Zdravje /zdravje/aktualno
478 ogledov

Nosečnicam svetujejo cepljenje proti oslovskemu kašlju

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 14:59 15.februar 2017.

    Je***** vas precepljenost!!!... kaj ima precepljenost veze s osebno zaščito? Ko se cepilofanatiki ravno obešajo na foro od varnostnega pasu... Kako lahko jst privezana s pasom, rešim sovoznika, ki ni privezan s pasom ob prometni nesreči. Cepivo je DiTePer - ...prikaži več Davica, Tetanus, Oslovski kašelj - to so bakterije, ki proizvajajo toksine ob pravih pogojih v telesu. Torej preden dobiš kačji ugriz dobiš kao neko verzijo protistrupa - za primerjavo. Torej, če imam jaz v sebi "protistrup", kako naj potem s tem zaščitim soseda? Jaz sem v tem primeru še vedno nosilec bakterije, le telo mi tega ne izloči, ker ne povzroča štale - vsaj nekaj časa, kolikor časa protistrup deluje. Precepljenost sploh nima nobene veze, le več prenašalcev je - med drugim tudi mi, ki se v zadnjih 4-10 letih nismo cepili.

  • Božidar Dinič 08:42 15.februar 2017.

    nič vprašat nosečnice kar cepit red je red

  • Johnny13a 08:48 15.februar 2017.

    Tu ne gre za obvezno cepljenje, ampak prostovoljno. Ne vem pa kaj imaš proti cepljenju - če te nebi tvoja mama cepila, te verjetno sploh ne bi bilo več na tem svetu

  • k0libri 09:13 15.februar 2017.

    Saj ni videti, da bi ga cepljenje motilo. Videti, da je za. Jaz sem tudi za.

  • Avatar Leon
    Leon 09:57 15.februar 2017.

    Pajade ,kar vse po čez cepite in čipirajte ,da boste imeli "ovce na broju" !

  • Božidar Dinič 10:12 15.februar 2017.

    kar lahko storiš danes ne odlašuj na jutri

  • jelicaslo 12:38 15.februar 2017.

    najboljše, da se cela žlahta cepi, ker se že dolgo niso :DMama je cepljena, otrok je cepljen in na koncu nobeden nima proti teles, tako delujejo cepiva. Seveda pa imamo bronhitise, astmo, alergije na jajce, moko, cvetni ...prikaži več prah, itd. celo leto.

  • moder 14:31 15.februar 2017.

    Kdor hoče naj se cepi, magari vsako leto za vse možne stvari, kdor pa se noče cepit, naj se pa ne. Če bo šlo tako naprej bodo kmalu tudi seme velikega vodje vbrizgavali obvezno,... Za napredek evolucije bo slogan,...

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 12:11 15.februar 2017.

    No, a smo že tam, kjer ni muh... Najprej predlog spremembe, da se vsi necepljeni (za obvezna cepljenja) zdravijo sami. Zdaj takoj za tem že promocija cepljenja nosečnic, ki še določenih vrst čaja ne smejo pit, kaj šele dobivat zdravil ...prikaži več - oni bi pa kar cepli, kot da jagode talajo. Še malo pa bodo rekli - obvezno cepljenje za vse in pol se bodo vsi, ki niso 100 odmerkov za vsako stvar dobli mogli cepit. Na trgu je zdaj v povojih okrog 300 novih cepiv - vključno cepivo za prehlad. Bleh brezveze...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.