Zdravje
23475 ogledov

Pirhi: vsi delate to veliko napako

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mph2 10:53 08.april 2023.

    Holesterol v dobrih količinah je bistven za življenje, velik del možganov je holesterol, vse celične membrane so holesterol, nujen je za proizvodnjo testosterona in drugih hormonov, telo ga proizvaja samo 3-4 grame, če ga dobi s hrano, ga pač manj, ...prikaži več .... totalna izmišljotina, ki so jo ustvarili junk food industrija in farmacija, total nepotrebni in škodljivi statini so največji biznis in nateg v zgodovini človeka.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 12:17 08.april 2023.

      Ustvarja se v jetrih. Če je oseba zašpehana, se ga ustvari preveč in imaš hiperholesteromijo. Kar ni ok. Vnos s hrano načeloma ni problem. Mirno lahko poješ par jajc na dan, če si sicer aktiven in držiš zdrav ITM.

    • mph2 14:20 08.april 2023.

      @gaborone, hiperholestemija je dedna, prijatelj ima, ne pomeni, da zamasti karkoli, samo ogromno holesterola nastaja. Eni res umrejo zgodaj, drugi, morda polovica, pa nimajo problemov. Če ni vnetja intime, holesterol ne dela škode. Jetra pa zamastijo ob alkoholu predvsem in ...prikaži več danes pretežno ogljikovi hidrati. Kar je bil tudi moj problem. Več športov, zato ogromno ogljikovih hidratov za energijo. Na keto in pol carnivore prehrani jetra po par letih povsem normalna, prej pa 15 cca let slabšanja.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 16:02 08.april 2023.

      Veliko lahko k njej pripomoreš sam. O ostalem sva pa itak že in nima smisla ponavljati, ker ne bova prišla skupaj. Sem vegetarijenec 25+ let in je mesojedenje zame popolnoma nesprejemljivo, kar pa ne pomeni, da prehrane ne morem bazirati ...prikaži več na hrani, ki ni pretežno OH. Tudi ti so OK, če jih ni preveč in če izbiraš take z nizkim GI.

    • mph2 17:31 08.april 2023.

      No, ja, kot sva že, jaz sem bil nekoč vegan, 30+ let vegetarijanec. Šele s carnivore prehrano in prej že samo keto (ja, vegetarijansko :-) ) ugotovil, da nič od tega, kar sem pripisoval pač staranju, genom, .. int ... ...prikaži več ni bilo to. Kljub multiplim športom. Ne sladkorna, ne NAFLD, GERD, ne skoraj konstantni GI problemi, skelepi, glavoboli ...Če bi obstajala enaka alternativa ENAKO kvalitetna, z veseljem. Smo še svetlobna leta od tega.

  • darefoks 10:16 08.april 2023.

    njiz ajde na dob laznivci z strupi

  • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 12:13 08.april 2023.

    Vaskrs stiže, farbaju se jaja,a gde jekoja, da ofarba moja?

  • Zvono 20:45 08.april 2023.

    Avtor članka, zavajaš z naslovom, bluziš pa s holesterolom. Namesto, da bi nas tako zelo moralo skrbeti koliko časa so lahko zunaj hladilnika skuhana jajca, bi veliko več pozornosti morali posvetiti temu, kako dolgo se surova jajca bohotijo po trgovinah na toplem.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.