Svet
98442 ogledov

Obvezni vojaški rok: določili trajanje in potek

Komentarjev 61
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • McBobo 12:51 25.februar 2024.

    Narobe je to, da za ženske velja prostovoljno. Ne, v današnjih časih so ženske enakopravno in morajo biti enakopravne na vseh področjih. Torej tudi za ženske 3 mesečno obvezno naborništvo. In pa seveda za vse lgbtq+.

    • jakec1575 21:21 25.februar 2024.

      v pizdraelu je obvezno 2 leti za oba spola. fantje na horuk se ne da naucit sodelovanja.

  • Facja 13:27 25.februar 2024.

    Vojsko jačajo, da bodo imeli oboroženo strukturo, da tepe in zlomi ljudi, ki se bodo v bližnji prihodnosti upirali lakoti, pomanjkanju, "zelenemu prehodu", WEF agendi itd....tudi pri nas lahko to pričakujemo.

    • jakec1575 21:22 25.februar 2024.

      vojska bo prvo natepla anemicnega pred narodom. bodi siguren

  • Facja 13:26 25.februar 2024.

    Sicer pa Hrvaško najbolj napadajo Todorić, Mamić. Sanader, Plenković...kot nas Janša, Janković, Golob, Pipan, Žibert....proti temu ni nobene obrambe, sploh pa ne z vojsko.

  • Facja 13:24 25.februar 2024.

    Upam, da mladi fantje niso tako neumni, kot smo bili mi...in da bodo proti služenju. Splojh pa, naj služijo tudi babe.

    • jakec1575 14:32 25.februar 2024.

      ce si dluzil pol ves zakaj je dobro

    • SlavkoKrizman 15:29 25.februar 2024.

      za prav nič ni dobro služenje vojski....

    • Facja 15:59 25.februar 2024.

      Da bom jaz branil "domovino"...za koga? Za elite, ki si kupijo stanovanje za 1,4 milijona? Jaz lahko branim le svoje življenje in življenje tistih, ki so mi pomembni.

    • jakec1575 21:23 25.februar 2024.

      3 mesecni dril prezivetja je dober za vsakega cloveka. in premalo casa za zabluzit

  • sam1 13:08 25.februar 2024.

    Hrvaško bo spet napadla epidemija bolezni,zaradi katerih je bolnik opravičen služenja vojaškega roka-predvsem iz bogatih in pomembnih družin.......

  • jakec1575 21:30 25.februar 2024.

    danes so milenijski “borci”na portalu dokazali, da so in leve in desne pi… haha. svetujem vam gozd, zrak in prezivetje v gozdu. mater bi vas ganjal 3 mesece, 6 ur spanca. na travico in drogice sploh pomisliti ne bi zmogli.

  • atamama 21:39 25.februar 2024.

    Ali so novinarji dobili nalogo, da nas s tem poročanjem z tuje dežele pripravijo-nažajfajo da bomo vsi veseli šli v naborniški sistem???

  • Friderik1950 19:40 25.februar 2024.

    Kolikor vem, smo že imeli neko obliko šestmesečnega služenja s tem, da so lahko za vikende odšli domov. Sosedov fant, ki je bil zelo normalen mladenič, mi je takrat po prihodu domov razlagal, da med tednom v vojašniški spalnici igra ...prikaži večra nakakega medicinca. Tako sta po pripovedi bila na zgornjih pogradih dva na koki, nekdo v kotu sobe je bil na nečem močnejšem, nekoga na spodnjem pogradu je moral opotekaje voditi bruhat. domalane pa so vsi pokadili kakega aromatičnega. Tako, da ne vem.....

  • Avatar Leon
    Leon 14:59 25.februar 2024.

    Domovina je edina katero moramo braniti z vsemi sredstvi .

    • mph2 16:12 25.februar 2024.

      Res je, ni pa to izključno orožje in pobijanje. Branit domovino je tudi preprečit, da do tega pride. Dokler pa imamo warmongerje vseh vrst na oblasti in na čelu EU pa bo kar bo.

    • vzev 18:29 25.februar 2024.

      Ja, toda ti lahko delaš na tem, da preprečuješ vojno. Toda če pride na drugi strani idiot tipa Putin, ki napade brez razloga, ti tvoje preprečevanje nič ne pomaga.

    • mph2 19:16 25.februar 2024.

      @vzev, povej, ali res ti nič ni jasno? Nisi čisto nič sledil prej ali sedaj? Donetsk, Lugansk, .. ring a bell? Čisto demokratično in z velikansko večino (daleč nad možnostjo goljufanja) so se odločili za samostojno pot, potem so jih ...prikaži več 8 let pobijali ukronaciji, 10 do 14.000, NATO zločinci so OBKROŽILI Rusijo s svojimi sateliti, ... Pa kateri normalen predsednik, ki ima rad svojo državo bi to dovolil. Putin je seveda tiran, anti demokrat, ... ampak tukaj je naredil kar bi vsak domoljub.

    • vzev 22:32 25.februar 2024.

      Ja, sem sledil kaj se je dogajalo prej. Putin je v Ukrajino pošiljal svoje plačance, ki so netili nemire, na katere se je pač Ukrajina morala odzvati. Niso se pa čisto nič demokratično odločili.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 06:55 26.februar 2024.

      vzev,še eden izmed mnogih podhranjenih revežev!!!

  • Ender3 14:45 25.februar 2024.

    Plenković je eden od tistih, ki vojske ni služil zaradi «bolezenskih razlogov» Sedaj pa ta isti pred volitvami to predlaga in zagovarja..Orbanov duh avtokracije se širi po balkanu. Orban, Plenković, Dodik, Vučić ustvarjajo klub držav brez demokracije..

    • McBobo 16:19 25.februar 2024.

      Pozabil si Janšo. Skleroza že?

    • jakec1575 21:25 25.februar 2024.

      ni predlagal. 2meseca nazaj se je protivil. zelo za je obrambni minister

  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 20:17 25.februar 2024.

    Hrvati bodo svojo vojsko prvi pošiljali v Ukrajini, tako kot bi Janez naše, če bi bil spet na ablasti..Šarec je tokrat pametno povedal, da se z uvedbo obveznega vojaškega roka nič ne mudi, ker ve kam to pelje, kam vojni ...prikaži več psi tace molijo in kje se sučejo zajci na ražnju :D

    • jakec1575 21:26 25.februar 2024.

      imamo aktivno 1800 vojakov max. se gasilcev imamo precej vec

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 06:52 26.februar 2024.

      Trenutno ima Slovenija 6237 aktivnih pripadnikov. To število vključuje: 6150 pripadnikov stalne sestave: poklicni vojaki, podčastniki, častniki in vojaški uslužbenci. 895 pripadnikov pogodbene rezervne sestave: prostovoljci, ki so se s pogodbo zavezali k služenju v Slovenski vojski. 87 pogodbenih rezervistov: ...prikaži večv: trenutno vpoklicani v vojaško https://www.slovenskavojska.si/pripadnice-in-pripadniki/slovenska-vojska-v-stevilkah/

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 06:54 26.februar 2024.

      Takole na oko je to dovolj za en "aktivni vikend" v Ukrajini...Zato EU vsiljuje naborništvo...

  • Avatar Garancija
    Garancija 07:46 26.februar 2024.

    Me prav zanima koga bodo dobili noter,sami rozasti in mamini sinčki,ki še pol ure ne zdrži brez telefona

  • Avatar Garancija
    Garancija 07:44 26.februar 2024.

    Morajo narediti obvezno služenje,ker redno zaposleni nimajo nikogar za je...t

  • slavauk22 14:58 25.februar 2024.

    PRAVILNO SAJ JE VELIKO SRBOV KI ŽIVI V SLOVENJI OGORŽAJO NAŠ OBSTOJ!! TREBA BO SE BRANIT ZNOVA PROTI OKUPATORJU!

    • Facja 16:02 25.februar 2024.

      A Srbi ogrožajo? Daj prosim snami prevezo z oči. V razredih OŠ je 1/3 Šiptarskih otrok v nižjih razredih (Kranj, Celje), noben ne zna slovensko...tebe pa ogrožajo Srbi? Prav taki zasleplenci, kot ti so najbolj nevarni za slovenski narod.

    • Facja 16:59 25.februar 2024.

      zaslepljenci

    • Facja 16:59 25.februar 2024.

      slepci

    • slavauk22 18:36 25.februar 2024.

      kot da srbi ki živijo več kot 40 let znajo tekoče slovensko.........še noben srb se ni naučil slovenščine pa živijo že polovico življenja v slovenji ..........za šiptarje razumem ker imajo drugačen jezik

    • Facja 19:24 25.februar 2024.

      Ko te bodo sredi Slovenije Šiptarji komandirali, se spomni na moje besede. Meni je vseeno, če je tvoj šef dobil šiptarski doktorat, jaz vem, kje Slovencem najbolj grozi nevarnost...in to niso Srbi.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 06:57 26.februar 2024.

      slavafuk!!!

    • slavauk22 07:33 26.februar 2024.

      kaj je srbine..........vemo da imate željo po veliki srbi nažalost dolker smo v natu ne bo je :D

  • jakec1575 14:29 25.februar 2024.

    vojaski rok je koristen, mlade fantke odmakne od mamine dudice, nauci osnovnega reda in odgovornosti ter dela v timu. to kar danes manjka milenijcem. sebicni do amena, nobenega samaritanstva itd. resimo grneracijo z.

    • BenX 14:42 25.februar 2024.

      Za to ni treba vojske. Se da to tudi brez puške in predvsem brez Nata.

    • vzev 15:04 25.februar 2024.

      Ja imaš prav. Vojska je nekoristna. Toda kaj ko na svetu živijo morilci tipa Putin, ki jim je vseeno za človeška življenja. Potem pa je vojska še kako potrebna. Zato pa je NATO izredno pametna iznajdba, da potem takšne idiote ...prikaži več vsaj malo drži nazaj.

    • vzev 15:06 25.februar 2024.

      @jakec1575, no to ni ravno res. Koliko mladih fantov je ravno zaradi vojaškega roka potem propadlo? Prej pridni, delavni,... nazaj pa prišli pijanci.... Vojaški rok pač ni samo red in disciplina.

    • mph2 16:10 25.februar 2024.

      @jakec, žalostno, če misliš, da je to naloga vojske ali, da sploh lahko to naredi. Sem bil davno nazaj in vem kaj govorim.

    • jakec1575 21:17 25.februar 2024.

      vojska ne, 3mesecni dril pa

    • zdrej 09:20 26.februar 2024.

      @BenX no potem pa povej, kakšna je boljša rešitev, kot recimo kake tri mesece brez maminega krila? Alkohol in druge substance strogo prepovedane. Je pa tudi, da stari jamrajo, da to več ni vojska ampak taborniki. Pa to niti ni ...prikaži več tako slabo, saj se ne rabi oh in sploh zajebavanja v glavo ampak zgolj dril, izkušnje, spoznavanje z orožjem in teamsko delo.

  • jakec1575 14:30 25.februar 2024.

    v sloveniji bi ga tudi uvedel. tudi bolj redne vaje za rezerviste. ne zaradi vojne. zaradi njih samih. malo divjine ne skodi in kamerdastva v blatu.

    • SlavkoKrizman 15:31 25.februar 2024.

      Ne, ne in še enkrat NE.

    • jakec1575 21:20 25.februar 2024.

      3mesecni dril bi koristil vsem prdcem od 18-55 leta. malo ponovitve orientacije, skupinska akcija, kamuflaza, vojska ni sam orozje. vojska je povezovanje vseh druzbenih slojev. zdej smo vsi skregani. levi, desni.

    • atamama 21:43 25.februar 2024.

      Jakec, morda bi bilo bolje da naredimo nekaj veselic trajajoč teden ali dva, pa zastonj, in vino veritas. In pijani, ali se bomo pobili ali ljubili, to prepustimo udeleženim. pa še vinske zaloge bomo porabili....

    • SlavkoKrizman 15:17 26.februar 2024.

      jakec...tudi gasilci povezujejo vse družbene sloje in to, glej ga zlomka, brez kurčevega orožja

  • Avatar NickMason
    NickMason 12:31 25.februar 2024.

    Pametno,vedno treba skrbeti za obrambo domovine

    • SlavkoKrizman 15:32 25.februar 2024.

      Pred kom pa? Namišljenim sovražnikom iz leta 45?

    • McBobo 16:23 25.februar 2024.

      Dokler bodo komunisti na oblasti naj si državo kar sami branijo.

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:57 25.februar 2024.

      Tako samo domobranci razmišljajo ,itak se podredijo okupatorju še isti trenutek

    • SlavkoKrizman 17:40 25.februar 2024.

      @mcbobo ker, če so pa "tabeli" na oblasti je pa kaj bistveno drugače....dej si tist štil iz riti boš mogoče videl, da so vsi enak drek

    • Avatar Garancija
      Garancija 07:49 26.februar 2024.

      Nick,kdo se bo pa boril za ta skupek skorumpiranih prtegnjenih osebkov,ki ima dva muzejska aviona in nekaj patronov

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:11 26.februar 2024.

      Garancija,boril se boš oz. branil sebe ,družino in ostale navadne smrtnike,da se bo lahko folk še naprej brezbrižno kregal (kakorkoli) ,drgač pa te skorumpirane ravno med agresijo brez slabe vesti potolčeš,vse je odvisno kako gledaš na situacijo.Hec ali ne obramba ...prikaži več domovine je pomembna stvar.

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:13 26.februar 2024.

      Za te osebke sem se boril 91. pa mi danes zelo žal

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:39 26.februar 2024.

      Tudi meni,samo lopove smo osvobodili,se strinjam,pričakovali smo kako bodo politiki nam državo vodili v stilu druge švice,pa je ravno obratno.Zdaj pa še Slovenije ni več ,samo beseda Slovenija je še ,smo EU in ameriška korporacija.

    • McBobo 13:32 26.februar 2024.

      Slavko, ne vem kakšne fetiše imaš ti in me tudi ne zanima. Desnica je pa pred parimi leti priznala, da so zaspali. Očitno so bili sami naivni, da bo z osamosvojitvijo konec komunizma. Prvi, ki je račun brutalnosti plačal je bil Kramberger.

    • McBobo 13:34 26.februar 2024.

      Drugače bi pa jaz dal Orbana za premierja EU.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.