Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
220 ogledov

(Ne)varnost (ne)cepljenja

Komentarjev 54
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Johnny13a 09:27 10.marec 2017.

    Pojdi po zdravila...Za vas, posebno podskupino nasprotnikov cepljenja - shizogrenikov je vedno nekdo drug kriv. Vedno bo zarota. Vedno vi veste, drugi so podkupljeni. Vedno je tam še nekje napisal članek (beri: shizofrene blodnje na osebni spletni strani, ...prikaži več, podprte z lastnim prdcem) o tem, kako imate vi prav...

  • jzzzze 08:00 28.februar 2017.

    zanimivo je pa tudi, da ste anticepilci, ki se v tem primeru nekaj naslanjate na svobodo posameznika, takoj na okopih, kako je treba kadilce kastrirat! hm!?

  • mercyANDjustice 08:48 28.februar 2017.

    Se popolnoma strinjam Katja!Ko berem komentarje na podobne tematike, ne morem mimo dejstva, da je večina pač otrok socializma in komunizma. Še vedno je v naši podzavesti edino prav tisto, kar se država odloči. Še vedno smo vajeni, ...prikaži več da v zdravstvu o vsem odloča država. V socializmu smo bili pač navajeni sprejemati ukaze.V državah zahodne Evrope obveznega cepljenja ni. Primarij Janez Remškar je lepo povedal: "Družba, ki je zrela, demokratična in deluje profesionalno, veliko večino ljudi izobrazi, prepriča z argumenti in se ne poslužuje represalij! Tako ravnajo v Evropi. Pri nas je več kot očitno nekaj zelo narobe. Politiki skušajo problem reševati z represijo!"A res hočemo ostati v starih časih ali narediti kakšen korak naprej? Prisila, represija, obveznost brez ugovora vesti so pač pristopi totalitarnih režimov.

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 09:17 28.februar 2017.

    Začeli bi se ZAVEDAT kako vozimo, ne da slepo sledimo znakom, ki jih sproti sploh vseh prebrat ne moreš, ko so tako pogoste. A ste bli kdaj v Avstriji? Tu znake za omejitev poredko vidiš.

  • jzzzze 09:53 28.februar 2017.

    Meni je zadnjič en avtomehanik rekel, da mi avto popije več bencina, ker imam na njem registrske tablice... kje je moja možnost izbire, da se vozim brez tablic?

  • Majazmaja 10:20 28.februar 2017.

    Simpl: vrtec ni obvezen, cepljenje pa je. Kdor ni cepljen, nima kaj iskati v javnem vrtcu - razen če ne sme biti cepljen, kar potrdijo pediatri (v mojem razredu se ni cepil samo en sošolec, ker se ni smel). Če ...prikaži več otrok, ki zaradi starševskega prepričanja ni cepljen, zboli za boleznijo, ki bi jo cepivo preprečilo, zdravljenja ne pokriva zdravstveno zavarovanje, pač pa plačajo starši od začetka do konca.

  • Johnny13a 09:27 10.marec 2017.

    Alioness nehaj uporabljati dva profila :P

  • mercyANDjustice 01:05 28.februar 2017.

    Pred približno desetimi leti je takrat desna vlada pripravila predlog spremembe Zakona o nalezljivih boleznih (ZNB), ki je vključeval ugovor vesti!Deset let kasneje pripravlja levo usmerjena vlada spremembe zakonodaje, ki represijo glede cepljenja še povečuje, saj s predlogom ...prikaži več zakona grozi necepljenim, da si bodo zdravljenje plačevali sami, če zbolijo za boleznijo proti kateri bi se lahko cepili. Problem tega predloga je že v samem pravu, saj trenutno veljavni ZNB staršem sploh ne omogoča, da cepljenje zavrnejo! Kako bodo potem plačevali zdravljenje, če pa cepljenja sploh po zakonu ne morejo zavrniti?Ponavadi velja prepričanje, da so leve stranke bolj liberalne in se zavzemajo za svobodo. A le-to v slovenskem prostoru - kot kažejo njihovi odgovori in prepričanja - ne drži. Leve stranke so bolj nagnjene k totalitaristični ideologiji, medtem ko se desne bolj zavzemajo za svobodo. Presenečeni? Sam niti ne.Samo, da pripomnim, da nobena od spod

  • mercyANDjustice 01:06 28.februar 2017.

    Samo, da pripomnim, da nobena od spodaj omenjenih strank ni prejela mojega glasu na volitvah! Dejansko stranke, ki sem ji dal glas, sploh ni v parlamentu. Tudi član nobene stranke nisem in niti ne nameravam biti,Združena ...prikaži več levica (DSD) je na primer odpisala: "Nasprotniki obveznega cepljenja o zadevi ne vedo nič ... " Uff. Huda izjava. Med nasprotniki obveznega cepljenja so namreč tudi zagovorniki cepljenja, ki podpirajo drugačno ureditev, kot je npr. primarij Janez Remškar. On o zadevi ne ve nič? Aroganten odgovor. Podobno arogantnost najdemo tudi na raznih forumih. So to mogoče levi volivci? To bi bila zanimiva sociološka raziskava! Pa še odgovor desno usmerjene NSi: "V NSi - krščanskih demokratih dopuščamo možnost, da se starši svobodno odločijo ali bodo otroke dali cepiti ... " Odgovor mi je poslal celo sam Zmago Jelinčič kot predstavnik ultra-desničarske stranke. In njegov odgovor: "Smo za

  • Katja Sheikh 08:45 28.februar 2017.

    Žalostno, da živimo v tako zaostali državi. Stremimo, da bi bili tako razviti in uspešni kot vzhodna Evropa, ki ima prostovoljno cepljenje ampak se na smrt oklepamo zaostalega vzhodnjaškega načina urejanja zadev. Sploh ne gre za to ali je ...prikaži več cepljenje ali ni koristno ali nevarno ampak za MOŽNOST SAMOODLOČANJA. Žal nismo vsi ovce dragi moji. Nekateri odločamo sami in smo tudi sami pripravljeni sprejeti odgovornost in morebitne posledice svojih dejanj. Ostali slabiči, ki pa tega več ne zmorete polagate svoje življenje in življenje svojih otrok raje v roke drugih. Najbo kakorkoli že možnost izbire mora obstajati.

  • mercyANDjustice 08:56 28.februar 2017.

    jzzzze, sam nisem anticepilec. :) Sem pa zagovornik svobodne odločitve posameznika. In ne vem od kod ti ideja o kastriranju kadilcev. Sploh ni pomembno, a si zagovornik, dvomljivec ali nasprotnik cepljenja. Primarij Janez Remškar, ki je zagovornik cepljenja, ...prikaži več je nasprotnik represije oziroma totalitarne zakonodaje, kakršno imamo v Sloveniji. Gre za to ali smo kot posamezniki za svobodo ali pa za diktat države. Če bomo vztrajali pri represijski politiki, bodo naši politiki počeli z nami, kar se jim bo zahotelo. Potrebna je sprememba. In če ne bomo začeli s postopnimi spremembami zdaj, kdaj pa bomo? A bomo čakali še eno stoletje? Represiji bi se morali vsi zoperstaviti!Takšni argumenti so zgolj izgovor za politiko, ki hoče ostati na oblasti. "Vi ste neumni, zato poslušajte nas, ki smo pametni in vam bomo povedali, kako in kaj morate živeti." Vsi normalni starši želijo za svoje otroke najboljše. Država naj poskrbi za izobrazbo, za argumente, o

  • mercyANDjustice 09:44 01.marec 2017.

    Bravo Alojz Ihan. Preberite članek v Delu z naslovom "Uganke iz reforme". Predlagam, da se vsi tisti, ki ste ali še vedno podpirate diskriminatorno in totalitaristično zakonodajo malo zamislite nad sabo. Aljozu Ihanu noben ne more očitati, da ...prikaži več je neizobražen anticepilec. Sam pravi: "Taka logika spada v srednji vek, in ne v zakonodajo moderne demokratične in pravne države."Želimo še vedno ostati v srednjem veku - kakor pravi Ihan - ali v totalitarizmu - kakor pravim sam temu - ali pa želimo postati moderna družba?

  • mercyANDjustice 14:14 28.februar 2017.

    Saj ji izobraževalni sistem popolnoma drugačen kot pri nas. Šola je plačljiva, večina jih je privatnih in tam ni težava, če so otroci necepljeni. Hkrati pa je danes večje tveganje, če starši otroka cepijo od tveganja za boleznijo ...prikaži več proti kateri se cepijo. Pred tremi dnevi je Mišo Alkalaj zapisal: "Seveda se lahko prav globalnim akcijam obveznega cepljenja zahvalimo, da nas nekoč razširjene in nevarne bolezni danes ne ogrožajo več. Ampak danes je verjetnost okužbe s temi boleznimi v razvitem svetu tako majhna, da je tveganje cepljenja dejansko večje. Racionalna odločitev, v skladu s celo uzakonjenim načelom previdnosti,[21,22] je torej zavračanje cepljenja."Ampak v bistvu ne gre za to, gre še vedno za ideološki pogled na vlogo države in posameznika. In verjamem, da večina Slovencev pričakuje, da jim države pove recept, kako naj živijo in kaj naj počnejo. A to še ni razvita družba. To so ostanki totalitarističnega sistema, v katerem smo živeli.

  • Johnny13a 09:23 10.marec 2017.

    Seveda - prostovoljnost cepljenja na Balkanu, kjer poskušamo se vsakemu predpisu 100x izognit, ker mi vemo kako, potem pa javkamo, ko so posledice.Praktično: Ko bo epidemija otroških bolezni, bodo taisti novinarji in starši javno obtoževal ministrstvo, zakaj ni ...prikaži več poskrbelo, da do tega ni prišlo, zakaj niso zaščitil otrok, ipd, ipd... Ker pri nas je vedno logika: Bom jaz riskiral, če bo pa štala, pa mora itak država zame poskrbet... Tako logiko smo videli že pri kreditojemalcih s švirarskimi posojili - Važn, da jaz osebno dobim pocen posojilo (briga me tveganje), če bo pa štala ali pa švicar predrag, pa MORA država zame poskrbet..Težava tega cepljenja je samo, da bo posledica prišla čez par let, iznenada, kruto, s smrtjo otrok (večih), in brez možnosti, da "se bomo pa pol cepil če bo štala"... Ampak tut takrat bo kak shizofrenik težil, da je vse to zarota...Za odgovor novinarki: Večina nasprotnikov ima paranoidne motnje in potreb

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.