Avto
1304 ogledov

Policisti z novimi tehnikami meritev prehitrih voznikov

Komentarjev 26
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 09:21 11.september 2015.

    Jz vedno vozim tako da je najvišja dovoljena hitrost enaka prikazani hitrosti na števcu. Če pa komu to ni všeč me pa še zmer lahk mirne duše prehiti.

  • zdrej 10:28 11.september 2015.

    "...čeprav je treba vedeti, da vsak dodaten km/h pri takšnih hitrostih pomeni bistveno daljšo zavorno pot,..."No, če pa uspeš držat varnostno razdaljo vsaj 2 sekund, pa to več ne more biti neki divji problem.

  • samsvojmojster 10:34 11.september 2015.

    Aja. Lepo.. Pa upam, da ne, kot vsi ostali 110 km/h po prehitevalnem pasu???? To je namreč tud brihtnost slovenskih voznikov. Ne bom se umaknil! Vozni pas pa prost!

  • Avatar čavez
    čavez 10:45 11.september 2015.

    Pri nizkih hitrostih nisem zbran za volanom prečitam vse reklame ob cesti vidim vse polže ob cesti, razen idiotov na cesti ki vozijo po polžje.

  • edvard 10:49 11.september 2015.

    Sem poklicni voznik in vem kje moram voziti.....:)

  • zdrej 10:53 11.september 2015.

    Edvard: Včasih dobim občutek, da taki, ki bi morali vedeti, se nekako obnašajo, kot da ne vejo. Lih včeraj opazoval enega taksista, ko je brez smerokaza prevozil 3km po mestu.

  • edvard 11:05 11.september 2015.

    Tudi to drži, ampak, če veliko voziš po tujini(zahodu) šele takrat vidiš v kakšnem razsulu je vozniška kultura pri nas.

  • vzev 11:21 11.september 2015.

    To pomeni, da na avtocesti voziš tudi 8 km/h manj od dovoljene hitrosti.

  • vzev 11:41 11.september 2015.

    Drugače se jim pa tako ali tako gre samo za pobiranje kazni. V SLO te bodo lovili že za 140km/h. Na Hrvaškem pa so še policaji sami rekli, da je 160km/h še neka normalna hitrost in da takšnega voznika sploh ne lovijo.

  • wolfyy 12:15 11.september 2015.

    avtomobilski števci lahko lažejo za +10% + 6km/h. skratka pri 140km/h, ti lahko števec laže za debelih 20km/h in res boš težko dobil pnevmatike na pravem obsegu da ti bo lagal samo za 5km/h pri tisti hitrosti, povprečen avto tam ...prikaži več zagotovo laže vsaj za 8-10km/h. sicer se pa po mestih natančno vidi koliko laže, zapelješ točno 50 mimo table in vidiš koliko pokaže, spremeniš razliko v % in imaš približen izračun koliko laže v %.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 12:37 11.september 2015.

    Jz nisem kriv če avtomobilski števci lažejo. Jz bom peljal v dobri veri da je edina neodvisna informacija ki jo imam in na katero se po zakonu lahko oprem tista ki je na števcu avtomobila. Torej če je omejitev 130 ...prikaži več0 bom peljal tako da bo na števcu 130. Če je tle odstopanje od dejanske hitrosti je pa to problem drugih(zakonodajalca, proizvajalca, serviserja) ne pa voznika.

  • vzev 12:41 11.september 2015.

    Saj po pravim sploh ni važno, s kakšno hitrostjo se voziš. Ko prehitiš se tako moraš vrniti na vozni pas. Če se pa voziš po regionalni cesti, se pa moraš odmakniti tudi če pelješ 90km/h, in se za teboj nabere ...prikaži več kolona avtov, ki hoče peljati več. To imaš v zakonu in ni važno, koliko je tvoja hitrost. Če delaš kolono se moraš odmakniti.

  • fowler 15:47 11.september 2015.

    me niti ne zanimajo spremembe... vedno vozim 170...

  • alibaba 15:49 11.september 2015.

    Original gume in novi avto,pa mi po GPS-u kaže da moram voziti 57 po števcu,da imam 50.Oziroma 150 da je 130.

  • wolfyy 19:50 11.september 2015.

    tudi pri nas na avtocestah provida ne štarta za teboj če greš pod 150km/h (moraš še kaj drugega ušpičit, da gredo za tabo), ker drugače lahko gredo za vsakim drugim.

  • westal 07:16 13.september 2015.

    Jaz pa vedno 200, pa sem zmagal!

  • Vunny 13:54 18.september 2015.

    Kako voziš po zakonu, če ti pa merilnik hitrosti ne kaže prav? Izposodi si GPS pa boš videl zakaj te drugi prehitevajo ...

  • Vunny 13:56 18.september 2015.

    Pojdi si pogledat vožnjo po vzhodu, Romunija recimo ...

  • edvard 10:05 11.september 2015.

    Jaz vozim vedno po zakonu in sem vedno napoti vsem udeležencem v prometu, razen kamionom, koliko vozijo torej ostali, 99% procentov vozi prehitro in z premalo varnostno razdaljo. Nered v državi in človeška kultura sta odsev tega.

  • vzev 11:39 11.september 2015.

    Avtomobilski števci zavajajo za več kot 5km/h. To so delali precej raziskav. Že druga velikost pnevmatik spremeni hitrost na števcu. Najbolj natančen je GPS, in dokazano je bilo, da je razlika tudi več kot 8km/h.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.