Slovenija
2316 ogledov

Predsednica ZSSS: Moč delavcev se je povečala!

Komentarjev 14
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 09:40 21.april 2022.

    Gospa Jerkič,kdaj ste zadnjič uskladili tarifne priloge kolektivnih pogodb? Minimalna plača se zazira že v srednjesolsko izobražen kader.

  • Pepe007 10:29 21.april 2022.

    Najboljši "sindikalist" je višek delovnih mest in primanjkljaj delavcev. Potem ima dober delavec pogajalsko moč. Vse ostalo je bluzenje. Naša zaščitniška zakonodaja po meri sindikalistov je krivična do brezposelnih. Delodajalci bi včasih menjali delavca, pa je to žal preveč komplicirano. ...prikaži več Prav tako bi zaposlili delavca za nedoločen čas, pa je spet tvegano, če se delavec ne bo izkazal ali bo posel upadel. Vse ima svojo posledice in nikoli samo tiste, ki so vidne na prvi pogled.

  • miho 10:08 21.april 2022.

    Da, plače zaostajajo za EU. Kaj pa to, da pri nas delodajalec mora vsem delavcem še izplačati prehrano in prevoz na delo, česar pa drugod v EU (verjetno) ni? Tudi to bi bilo treba šteti k plači. Jaz bi povišal ...prikaži več plače za povprečen znesek prehrane in prevoza in za enak znesek tudi dohodninsko olajšavo, za 10 % znižal prispevke za socialno varnost, ukinil posebno obračunavanje prehrane in prevoza, čas malice pa zaenkrat lahko ostane plačan, ampak se to ureja s kolektivno pogodbo na ravni panoge.

  • Avatar luckyss
    luckyss 09:39 21.april 2022.

    Samohvala se pod mejo revščine 2vala"..

  • Kiha_Mordiš 09:50 21.april 2022.

    Prava kuzla se oglaša, ki je proti davčni razbremenitvi.

  • nostradamus 11:23 21.april 2022.

    g.jerkic in ostalim sindikalistom sindikat bi lahko naredil ogromno v korist delavstva a zal je to kar pocnete le pesek v oci delavcem sindikati v tujini ustavijo drzavo zaradi podrazitve kruha pri nam pa je vazno le da dobite 1% ...prikaži več od delavskega dohodka potem pa se kao pogajate z delodajalci za delavske pravice nalijte si cistega vina in to javno priznajte (seveda so tudi med sindikalisti pravi borci za delavske pravice samo jih hitro utisajo) potrebna je krepka prevetritev sindikatov

  • Avatar pantani
    pantani 09:36 21.april 2022.

    Zakaj je pa potem vsako leto več ljudi pod minimalno plačo?!!! Ni res,sem bil že na parih razgovorih,pa je največ kar so ponudili minimalna plača!!!

    • Kiha_Mordiš 09:51 21.april 2022.

      Vprašaj kuzlo Jerkić.

    • miho 10:10 21.april 2022.

      Pantani, ker se minimalna plača zvišuje, osnovna plača zaposlenih pa ne, zaradi česar delodajalci plačujejo vedno več dodatkov do minimalne plače.

  • eminenca 18:24 21.april 2022.

    tale vaš članek mi deluje kot neko oglasno sporočilo, sam ne vem kaj so konkretno požrli

  • jernej5 17:47 21.april 2022.

    Fujjj, komunajzarski sindikati, samo nakladanje in dobri stolčki za nekatere...

  • eminenca 18:23 21.april 2022.

    "Moč delavcev se je povečala! ..." , le kaj posebnega konzumirajo ? od kod in zakaj se jim je moč povečala? ... ne vem, to baje piše v naslovu članka, res se čudim ... ne razumem

  • Norma_Ouellette 09:03 21.april 2022.

    Google je plačal od 400 do 800 dolarjev za dnevno spletno delo od doma. Prvi mesec sem od Googla doma prejel 21.758 $, prejšnji mesec pa sem plačal 29.467 $ za 3-urni delovnik. To naredim ............ >>>>>>>>>> 𝑾𝒘𝒘.𝑱𝒐𝒃𝒛𝑪𝒂𝒓𝒕.𝑪𝒐𝒎

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.