Avto
16799 ogledov

Poznate pravilo 1,5 metra?

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 10:54 29.julij 2022.

    Problem je ker imamo premalo kolesarskih stez za vse kolesarje ,ki so se v zadnjih 10 letih nenormalno namnožili . Oblast je samo promovirala vožnjo s kolesi ničesar pa niso storili za varnost . Padli so na vsej črti .

  • Avatar Leon
    Leon 10:52 29.julij 2022.

    Za vse, ki prehitevajo kolesarje, velja, da morajo imeti ob tem bočno razdaljo najmanj 1,5 metra. Cesta je široka 3 metre in jaz moram z avtomobilom širok 2 metra (1984mm) prehitevati kolesarja po pravilu ? Halo ....AVP .

    • Avatar Leon
      Leon 14:46 29.julij 2022.

      Za vse, ki prehitevajo kolesarje, velja, da morajo imeti ob tem bočno razdaljo najmanj 1,5 metra. Če to ni mogoče, prehitevalnega manevra ne smejo izvesti. To pomeni od Lendave do Kopra v koloni za biciklisti ?

    • hudini 22:36 29.julij 2022.

      Butl,a traktor tut kr dol povoziš ko ne moreš mimo tisto sekundo ko bi ti rad?

    • Avatar Leon
      Leon 07:26 30.julij 2022.

      Kakšno kolo je traktor ?

  • sandi76 19:25 29.julij 2022.

    Odlično ! Sedaj pa še kontrola e-skirojev. Po cestah letijo kot snete sekire, malo je tistih, ki so omejeni na 25km/h. Nedolgo tega me je tak skiro prehitel na cesti, kjer sem vozil po omejitvah 50km /h - in to ...prikaži večo z lahkoto. Človek se vpraša, zakaj na tehničnih pregledih ne kontrolirajo tudi teh vozil, če so taki pregledi , zavarovanja, registracije itd obvezni za kolesa s pomožnim motorjem, ki SO omejeni na 25km/h ??

  • tlacan 09:05 29.julij 2022.

    V Izoli so se iz centra do kolesarske poti, "počasni" kolesarji vozili po pločniku, pa so zarisali pas za kolesarje na cestišču, ki je ravno prav široko za lokalni promet. Kolesarji so se tako preselili na cestišče in avti vozijo ...prikaži več do črte, ker drugače ne gre. Tako kolesarjem ostane toliko, kot je zarisano - slab meter.

  • Avatar Antikrist1
    Antikrist1 16:33 29.julij 2022.

    Najbolj pa je zanimivo to, da če ti prašiči dajo alkotest za vožnjo bicikla, ti ne morejo pobrati izpita!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.