Slovenija
37986 ogledov

Novo glede odpiranja trgovskih centrov: Kdaj in pod kakšnimi pogoji?

Komentarjev 37
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • AnzeSmolej 16:06 05.maj 2020.

    Največja žalost je da gre po svetu sedaj na TISOČE ton kmetijskih pridelkov v smeti. Nihče jih noče, tudi 0,00001€ na kilogram čebule je nihče noče. Presežki so povsod. Ker nič ne obratuje (gositlne, firme itd...). AMPAK šenkati pa ne. ...prikaži več Samo da cena ne pade!

    • Avatar praufo
      praufo 19:55 05.maj 2020.

      šenkati ne, praviš ... ponekod ti plačajo da odpelješ nafto, seveda surovo nafto, medtem se pa pri nas država lepo masti s svojo trošarino ... če bi blo gorivo po 50 centov, bi blo predrago, ampak spet je treba služit

  • Avatar praufo
    praufo 15:08 05.maj 2020.

    za nekatere je v tej državi še prelepo, meče se stran vse kar je možno, folk se fura naokol s kar "dragimi" vozili, ne vem kako jim znese, imajo recimo po dva ali tri cucke, tudi to stane, ... eni ...prikaži več majo, eni majo ... za državne uradnike z višjo izobrazbo mi je jasno, ampak ostali , pa ne vem kako in od kod ... in koliko časa še

    • Ivo 16:24 05.maj 2020.

      Ostali pa na provizije od opisanih državnih uradnikov, ki ni nujno da sploh imajo kakšno izobrazbo, saj ima kakšna politična opcija že svoje fakultete...

  • miho 12:27 05.maj 2020.

    Upad prodaje v živilskih trgovinah za 15 %... Se pravi, da smo kupovali hrano, ki je sploh nismo rabili... No, hrane metati v smeti in podobno pa res ni treba, čeprav je res, da to prispeva k prodaji v trgovinah...

    • Avatar praufo
      praufo 15:04 05.maj 2020.

      ravno danes sem šel mimo ekološkega otoka, pa me je firbec matral kaj je v rumenih hobokih, 10 komadov, ... dam rokavice gor, ene tri al štiri sem odprl , kaj je blo notr? ... povsod hrana ... ni smrdelo ...prikaži več ... vse gre v smeti ... zaenkrat, čez par mesecev ne bo več tako

  • ode 17:22 05.maj 2020.

    Če bodo ob nedeljah trgovine zaprte, potem naj bodo zaprte tudi cerkve in drugi verski objekti, kot tudi gostilne.

    • Pikolo 17:30 05.maj 2020.

      Tele smotano.

    • Avatar praufo
      praufo 20:04 05.maj 2020.

      ode, to pa ne bo šlo, ... ne vem kolk si star ampak veš , da je nedelja malo drugačen dan od ostalih ... strel v prazno, ne morš vse ugasnit, to je pač drugačen dan

    • e7a577d9a0a94365773a47e8a9a19dab1b01c855 06:37 06.maj 2020.

      @ode, zapreš lahko samo svoja usta. če ne znaš komentirati niti takšnega preprostega članka je bolje, da enostavno nič ne napišeš. Mogoče so ti levaki naročili, da malo treniraj na spletu, ampak bolje je prebrati kakšno knjigo. Če se ne ...prikaži več boš izobrazil boš primeren samo za težka fizična dela ali pa si vse to že dal skozi in si jezen na boga, ker si imel bedno življenje.

    • Avatar jate
      jate 08:04 06.maj 2020.

      omas67,kaj pa je narobe s fizicnim delom? kako bi se vse samo naredilo ,ce bi cel svet sedel na stolckih in si praskali k... (kolena)?

    • Avatar praufo
      praufo 15:54 06.maj 2020.

      jate , povej kar ti paše, ne pa da se skrivaš ... če ti paše, seveda

    • e7a577d9a0a94365773a47e8a9a19dab1b01c855 16:56 06.maj 2020.

      @jate, trgovine takoj zapret (od jutri naprej), ampak kaj ima to z nedeljskimi mašami, kot piše tale cepec, ne morem drugače povedat. Sam ne hodim k maši, komur pa paše pa naj gre, to ni delo ampak za nekoga relaksacija, ...prikaži več, vera , kakorkoli, v vsakem primeru prostovoljno. To kar piše zgoraj levičarski pripravnik pomeni, da potem v nedeljo ne smem iti niti na sprehod?

    • Avatar jate
      jate 19:14 06.maj 2020.

      omas67,zmotil me je tvoj zadnji stavek prvi del ,ko pises o fizicnem delu ,drugo stima ne razburjaj se,sem ti itak dala plus ,kljub temu ,ce ti dam kritiko.toliko v tolazbo :-))

    • Avatar jate
      jate 19:18 06.maj 2020.

      a ti praufo kaj njuriš? se ne skrivam in še kako povem kar mi paše ,zato pa dobivam minuse ,ko gre komu kaj v nos, ampak zaboli me p..(podplat) ,tudi tebi dam plus, vesel ? :-))

    • Avatar praufo
      praufo 20:31 06.maj 2020.

      jate, ne vem točno kaj pomeni "njuriš" ... sem prekratek , ampak se mi zdi , ampak nočem se s tem ukvarjat, hočem samo rečt napiš do konca , ni treba vulgarno ampak človeka lahko napizdiš tudi nevulgarno, vpršaj mene ...prikaži več za nasvet ... recimo "zaboli me p..(podplat)" ... non capito, ne razumem , napiš lepo "jebi si mater" pa to je to ... jest tak izraz uporabljam marsikje, pa me gledajo , ampak sprejmejo

    • Avatar jate
      jate 06:44 07.maj 2020.

      praufo,, vidiš ,da razumeš! Inteligentni me razumejo tudi med vrsticami. Zaenkrat ne bom (še) pisala vulgarno sem pridna punčka kulturno vzgojena :-)))

    • Avatar praufo
      praufo 14:51 07.maj 2020.

      jafe , nisi mi še povedalo kaj pomeni "njuriš" ... a ma to kakšno zvezo z njuhanjem, ... se pravi potegni prašek skoz rorčev nos ... mahh ne delam tega, nočem bit zadet ... ok, a je to to al ...prikaži več kaj je njuriš ... .oprost, če te motim, nisem pa priliznec, pa tud osvajat nočem ... to je samo družba, imejmo se fajn

    • Avatar jate
      jate 15:04 07.maj 2020.

      hahaha matr...nima veze s praški daj ... njuriš=(pizdiš,pritožuješ,)

    • Avatar praufo
      praufo 19:20 07.maj 2020.

      se opravičujem, premalo se izobražujem, ampak vsak dan nekaj novega izvem ... nek sleng al pa južna izvedba ... nema veze, vozi miško

  • Ivo 16:23 05.maj 2020.

    Ravno upokojenci se najbolj prerivajo po trgovinah, ki so trenutno odprte. Nihče od njih ne spoštuje nikakršne razdalje, se zaletavajo. Danes sem prav namerno začel kašljati, daj me je obkolilo 5 upokojencev in začelo rinit okoli mene. Ko sem zakašljal ...prikaži več prav grdo, so se razbežali kot muhe!

    • Avatar praufo
      praufo 19:58 05.maj 2020.

      to so sami pacienti, bolj star, bolj nor al pa bolj star , bolj otročji neboglenček ... vse bi imeli takoj, pa čivkajo, pa javkajo, pa jamrajo, pa sitnarijo ... z eno besedo vrtec

  • Tupamaros 12:13 05.maj 2020.

    Trgovinska zbornica predlaga kar svoje ukrepe za zaščito zdravja. Strokovno ni kaj.

    • Ivo 16:27 05.maj 2020.

      Saj tejle vladi lahko vsakdo predlaga kar želi, itak nič ne upoštevajo, tako da ne vem zakaj si ne bi sami trgovci predlagali ukrepov...

  • bzovc 18:22 05.maj 2020.

    To je ideja, ko se ljudje pričnejo gužvati se malo zakašlja.

  • pravičnik77 12:20 05.maj 2020.

    Odpravite raje ukrep 8 - 10, ker se po sedanjem odloku t.i. ranljivejše skupine podajajo v šoping izlet (nekateri 65+ dejansko tudi 3x na dan) katerokoli uro. se pravi da očitno ne rabijo posebne zaščite, hkrati pa bi "osvobodili" čas ...prikaži več za vse ostale, tudi delavce, ki bi si radi kupili malico.

    • Janez_53 12:26 05.maj 2020.

      Prosim te lepo, no! Kje hudiča si pa prišel do podatka, da starejši od 65 let hodijo TRIKRAT NA DAN v nakupe???

    • pravičnik77 13:30 05.maj 2020.

      konkretno moja priletna soseda, vsak drugi dan... enkrat z možem z avtom, 2x peška po celem kraju s polnim cekarjem. garantiano. Ni mi niti treba gledat kdaj gre, prvič ko pridejo vpije na moža pri avtu, da ona ne bo ...prikaži več gor nosila, drugič in tretjič pa vpije na moža, ki je v stanovanju, naj spoka dol rit, ker ona ne bo gor nosila... in ker se dere pod našim oknom ni treba niti ven pogledat, kdo dogaja in kaj dogaja... je še nisem prijavil, resno pa razmišljam o tem...

    • Ivo 16:26 05.maj 2020.

      Hodijo, hodijo! In se prerivajo kot da ni nič. Danes sem bil tudi v cvetličarni... Sem mislil, da ima DeSUS kakšen shod tam!

    • Avatar jate
      jate 19:23 05.maj 2020.

      janez35,,res je . moj dela v trgovini in nekateri res pridejo tudi 3x,,zdaj ne vem ali jim je to atrakcija ali so dementni..ugibam.

  • migi 20:17 05.maj 2020.

    Primer: V gostilno se v kombiju pripelje 6 delavcev iz delovišča na malico...ukrep zahteva razdaljo 1,5 metra ja...in vsak pri svoji mizi(ker niso v sorodu)da si reveži privežejo dušo...nobeden se ne vpraša...kaj vraga so se gnetli v kombiju.....a sem jaz ...prikaži več mišek iz marsa?????

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 22:13 05.maj 2020.

    Naslednji predlog, ki bo prišel s strani trgovskega lobija bo, da je tudi poljub dovoljen, seveda pa ne francoski..če pa že, pa ne preglobok.. Ja, obračamo že vse skupaj na šalo, vendar bo to vrag vzel čez en mesec, ko ...prikaži več bomo morali ponovno v karanteno ali pa se sprijazniti s tem, da nam bo za korono "kontrolirano" umrlo okrog 5-7 tisoč ljudi...Vseeno bolje kot brez ukrepov v masni okuženosti podobni italijanski s 3-5% smrtnostjo, torej, da 50 000 Slovencev spremeni agregatno stanje...

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 22:21 05.maj 2020.

      Argument kapitala je seveda, da bomo te tri milijarde plačevali še generacije...Ko so "spravili na počitnice" v davčne oaze na privatne račune več deset naših milijard ("slučajno" pod vlado današnje vladajoče stranke) pa ni bilo nobene panike..Ne morem se odločiti ...prikaži večti ali naj zaključim z običajnimi "Butalci" ali z "Banda", zato tokrat le lep pozdrav in ostanite zdravi in neokuženi s politiko..

  • bf11fb292921c717908bdee3670a3f022a1b836d 20:27 06.maj 2020.

    Brez veze. Spet nas žejne čez vodo peljejo. Idioti na vladi, mi ovce pa mirno ubogamo te bruse. Namerno zj.... sistem da obresti narastejo da bogati postanejo še bogatejši in revni še revnejši. Na bruhanje mi gre.

  • Pikolo 17:28 05.maj 2020.

    Mogočee čez en teden že na 80 cm in konec meseca na 50 cm. Lepo napredujemo.

  • matej1406 04:37 06.maj 2020.

    Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/matej1406 and use my username (matej1406) as your invitation code.

  • popokatopetl 12:18 05.maj 2020.

    > "Trgovinska zbornica predlaga kar svoje ukrepe za zaščito zdravja. Strokovno ni kaj." ------------------------- Slovenski škofje so predpisali kar svoje ukrepe za zaščito zdravja. Strokovno ni kaj ;)

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.