Slovenija
89885 ogledov

Oče štirih otrok: Davkarija mi je poslala položnico za sedem tisoč evrov

Komentarjev 94
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sam50 07:29 16.oktober 2019.

    Ja,ni lepo,ko dobiš takšno porcijo,ki jo je potrebno poravnati v krarkem času,ampak o teh dvojnih obdavčitvah je bilo prelito toliko črnila,da bi možakar lahko vedel,da s čakanjem in izmikanjem oddaje dohodninske napovedi v A,kjer to lahko storiš tudi v obdobju ...prikaži več 5 let?,pri nas pa točno do določenega termina za leto nazaj bo prišlo točno do tega,kar se mu je zgodilo in zato je krivda izključno na njegovi strani. Bo pa v bodoče to sigurno storil ob pravem času in problem bo rešen.

    • blayo 14:03 16.oktober 2019.

      Ko se greš take reči moraš biti vedno pripravljen na najhujše in na vse možne izhode oziroma obvode. Tako imam recimo jaz vedno pripravljen predlog za obročno odplačevanje. Problem je predvsem v tem, da folk recimo ve vse o raznih ...prikaži več telefonih pa akcijah in vezavah ter odplačevanjih na obroke, ko gre pa za enak princip pri davkih so pa kar naenkrat vsi zmedeni in nimajo pojma kako in kaj.

    • matejcek 20:55 16.oktober 2019.

      Koliko čitam članek ni poanta obročno odplačilo. Dejstvo je da dolga ni oz gre za očitno dvojno obdavčitev

    • matejcek 21:00 16.oktober 2019.

      sam50: če še enkrat prebereš članek morda opaziš da je gospod korektno prijavil vse dohodke in oddal vse napovedi

    • matejcek 21:01 16.oktober 2019.

      glede dvojnih obdavčitev je tule primer morda specifičen, saj ne gre za dodatno obdavčitev dohodka iz tujine, ampak očitno dvojno obdavčitev. Bizaren se mi zdi razlog zakaj je prišlo do zapleta, namreč uveljavljanje olajšave za otroke

    • blayo 21:53 16.oktober 2019.

      Dokler FURS ne dobi potrjeno, da je bil davek v AT dejansko plačan, predpostavlja da ni bil in le tega ne morejo odšteti od SLO dohodnine. Tako plačaš polno SLO dohodnino. Ko jim dokažeš da je bil, ti vrnejo nazaj ...prikaži več razliko v AT davku. Skratka ni dvojno. Gre samo za to da AT dacarji mencajo z odločbo dlje, kot je FURS pripravljen čakati - razlika v AT in SLO davčni zakonodaji.

    • matejcek 22:05 16.oktober 2019.

      FURS dobi podatke o prihodkih in plačanem davku tako iz napovedi zavezanca, kot tudi na podlagi avtomatske izmenjave med članicami EU. Izgovarjanje na dodatna potrdila je tu navadno zaj... razen če be živimo v fevdalizmu

    • blayo 22:28 16.oktober 2019.

      Če v AT uveljavljaš olajšave se ta princip avtomatske izmenjave podre. FURS tako čaka na odločbo AT, ki je (po slovenski zakonodaji) ne dobi pravočasno. Zato pravim, če se ti ge za tistih 200 EUR, potem moraš imeti pač 7000 ...prikaži več EUR na lagerju da to "sprovedeš". Če hočeš mirno spati, pozabiš na tistih 200 EUR in vse teče avtomatsko.

    • matejcek 10:05 17.oktober 2019.

      Torej fevdalizem

    • blayo 17:41 17.oktober 2019.

      Ne, kapitalizem... če hočeš več denarja, rabiš najprej veliko denarja.

  • mateja08 19:31 16.oktober 2019.

    Dober nivinar je tisti, ki razišče zgodbo in predstavi vse plati. 1. Tukaj je samo ena platat zgodbe. 2. Davčna ima mnogo telefonskih in zelo hitro lahko dobiš kontaktno osebo, ki ti bo objasnila odločbo, če je sam ne razumeš. ...prikaži več. 3. z davčno se da se da dogovorit tudi za obročno plačilo, seveda če je obračun pravilen, v nasprotnem primeru se pritožiš. 4. najlažje je nahujskat nevedno množico.

    • matejcek 20:51 16.oktober 2019.

      mislim da je novinar zgodbo korektno predstavil, saj citira navedbe FURSa Če prav berem članek se je gospod tudi že pritožil na FURS vendar pa to nič ne spremeni, saj pritožba ne zadrži izvršbe. Obročno plačilu v gornjem primeru sploh ...prikaži več ne bi smelo biti relevantno, saj dolga na podlagi navedb zgoraj sploh ni(9.000€ plačan davek, 7.000€ odmerjen davek)

    • matejcek 20:52 16.oktober 2019.

      V kolikor bi FURS tukaj postopal korektno bi verjetno predlagal gospodu da vloži napoved v tujini čimprej in uveljavlja čim več olajšav. Ampak logika je očitno drugačna

    • blayo 23:51 16.oktober 2019.

      Kot pravi mateja08, FURS sploh ni tak bav bav. Lepo pokličeš, ti vse razložijo. Lahko se najaviš tam brez problema in ti pomagajo. Jaz imam s FURS-om dobre izkušnje. Se pa razume, delajo po veljavni zakonodaji, ki pa je ne ...prikaži več pišejo oni. In zdaj če ti prideš tja in želiš od njih da so korektni tako kot tebi paše, to pač ne bo šlo.

  • jakec1575 14:40 16.oktober 2019.

    Oče prijavi rezidenstvo v Avstriji in uradno placuje prezivnino za svoje otroke. Mama je na minimalcu doma. Zakaj bi v Sloveniji placeval davke, ce si jih potem razdeli 200 profesorjev in 1000 zdravnikov?? In to povsem nelegitimno in mimo vse ...prikaži več zakolicbe morale. sam sem vesten davkoplacevalec, ampak ne vem ce bom se dolgo. Za koga? Za lopovske neeticne Pi*****?

    • blayo 00:28 17.oktober 2019.

      Prej se mora še ločit ter preselit tja, skratka prekinit vse ekonomske vezi s Slovenijo, če ne ne bo šlo.

    • Ivo 08:44 18.oktober 2019.

      jakec1575 si jih premalo omenil... Kaj pa vsa javna uprava? Razni inšpektorati, agencije, zavodi... Skratka 70% ljudi, ki hodijo v Slovenijo v službo in ne delat...

    • blayo 09:53 18.oktober 2019.

      A bi ti raje nemški sistem? Tam nimajo inšpektoratov, vse gre prek sodišč. Zmaga tisti, ki ima boljšega odvetnika. Raja tako nima niti najmanjše možnosti za uspeh. S tem da je njihov javni sektor precej večji od našega...

    • Ivo 07:54 19.oktober 2019.

      Veliko raje bi nemški sistem, da! Pri nas se jih je nateplo preveč na prebivalca v JU in nimajo kaj delat več počasi, zato se izmišljujejo razne neumnosti.

    • blayo 11:45 19.oktober 2019.

      Pišeš neumnosti. Preseli se za par let v Nemčijo pa se potem javi in piši...

    • Ivo 22:02 19.oktober 2019.

      Ne vem zakaj tako trdiš. Kot bi pisal iz Nemčije in kot da je jaz ne poznam... Morda zamenjuješ učinkovito javno upravo in birokratizacijo, ki ni sama sebi namen z našo, ki ne ve kdo kaj zakaj koga in kako...

  • MK 07:56 16.oktober 2019.

    Res tragično. Ni skrbel za svoje finančne posle zdaj pa v medije in zgodba o 4 otrocih. Torej, kje začnem?! Aha na začetku. Sam si si kriv. Za 4 otroke, za neukost v davčnih postopkih. Kdor razmišlja pravočasno in trezno ...prikaži več za take stvari poskrbi v naprej. Kdor pa ne gre pa na Tednik in v medije. Kaj bi rad od nas? Da dosežemo, da ti dolga ne bo potrebno plačat?! Ga bomo mi namesto tebe?

    • janez.zalaznik 09:58 16.oktober 2019.

      MK, ker ima štiri otroke, lahko v Avstriji uveljavlja olajšavo, tam plača manj davka, pri nas pa le razliko, kot bi bil obdavčen pri nas. Dolga torej v resnici ni, vsekakor ne v taki višini, štos je v tem, da ...prikaži več bi moral, dokler ne bo postopek v Avstriji končan, pri nas založiti celotno letno dohodnino.

    • MK 11:25 16.oktober 2019.

      Hvala za pojasnilo. To zelo cenim. Mi je pa še vedno butasto, da folk skoči v medije. Verjetno se da na FURS-u dogovorit za plačilo v večih obrokih, ta čas bodo pa tudi Avstrijci končali. Tako se pa s takim ...prikaži več člankom samo pljuva po Sloveniji.

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 11:37 16.oktober 2019.

      Če imaš 4 otroke pomeni, da moraš več delat in več zaslužit. Polega tega je večja verjetnost, da si žena ne more privoščit full time službe. Država pa obdavčuje na nivoju posameznika in ne na nivoju družine. Torej, ta človek ...prikaži več komaj shaja iz meseca v mesec, obdavčen pa je kot bogataš.

    • janez.zalaznik 12:41 16.oktober 2019.

      MK, z veseljem, to jemljem kot del službe. Meni je pri vsem skupaj nenavadno, da ti, ker dohodninski postopek v Avstriji še ni končan, odmeri kar celotna dohodnina, kot da tam nisi nič davka plačal, čeprav je iz plačilnih list ...prikaži več jasno, da si ga, gre samo za vprašanje ali devet tisoč evrov ali sedem tisoč. Gre za opozorilo vsem, ki so v podobnem položaju ter opozarjanje na morda ne najbolj smiseln postopek, ne pa pljuvanje po Sloveniji.

    • janez.zalaznik 12:43 16.oktober 2019.

      bugmenot, se strinjam, pred volitvami so bile ideje o družinski dohodnini.

    • softundsicher 12:44 16.oktober 2019.

      Bi pa lahko sproti (mesečno) odvajal razliko v Sloveniji. V tem primeru ne bi bilo potrebno plačati tako velike vsote v enkratnem znesku.

    • janez.zalaznik 13:25 16.oktober 2019.

      softunsicher, mislim, da to ni mogoče, davek je plačeval v Avstriji, potem je vložil dohodninsko napoved, a katero je uveljavljal olajšavo za otroke. Pri nas bi potem, ker je davčni rezident, plačal razliko do davka, kot bi ga plačal pri ...prikaži več nas. Zdaj pa mora, ker postopek še ni končan v Avstriji, plačati celotni davek, kot da med letom sploh nič ne bi plačal.

    • blayo 14:21 16.oktober 2019.

      Pa saj to je normalno, če hočeš danes prišparat 100+ EUR na leto, rabiš 10.000 EUR glavnice.

    • softundsicher 19:03 16.oktober 2019.

      janez.zalaznik: https://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=8384

    • matejcek 20:43 16.oktober 2019.

      mislim da je v clanku lepo pojasnjeno da dolga v bistvu ni, saj v tujini plačan davek presega davek ki ga odmerja FURS. Sporen je način da FURS davka plačanega v tujini ne upošteva, s tem pa v bistvu dvojno ...prikaži več obdavčuje dohodek. To pa je v nasprotju z mednarodno pogodbo o izogibanju dvojne obdavčitve

    • blayo 21:56 16.oktober 2019.

      Saj ti potem FURS vrne, ko se AT dacarjem sprdne in izdajo odločbo, ki jo predložiš na FURSU oziroma ko ja lahko sami pridobijo...

    • matejcek 22:07 16.oktober 2019.

      medtem pa greš k Jankoviću da ti posodi 7 jurjev za kreditiranje FURSa ...

    • janez.zalaznik 22:10 16.oktober 2019.

      Blayo, drzi, ko dobiš odlocbo iz Avstrije ti denar vrnejo, je pa kar velik znesek za založiti.

    • blayo 22:25 16.oktober 2019.

      Zato daš predlog za obročno odplačevanje, ti skoraj zagotovo ugodijo. Plačaš par obrokov, v tem času pride AT odločba in je stvar rešena...

    • blayo 22:40 16.oktober 2019.

      Lahko daš tudi predlog/vlogo za odlog plačila in podrejeno plačilo na obroke. Skratka so možnosti, glej 101. člen ZDavP-2

    • matejcek 20:25 17.oktober 2019.

      Meni se ne zdi korekten način, da bi si gospod sedaj urejal obročno odplačilo ali pa kredit za dolg, ki v bistvu sploh ne obstaja. Če je to na FURSu običajna praksa me skrbi da bo naslednji korak kar nacionalizacija

    • blayo 21:00 17.oktober 2019.

      Ne gre za vprašanje korektnosti ampak za zakonsko podlago. FURS dela po slovenski zakonodaji. To je to. Lahko tudi zbereš podpise in vložiš amandma zakona ki ti gre na k**** ampak preden stopi v veljavo, ga bo moral prej požegnat ...prikaži več še parlament. Vmes moraš seveda, korektnost gor ali dol, plačevat davke po veljavni zakonodaji.

  • primoz22 16:40 16.oktober 2019.

    a zdej bomo zbiral po 5 eur sms kot za Krisa?

  • Ivo 09:16 16.oktober 2019.

    Kaj se zajebavaš tukaj z idioti? Prijavi vse v Avstriji, se odreci najbolj požrešnega državljanstva na svetu in zaživi kot človek, pa še ostalo ti bo mnogo več...

    • Janez_53 09:46 16.oktober 2019.

      Kaj pa ti čakaš??? Nimaš pojma in nekaj trobezljaš!

    • blayo 13:52 16.oktober 2019.

      Ivo, kaj ima pa državljanstvo veze s tem? Govora je o davčnem rezidentstvu.

    • Ivo 08:41 18.oktober 2019.

      Kaj ni tako, da plačaš davke v Avstriji, če postaneš avstrijec? Ali jih migrant plača v Tuniziji, Siriji...?

    • Ivo 08:42 18.oktober 2019.

      Janez_53 nič ne čakam, saj jaz nimam problemov z davki...

    • blayo 09:58 18.oktober 2019.

      Za državljanstvo AT moraš izpolnjevati določene pogoje. Da ne bom našteval bom navedel samo ključnega... 10 let moraš imeti tam stalno bivališče. Razen če si fuzbaler in te naturalizirajo ;)

    • blayo 10:00 18.oktober 2019.

      Ko si enkrat Avstrijec, nisi več migrant. Ponavadi lahko davčno redzidentstvo "preneseš" v drugo državo veliko prej, kot če bi čakal na državljanstvo...

  • Avatar Maja Kajza
    marelica 06:07 17.oktober 2019.

    Že desetletje je znano, da Slovenija zaračunava razliko Davka med Nemčijo-Slovenijo, med Avstrijo-Slovenijo, med Italijo-Slovenijo. Odvisno koliko ima katera država Davka. Teh 7.000€ je verjetno seštevek za nazaj- razlike v davku...ker ima vsaka Država drugačen %.

    • matejcek 09:51 17.oktober 2019.

      Če pozorno bereš mu davka v tujini ne prizavajo. Torej ne gre za razliko ampak dvojno obdavčitev. Zanimivo je da davek v Avstriji presega davek odmerjen v Soveniji, ponavadi je obratno

  • maresem 11:14 16.oktober 2019.

    A si pozabil, da živiš v banana republiki in nisi Jankovićććć....

    • blayo 13:58 16.oktober 2019.

      Hmm, a ni v tem primeru banana republika prav Avstrija, ki si za odločanje vzame dalj časa?

    • kapibara1 15:19 16.oktober 2019.

      Ko si v bobnu davkarije- si notri, pa 5 ali pa 1 leto..

    • blayo 16:10 16.oktober 2019.

      ...kaj je že rekel Franklin leta 1789 ;)

  • matejcek 10:04 17.oktober 2019.

    zgodba se me je dotaknila, ker sem imel pred leti podobno slabo izkušnjo s FURSom, ki mi je napačno obračunal prispevke. Šlo je za več tisoč evrov, in podobno kot gospod sem dobil sklep, ki ga pritožba ne zadrži. "Prijazen" ...prikaži več odgovor FURSa je bil dajte vi zdaj to plačat, pa se bomo potem dogovorili. Zgodba se je razpletla šele ko so se vmešali mediji in so začele padati kazenske ovadbe.

  • wingspan15 08:34 16.oktober 2019.

    Ne razumem, kaj imajo tukaj poleg 4 otroci.

    • Janez_53 09:48 16.oktober 2019.

      Pisec s tem doseže, da je članek bolj "udaren"! In doseže par klikov več.

    • alen04 10:03 16.oktober 2019.

      win se podpišem, Janez hvala za razlago.

    • janez.zalaznik 10:06 16.oktober 2019.

      wingspan15, štirje otroci so za zadevo, o kateri pišem, pomembni iz dveh razlogov. Prvič, zaradi otrok lahko v Avstriji uveljavlja olajšavo, zaradi česar se zadeva zavleče in drugič, kdor ima štiri otroke, ima pri enakih dohodkih manj verjetno sedem tisoč evrov na računu.

    • blayo 13:57 16.oktober 2019.

      Verjetno tak človek tehta kje se mu bolj splača uveljavljati olajšavo, v Sloveniji ali v Avstriji. Če se odloči za Avstrijo, potem mora prevzeti ta rizik razlike v času, ki si ga država odmeri za odločanje. Skratka spraviš 7k EUR ...prikaži več na stran še preden se vse skupaj zgodi poleg tega pa že spišeš predlog za odplačilo po obrokih kateremu FURS praktično vedno ugodi.

    • janez.zalaznik 14:17 16.oktober 2019.

      blayo, možen pogled na zadevo, ampak dvomim, da nekdo, ki najde službo v Avstriji, če ni ravno davčni svetovalec, ve za to. Vprašajte malo kolege, kako poteka obdavčitev z dohodnino pri nas, kaj je dohodninska osnova, pa kaj splošna olajšava itd. ...

    • blayo 14:31 16.oktober 2019.

      Ja zakaj pa je šel potem uveljavljati olajšavo v AT če se ne spozna? Če hočeš biti SLO davčni rezident in hkrati uveljavljati AT olajšave, potem moraš poznati obe zakonodaji! Če ti to ne diši, potem enostavno vse opraviš v ...prikaži več SLO (vred z olajšavami), plačaš 200 EUR davka več in je zadeva rešena. V nasprotnem primeru če hočeš "prišparati" teh 200 EUR, rabiš pač na lagerju 7000 EUR za takšne primere.

    • blayo 14:35 16.oktober 2019.

      Janez, ker sem pragmatičen človek in se mi ne da ukvarjati z dvema davkarijama, sem enostavno "ukinil" slovensko davčno rezidentstvo in je zadeva rešena. Če tega ne bi mogel, potem bi pa prekleto premislil in preračunal, če se mi izplača ...prikaži več uveljavljati olajšavo v AT.

    • Jacobson 20:47 16.oktober 2019.

      Če bi prebrali prej, preden komentirate, bi mogoče vedli. Prazno slamo mlatit zna vsak.

    • janez.zalaznik 22:11 16.oktober 2019.

      Blayo, slišal sem za nekaj konkretnih primerov in ukinitev davčnega rezidentstva menda ni tako enostavna.

    • blayo 22:19 16.oktober 2019.

      Če se ne preseliš tja s celo družino, je to praktično nemogoče. Jaz sem bil pripravljen na vse in me tako nič ni presenetilo. Je bilo rešeno v dveh mesecih, sicer sem potem moral vložiti še eno pritožbo (kar je ...prikaži več trajalo dodatna dva meseca), ker so se zmotili pri datumih... Zato pa pravim, če ni druge kot ostati SLO davčni rezident, je treba prekleto premisliti, ali se ti splača zaradi tistih 10 ali 200 EUR uveljavljati otroški dodatek v AT.

    • blayo 22:20 16.oktober 2019.

      100 ali 200, ne 10 ali 200...

    • blayo 22:22 16.oktober 2019.

      Seveda, večinoma se "javljajo" tisti, ki so ime z ukinitvijo davčnega rezidentstva probleme. Tisti ki jih niso imeli (in teh je precej več) se ne "javljajo"...

  • sebastijan39 14:02 16.oktober 2019.

    Jaz bi se za pravni nasvet obrnil kar na Jankoviča...🙄🙄🙄🙄

  • sebastjan47 21:55 16.oktober 2019.

    https://predlagam.vladi.si/predlog/10103/ Avstrija Slovencem daje kruh (pokojnino, plačo), Slovenija pa palico. Po vstopu Slovenije v EU in uveljavitvi načela obdavčitve po svetovnem dohodku morajo ljudje (upokojeni Slovenci), ki so delali v tujini (Avstrij), doma plačati razliko do odmerjene slovenske dohodnine. Imam ...prikaži več občutek, da država od njih neupravičeno terja doplačilo. Finančno ministrstvo bi moralo vložiti napor za kak kompromis oziroma posebno olajšavo za upokojence in delavce.

    • blayo 23:58 16.oktober 2019.

      ...in potem bi ustavno sodišče to razveljavilo, ker morajo za vse penzjonerje veljati enako vatli. Ne glede na to kje so delali, plačajo davek pod enakimi pogoji.

  • vojko19 13:49 20.oktober 2019.

    stara jugoslavija nič se ni spremenilo! prvo izvrši potem se pritoži KOMU?

  • Jacobson 20:00 16.oktober 2019.

    Ste sedaj vsi ljubitelji fursa popljuvali kaj ste mislili? Prav je tako, da se najde nekdo, ki spregovori o svinjariji, ki se dogaja, ampak če vas to osebno ne doleti, je treba takoj popljuvat. Ker ko se samo omeni, da ...prikaži veča nekdo dela v Avstriji, ga je treba linčat, ker zasluži milijone. Mimogrede, takoj ko prideš preko meje, ti že 10000€ v žep stisnejo, pa še nisi nič delal. 😂😂Dajmo vsi kreditirat Slovenijo, mogoče boste kdaj dobili kaj nazaj. Aja, saj 7000€ imate vsi v denarnici. A nimate?

    • blayo 00:10 17.oktober 2019.

      Če si SLO davčni rezident, in živiš v Sloveniji, potem plačuješ slovenske davke. Kdo se kvalificira kot SLO davčni rezident ti piše v zakonu o dohodnini (6. člen). Če želiš odlog plačila davka oziroma plačilo na obroke zaradi socialnih razmer, ...prikaži več potem vložiš vlogo za to in je zadeva rešena.

    • matejcek 20:33 17.oktober 2019.

      blayo: tole z davčnim rezidenstvom v sloveniji je v bistvu sužnjelastništvo. Kot je zapisal že eden od komentatorjev nižje, če ima gospod v sloveniji družinio ni variante da te izbrišejo iz registra. Poznam tudi jaz več primerov. Pa še namig, ...prikaži več glede na to da gre za obdavčitev dohodka v tujini, veljata poleg tebi ljubih zakonov o dohodnini in davčnem postopku še mednarodna konvencija in resolucija sveta evropske unije, ter seveda zakonodaja države kjer je bil dohodek dosežen.

    • blayo 20:55 17.oktober 2019.

      Ta "eden" sem bil jaz. Sam sem se pač ločil, da sem se losal SLO davčnega rezidentstva. Družina je prišla za mano po enem letu. Empak kolikor vem ta tip živi v Sloveniji. Sevede, če se greš maherja, potem moraš ...prikaži več poznati vse to kar navajaš, to je del funkcionalne pismenosti. Ko smo že pri resoluciji ki jo omenjaš... omogoča ti, da po petih letih življenja recimo v AT prekineš slovensko davčno rezidentstvo ne glede na ekonomske vezi ki te vežejo na SLO.

    • matejcek 22:55 17.oktober 2019.

      Če se moraš ločit da zaobideš zakonodajo je verjetno nekaj hudo narobe; meni se to ne zdi vredu, ampak vsak naj sodi sam Kolikor razumem članek se gospod ne izmika plačilu razlike v davku. Pritožuje se zaradi dvojnega plačila davka. ...prikaži več To se pa tudi meni ne zdi prav, še posebej glede na veliko družino ki jo preživlja. V kolikor je tako ravnanje FURSa zakonito in ga opravičuješ pa je po mojem mnenju nekaj hudo narobe v državi ... ali pa jaz živim v napačni državi

    • blayo 10:05 18.oktober 2019.

      Hudo narobe ni, je pa narobe, to se strinjam. Ločit danes in se čez eno leto poročit nazaj je veliko lažje in bolj smotrno kot čakati na spremembo zakonodaje, medtem ko se parlament ukvarja s kadri v Sovi.

    • blayo 10:10 18.oktober 2019.

      Denar bo dobil nazaj. Koliko ljudi recimo sproti ne uveljavlja olajšave za vdč! Vsi ti dobijo denar nazaj šele čez leto in pol! Za leto in pol tako brezobrestno kreditirajo državo, pa se nihče ne obregne ob to.

  • sebastjan47 21:50 16.oktober 2019.

    https://predlagam.vladi.si/predlog/10103/

    • blayo 00:02 17.oktober 2019.

      Malo pozno si se spomnil, obravnava je potekla 10.06.2019

  • Beno74 18:27 16.oktober 2019.

    E, Jakec, otroke mu učijo in zdravijo v Sloveniji zato plača davek v Sloveniji, ker so tukaj prijavljeni in koristijo usluge TE države. Avstrija mu je vzela 9000€ pa ne živi tam in jih to niti ne zanima. Tisti gastarbajterji, ...prikaži več ki živijo v tujini in so tam prijavljeni nimajo takšnih težav. Pa ne, da bi zagovarjal slo birokrate ampak jaz njegovi družini ne bom plačeval šolanja in zdravnika.

    • matejcek 20:39 16.oktober 2019.

      mogoce bodo pa njegovi otroci tebi plačevali penzijo ...

    • Beno74 21:07 16.oktober 2019.

      Tako kot jo zdaj jaz plačujem drugim pa ne jamram...

    • matejcek 21:27 16.oktober 2019.

      Verjetno tudi gospod iz članka ne bi jamral če mi davka ne bi zaračunali dvakrat ...

    • jakec1575 22:13 16.oktober 2019.

      Beno. furs tebe da lahko v izvrsbo v 15 dneh. Recimo da je nas gospod nekaj pozabil, placa. avstrijci uredijo naslednji teden. A mislis, da mu bo furs takoj vrnil denar?? pozabi. naslednje leto maja, ce bo imel sreco. ker ...prikaži več mora nafutrat fiktivne nadure onih nad 50 placnih razredom. Vmes pa lahko vzame premostitveni kredit pri banki. kdo bo njemu placal obresti kredita? furs? :D

    • blayo 00:16 17.oktober 2019.

      jakec1575, ti imaš bujno domišljijo. A bi ti mogoče pogledal zakon o davčnem postopku preden začneš zavajat? 97. člen, da ne boš preveč energije porabil za iskanje...

    • Avatar Maja Kajza
      marelica 06:11 17.oktober 2019.

      pa dajte že enkrat razumeti-polpismeni- da to ni dvojna obdavčitev, da je to razlika med Avstrijskim in Slovenskim % davka. Za vse državljane-rezidente v Sloveniji enotno, tisti ki delajo v tujini in so prijavljeni v Sloveniji in tisti ki delajo ...prikaži več v Sloveniji, enotni %.

    • matejcek 09:52 17.oktober 2019.

      Preberi se članek še enkrat

    • blayo 17:43 17.oktober 2019.

      Saj ga je. Denar bo od FURS-a dobil nazaj ko bo AT izdala odločbo.

    • matejcek 20:15 17.oktober 2019.

      blayo: vidim da se poznaš določbe zakona o dohodni, verjetno ti je FURS blizu, morda ga poznaš celo od znotraj.

    • blayo 21:03 17.oktober 2019.

      Poznam ga od znotraj toliko, da vem kje je vložišče. Zakone pa poznam, ker sem jih preštudiral preden sem se lotil "misije" ukinitve svojega davčnega rezidentstva.

  • sebastjan47 21:50 16.oktober 2019.

    Nesmiselno dvojno obdavčevanje - https://predlagam.vladi.si/predlog/10103/

  • McClain 07:10 17.oktober 2019.

    evo dokaz da v Sloveniji plačujemo mnogo višje davke kot v Avstriji, na klonc pa nimamo cest, bolnišnic itd. Sicer pa, nekje je treba dobit, če Jurček zapravi 800.000 neobdavčenih evrov na leto, ki jih za povrh niti zaslužiti ni bilo treba...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.