 % ven,brez dodatkov in potem pogruntaš da si na minimalcu .Podobno je z šoferji na tranzitu ,tudi preko 2000eur dobijo ,ko zboli pa šok.Vsi ...prikaži veči sprejmejo in podpišejo pogodbo brez premisleka,saj službo rabijo,ampak v takih pogojih bi moral iskat službo drugje ,tako da takim delodajalcem potem narediš problem,ne pa da vzstrajaš pri njemu

    • SlavkoKrizman 20:17 22.februar 2023.

      Mehičanka...ni res, anonimna prijava je ravno to ANONIMNA poznam kar nekaj primerov

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 20:37 22.februar 2023.

      SlavkoKrizman jaz pa ravno obratno in ne ene. Anonimna prijava delodajalca, anonimna prijava na policiji in veterinarsko inšpekciji. Izvedelo se je kdo je prijavitelj.

    • SlavkoKrizman 20:46 22.februar 2023.

      se pravi, da so na različnih koncih slovenije različno podkupljivi in blebetavi za šankom....

    • Avatar Jaka Steiner
      jaka4 21:22 22.februar 2023.

      1. Mehičanka76 Ne vem, kako poteka prijava pri tebi. Prijavi se na Inšpektoratu za delo, tam lahko oddaš anonimno prijavo. Ob tem (in pred tem prav tako ne) pa seveda ne razlagaš v službi in drugod, da si se odločil ...prikaži več za prijavo delodajalca. Pa ne vem, kaj ti koristi prijava delodajalca na policiji? Misliš, da bodo oni uredili, če ti ne plačuje potnih stroškov in malice, kot bi moral?

    • Avatar Jaka Steiner
      jaka4 21:22 22.februar 2023.

      2 Mehičanka76 Ali če "moraš" vsak mesec napraviti štiridest ur več, kot znaša mesečna obveza? Ali če je tvoj direktor aroganten, nekulturen in goljufiv tip, ki se mu gladko j... za delovne predpise? Če je pa nasilen do tebe, je ...prikaži več pa rešitev civilna tožba. Seveda taka, brez anonimnosti. Za vsakega bimbota pa res ne boš delal, če premoreš nekaj samospoštovanja.

    • rd2dmk2 06:25 23.februar 2023.

      jaka4 to kar ti govoriš je seveda prav , ampak je en "ampak".. takoj ko podaš prijavo ali pritožbo si ga naje...bal. zakaj ? ker tudi če dobiš ti dajo nalepko- borec za pravice in te nihče ne bo zaposlil. ...prikaži več iz kolegilanosti in iz strahu. pa še tole na zavodu za zaposlovanje vodijo evidenco "slabih" delodajalcev. ja vodijo. pa še svizec poka od smeha. na listi barab so tri mesece, potem pa ratajo spet "normalni". pa ne zdej luketa krivit za to. za to so krivi uradniki..

    • Avatar NickMason
      NickMason 11:03 23.februar 2023.

      Obstaja pa pravno zavarovanje ,recimo ARAG,vsak mobing itd rešiš povsem pravilno in vsi ki se bojite da vas bo potem delodajalec še bolj maltretiral,ste v veliki zmoti.Premalo poznate zakonodajo in preveč se bojite nekateri.Za sebe se treba borit,zakaj neki bio ...prikaži večo celo življenje trpel zardi bedakov ,eno ali dve leti pa se vse obrne na bolje.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 11:12 23.februar 2023.

      jaka4 policijska prijava ni bila mišljena za delodajalca.

    • rd2dmk2 15:44 23.februar 2023.

      nick in kaj ti pomaga zavarovanje ? boš imel to zavarovanje do penzije. jest ti lahk povem da 10 in več let po nekem boju za svoje pravice je delavec naletel pri razgovoru za zaposlitev pripombo: a tisi torej tisti,--sindikalist ?..

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:03 23.februar 2023.

      rd2dmk2,pa še kako pomaga,jaz si lahko zdaj privoščim odvetnika,nobenih stroškov ,velja tudi za ženo in otroke.Imel sem neizplačano plačo ,sem jo zlahka dobil,to je sam za primer.Nihče te ne sili,sam se odloči,jaz vem da mi pomaga oz. mi je že ...prikaži več večkrat.Žal mi je samo to da se nisem že prej zavaroval.

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:04 23.februar 2023.

      Drgač pa sindikat pa niti povoham ne več ,so prodane duše ,sem vse na lastni koži občutil

    • Avatar Jaka Steiner
      jaka4 18:35 23.februar 2023.

      Mehičanka76 Tule smo na področju delovno pravne zakonodaje. Strinjam se s tabo, da če nekdo meče psu petarde, ali žival cilja s kamenjem, da je potrebno storilca oz. samo dejanje prijaviti policiji, če si mislila kaj v tem smislu, glede ...prikaži več na to, da si omenila tudi vet. inš. Nima pa tak primer nič z delodajalcem, razen če je on tisti, ki počne tisto. Drugače se pa večinoma strinjam s tvojim načinom razmišljanja.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 21:50 23.februar 2023.

      jaka4 pred leti smo imeli v službi inšpekcijo zaradi prekarnega dela. Podal jo je sodelavec anonimno. Vedela sem samo jaz. Jaz nikomur nisem povedala, njega pa so po obisku inšpekcije začeli ta višji šikanirati. Na koncu ni zmogel več in ...prikaži več je odšel iz podjetja. Delodajalec nam je naravnost povedal, da se tako dogaja izdajalcem. Torej? Kar se vet inšpekcije in policije tiče pa prav razmišljaš.

    • Avatar NickMason
      NickMason 06:21 24.februar 2023.

      Mehičanka76,in kje ste bili vi takrat ,podporo je potreboval,na koncu demokracija zmaga,ne pa na varni razdalji opazevat,najlažje je samo lajat

    • Avatar Jaka Steiner
      jaka4 18:13 24.februar 2023.

      Mehičanka76 Ti si na podlagi določenih indicev naredila zaključek. Ne vem, koliko vas dela tam in tebi je ta prijavitelj rekel, da si edina, ki ve, da bo vložil prijavo proti delodajalcu, kot si napisala. Kdo ve, koliko ljudi je ...prikaži več slišalo isto? V vsaki firmi so pa ljudje, ki se počutijo koristne vsaj takrat, kadar nadrejenim prenašajo inf., ki naj ne bi prišle do njih. Če do mene pristopi kdo z namenom, da mi pove nekaj, kar bo rečeno samo meni, mu povem, da me ne zanima in naj se ne trudi.

  • Avatar R_D
    R_D 19:56 22.februar 2023.

    Zaposlenim v gospodarstvu deli nasvete, za javni sektor je pa na široko odprl vrečo. In ravno zaradi tega da bo njim dal, je zrušil dohodninsko olajšavo.

  • Soljatar 12:22 22.februar 2023.

    luka polmesec, ki je 2 mesca delu prek študenta bo urejal delavna razmerja hahha....pa tega res še svet ni vidu nikoli v zgodovini hahhhaa....če ne druzga gre to v zgodovinske učbenike, tut to je neki...

    • rd2dmk2 13:44 22.februar 2023.

      soljatar pa ti pokaž svojo delovno knjižico !. verjetno jo skrivaš ko kača noge,kajti notri bo edino delo, ki si ga kdaj opravljal delat iz kruha drek.

    • Svobodnež 14:03 22.februar 2023.

      Zelo se strinjam s komentatorjem rd2dmk2! Razmišljam pa tudi, da je pa Soljatar eden od najzvestejših podložnikov velikega vodje, ki mu plačuje nekaj drobiža za njegove nebuloze, ki jih trosi naokoli. Samo toliko, da malce meša drek.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.