Slovenija
19764 ogledov

Pozor, pri mačkah se širi zelo nevarna bolezen

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Toma 07:07 02.oktober 2023.

    Kakšno zdravljenje preprečuje širitev? Samo zapiranje, kajti zdravila ni! Tudi moj muc je podlegel tej okužbi 😢

    • Pepe007 07:26 02.oktober 2023.

      Je bil cepljen?

    • fuckZ24 07:30 02.oktober 2023.

      Moral bi jo cepit. Jaz sem imel glede tega srečo. Sem imel 6 mačk, pa mi ni nobena zbolela. Mi je pa 3 vzela cesta.

    • Ender3 11:11 02.oktober 2023.

      Mačjeljubci se izmenjavajo izkušnje..

    • fuckZ24 11:14 02.oktober 2023.

      Obstajajo ljudje mačke in ljudje psi.

    • Toma 11:54 02.oktober 2023.

      Cepljen je bil proti levkozi (FeLV), za mačji AIDS pa žal ni cepiva. Glede ceste sem ga učil vsakič, ko je šel preko in ga tudi naučil, da tja ni več hodil. Dobil je sladkorno in sem mu daval inzulin. ...prikaži več 2x je padel v tudi v hipo... ampak vsaj 15 let smo ga imeli...

    • Toma 11:55 02.oktober 2023.

      E3 kaj delaš tu driska posrana?!

    • fuckZ24 12:40 02.oktober 2023.

      Lepo si skrbel. Za AIDS je najboljša preventiva kastracija/sterilizacija. Itak je to najbolj etično, ker sicer iz enega macjega para lahko v enem letu rata gora mladičev, če upoštevaš, da ima lahko en par v letu 3 legla, da je ...prikaži več povprečno število v leglu 4 in da dosežejo spolno zrelost že pri 4 mesecih. Kakšno žilvleje imajo te živali na cesti, je verjetno jasno. Lačne, zapuščene, prezeble, bolne.

    • fuckZ24 12:40 02.oktober 2023.

      P.S. je dočakal kar lepo starost.

    • Toma 07:35 03.oktober 2023.

      Čeprav nerad, sem ga dal kastrirati, ko je prvič šel od doma "na vojsko". Je bil pa zelo teritorialen in se velikokrat stepel. Imel je lovišče veliko kakšen kv. kilometer, ki ga obkroža reka v obliki črke omege, pri vnožju ...prikaži več pa je domačija. Kar idealno za porednega mačka. Zadnje mesece je dobil najboljšo GPS ovratnico, da sem imel manj skrbi in da se ne bi kam zavlekel umirat. Ko je prvic klecnil med hojo sem vedel, da je čas za slovo...

    • fuckZ24 08:36 03.oktober 2023.

      Jaz nisem pomišljal, kar se tiče kastracije/sterilizacije. Samo prva je imela parkrat mladiče, pa sem jih uspel pošenkat. Ko jih je nazadnje imela v leglu 7, se rekel, da je dovolj. Od takrat sem vsako žival dal takoj sterilizirat/kastrirat. Sem ...prikaži več pa vedno vse pobral s ceste, ker se mi smilijo in mi je hudo, ko vidim zapuščene živali. Katero ovratnico si pa imel? Mojemu frendu se je maček potepel in je že cvilil, da je konc, vendar ga je tokrat našel. Sem mu predlagal ovratnico.

  • tamara8 07:38 02.oktober 2023.

    Cepljenje preprečuje širitev bolezni in obolevanje v hujši formi! Tako kot pri ljudeh, samo Slovenceljni so preveč omejeni, da bi to razumeli!

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 07:42 02.oktober 2023.

      Če rata je ok ,če ne imaš pač probleme in celo smrt,čista logika.Bravo , sedi cvek

    • fuckZ24 08:31 02.oktober 2023.

      @tamara načelno res, če so cepiva dobro preizkušena. Kar za covid zvarke žal ni veljalo. Pa še tedaj obstaja majhna verjetnost, da pride do neželenih stranskih učinkov. Sem imel tak primer v familiji, ko je cepljenje proti sezonski gripi izzvalo kronično ITP.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 09:53 02.oktober 2023.

      Prej bi rekel da si ti omejena!!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.