Pod streho /pod-streho/nepremicnine
36900 ogledov

"Poleg višjih cen, plačujemo še ogrevanje sosednjih stanovanj"

Komentarjev 33
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jakec1575 08:46 23.marec 2022.

    V bloku gre vedno za solidarnost s tistimi, ki najvec grejejo in inajo 25 stopinj ter odprta okna. Ce se stanovalci lahko zmenijo. Dolocijo 19stopinj za min in. 23 za maks. Tako nihce ne krade drugemu. Ni plesni, oz je ...prikaži več je manj in ni preplacevanja za druge. Doloci se 2O/80. Ce se ne da zmenit pades na 30/70 ali 35/65. Vedno bo en seronja v, bloku, ki bo nagajal

    • alen04 09:44 23.marec 2022.

      Nekaj se dogovoriti v blokih je skoraj misija nemogoče.

    • eminenca 11:42 23.marec 2022.

      ja, res je, poznamo te zgodbe ... stanovanje v sredji etaži, lastnik ima zaprte radiatorje, grejejo ga spodnji in zgornji sosed, temp. mu pa nikoli ne pade pod 15 stopinj ... take maš, pol se pa hodjo kregat k upravniku ...prikaži več , zakaj bi moral plačat ogrevanje, če imajo pa vse zaprto ... krasna logika

  • MK 11:47 23.marec 2022.

    PROBLEM 1: vsi šparajo in imajo zaprte radiatorje, na bloku tako nastaja škoda, širi se vlaga. PROBLEM 2: penziči in socialci ne kurijo, ker imajo prevelika stanovanja in se grejejo na račun sosedov in vertikalnih cevi PROBLEM 3: ker ima ...prikaži več polovica povsem zaprte radiaotorje, vertikalni vodi ne delajo pravilno in niso uravnoteženi. PROBLEM 4: če imajo vsi zaprte radioatorje tisti, ki imajo odprte plačujejo preveč PROBLEM 5: počakaš da dobiš števce, radiator odomontiraš in namestiš drugega

    • eminenca 14:07 23.marec 2022.

      dobro si opisal situacijo, čeprav manjka še kakšna točka, tudi pravni vidik ... kar se pa tehnologije tiče, maš pa dons že modernejše rešitve, kjer vertikale ne gredo skozi stanovanje, pač pa zunaj, pa vsako stanovanje ima pred vhodom neke ...prikaži več vrste mini toplotno postajo in jasno svoj kalorimeter ... seveda so to pač nove gradnj, sodobne, dražje in jasno bolj učinkovite

    • MK 17:16 23.marec 2022.

      Ja. Se strinjam. Ja manjka še ene par točk.

  • Jean_Young 10:48 26.marec 2022.

    Google je plačal od 400 do 800 dolarjev za dnevno spletno delo od doma. Prvi mesec sem od Googla doma prejel 21.758 $, prejšnji mesec pa sem plačal 29.467 $ za 3-urni delovnik. To naredim ............ >>>>>>>>>> 𝑾𝒘𝒘.𝑱𝒐𝒃𝒛𝑪𝒂𝒓𝒕.𝑪𝒐𝒎

  • eminenca 11:33 23.marec 2022.

    ogreva se cel objekt, stavba, blok, bajta, karkoli že, najbrž nima vsak svoje peči v stanovanju, pač pa je ena skupna kotlovnica in glavni števec, zato se pa plača delno tudi po površini, te škatlice na radiatorjih so velik in zelo drag nateg

  • marjeta698 11:56 23.marec 2022.

    KO BOM VELIKA BOM UPRAVNIK

  • eminenca 11:28 23.marec 2022.

    večni problem ... slovenčki imajo polno slabih lastnosti in poleg tega, da so najraje vsi skregani med sabo, so po drugi strani še energetsko nepismeni

    • endrug 13:44 23.marec 2022.

      Tole si pa zadel v center. In večinoma egoisti.

  • alen04 09:51 23.marec 2022.

    kakorkoli obrneš zakonodajo in vse kar sem sodi, dokler v glavah posameznikov ne bo samo slama, bodo ostali za njih redno plačevali.

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 09:04 23.marec 2022.

    Ker varčuješ si pa kriv nazadnje????

  • zdrej 13:51 23.marec 2022.

    Kaj pa "delijo" ti delilniki?

    • eminenca 14:25 23.marec 2022.

      dobro vprašanje, odgovor je, da so to brezvezne drage škatlice

    • zdrej 07:09 24.marec 2022.

      Ki jim niti pravega imena niso bili sposobni dati.

  • srecnii 21:57 23.marec 2022.

    Čudni tiči so po blokih, zakaj moram jaz čistit celo hišo, če pol sob sploh ni mojih so od drugih, zakaj moram kuhat za vse, če bi lahko sam za sebe, zakaj moram gret bajto za vse, če bi lahko ...prikaži več sam za sebe ogrel prostore, zakaj moram okolico hiše urejat sam če so še ostali pri hiši. Zakaj zakaj, a ja me ni ni problema, rad počnem taka dela.

  • Avatar VINOVERITAS
    VINOVERITAS 19:24 23.marec 2022.

    Jaz imam vbloku dimnik, ki po moje ni trenutnu v funkciji! Sprašujem se če bi bil v funkciji, bi si kupil peč na palete. Sprašujem se koliko bi plačeval ogrevanje, koliko bi mi "nekdo" kril stroške peči, palet, ureditev dimnika, ...prikaži več vzdrževanje itd...🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇

  • kapibara1 11:24 23.marec 2022.

    Kako plačujejo več- saj plačujejo po svojem števcu !?

  • crniovcar 10:10 23.marec 2022.

    Ukinit, predelat skupno gretje skupno vodo in vse kar je skupno.Vsak svoj števc in pika .

    • eminenca 11:26 23.marec 2022.

      porabo vode se da ločit, elektriko, tv , medtem ko ogrevanja ne moreš povsem izolirat, pa če maš meter debele stene, toplota se prenaša in greje tudi soseda, oz. sosed, ki ima vse zaprto, tebe hladi

  • munja 08:30 23.marec 2022.

    Ne vem, če bi še lahko bolj zapletli zakonodajo na tem področju. Zakon je precej ohlapen, zato bi ga bilo potrebno pregledat in točno definirat določene člene.

    • Dusan12 08:58 23.marec 2022.

      Predlagatelj tega zakona je bil modrooki Franjo Trčk, v garsonjeti kjer prebiva se drenja, baje z njim vred sedem oseb, ob trenju drug grugega, pa dosegajo višjo temperaturo, kot jim jo nudijo radijatorji z merilnike skupaj. Zato imajo sosedje višje ...prikaži veče stroške ogrevanja. Pri tej tematiki nikoli ne prideš na čisto

    • eminenca 11:37 23.marec 2022.

      butaste zakone sprejemajo butasti in nepismeni poslanci

  • jakec42 19:30 23.marec 2022.

    Ti delilniki so larifari,odprt imam samo en radiator,plačujem ,pa kot da imam odprte vse 4,pa pravijo da se grejem od sosedov,kaj pa če so sosedi tudi varčujejo kot jaz,od čega se potem grejem?

  • miho 08:00 23.marec 2022.

    Torej naj stanovanje ogrevam do 20.5., čeprav imam od konca februarja dalje tudi brez odprtih radiatorjev 22 stopinj v stanovanju? Kje je tukaj logika?

    • Avatar Leon
      Leon 08:06 23.marec 2022.

      Tebe ogrevajo sosedje MIHEC ! Spomnim se ,da je bilo nekje zapisano kaj predvideva zakonodaja v takšnih primerih . Malo je potrebno pobrskat po zakonodaji in spomnite birokrate kaj so zapisali .

    • kapibara1 08:10 23.marec 2022.

      Zakonodaja prvi, da se etažni lastniki dogovorijo(oziroma je kar določeno ?) da tisti, ki imajo porabo 0, plačujejo neki pavšal 30-40% cene polnega ogrevanja, radi gretja na račun sosedov. Na Topniški v Lj, je tako in v blokih v Trnovem

    • munja 08:29 23.marec 2022.

      Mislim, da se pavšal plačuje povsod.

    • Mare Hropa 11:16 23.marec 2022.

      Toplota se razleze preko sten in tal-stropa k sosedom in obratno, zato je obveznost plačevanja nekega fiksnega deleža stroška skupne porabljene toplote, pravilno in pošteno.

    • eminenca 11:34 23.marec 2022.

      miha, miha ... še en nepismen model, kaj si preber na temo ogrevanja

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.