Slovenija
306 ogledov

Pazite, kakšno darilo boste podarili

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez_53 10:19 20.december 2016.

    Mislil sem "podjetja", ne "bodjetja"!

  • kana 13:52 20.december 2016.

    zakaj pa novinarčki nič ne napišete o darilu - hrvatov- naši vladi, si ne upate.

  • Dušan Jakič 14:40 20.december 2016.

    A res? Ti pa si bistroumen. NIHČE ne kupuje brez DDV, HALO! Davčni zavezanci imajo konto, če poberejo več DDV kot plačajo ga vrnejo državi. Tako da, dragi moj, VSI plačajo DDV, tako ali drugače. Država odira in obira na ...prikaži več vsakem koraku - tole s temi darili - naj se gonijo veste kam.

  • Avatar praufo
    praufo 15:56 20.december 2016.

    komaj čakam na nov predpis, kako je treba kakat, baje slovenska vlada na novo zaposluje inšpektorje, ki bodo bedeli nad tem oz. nad nam, kako kakamo, kaznovali bodo vse ki kakajo neustrezno ... kaj čmo, slovenija

  • Janez_53 16:13 20.december 2016.

    Če se bojiš višjega davka, pa vljudno zavrni darilo!

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 11:49 20.december 2016.

    Jaz to razumem, zakaj pa mora biti "kaznovan" tudi prejemnik? Zaradi nekega darila, greš v višji dohodninski razred in imaš zaradi tega lahko tudi višje izdatke oziroma manjše prejemke kot če darila ne bi prejel. Skregano z logiko."Boniteta ...prikaži več se ne vključi v davčno osnovo delojemalca, če gre za darilo otroku, staremu do 15 let v mesecu decembru in pri vrednosti darila do 42 evrov, ali če gre za darilo delojemalcu, vendar njegova vrednost ne presega 13 evrov in se ne zagotavlja niti redno niti pogosto." Se pravi je štrafan vsak ki dela, je starejši od 15 let in je vrednost darila več kot 13€.

  • Boris Odreitz 19:40 20.december 2016.

    prokleti8 teroristi namesto da bi kak prišel v SLO parlament z6 tovornajakom ali bombo ali streljal pa nič od tega. Nihče teh svinj ne pokolje !

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 09:18 20.december 2016.

    Krneki... če je nekdo kupil fizično darilo, je za to že bil obračunan davek. Pa naj gre to za avto, telefon, ali bomboniero. Samo oderuštvo - torej, ko nekomu nekaj dobrega želiš, je bolje da si pohlepen in skop, da ...prikaži več te država ne odere pri tvojem dobrodelništvu. Teli strički na vladi, bi morali resno razmislit o svojih moralnih vrednotah, preden se gredo take zadeve. Mene pa tudi zanima, kdo bo vse ljudi v državi kontroliral? Sicer meni to deluje kot zastraševanje brez sankcij.

  • Janez_53 10:17 20.december 2016.

    Torej še nisi slišal, da bodjetja nabavljajo blago brez davka na dodano vrednost? Fizične osebe seveda ob nakupu plačajo tudi DDV.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.