Slovenija
19415 ogledov

Pri osebnih imenih in priimkih nas čakajo takšne spremembe

Komentarjev 11
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sam50 08:15 26.marec 2019.

    Aja,to je narejeno za novonastale slovence,ker za staroselce iz teh razlogov ni potrebe po spreminjanju....

    • Janez_53 08:31 26.marec 2019.

      Kaj te niso v šoli za "staroselce" naučili, da se Slovenec piše z veliko začetnico?

    • janez60 08:35 26.marec 2019.

      Saj je napisal da za novonastale "slovence" in ne Slovence.

    • Majazmaja 09:49 26.marec 2019.

      Moja sošolka, klena Slovenka s hribovske vasi, ki je ne bom imenovala, je hotela tožiti državo, ker njeni hčeri ni dovolila štirih imen (eno bi dala ona, drugo oče, tretje in četrto bi bilo od babic) in treh priimkov (sošolkinega ...prikaži več dekliškega, moževega in priimek njene babice).

  • marsal 09:14 26.marec 2019.

    Mohamed, Fahrudin, Salajmahdur Sahmanu , bo mogoče celo naš predsednik vlade , čez kakšnih 20 let!' Zato previdno....

  • Marko Janežič 08:42 26.marec 2019.

    Čisto vse državne institucije in razno razni uradi morajo imeti slovenske tipkovnice in pika.

  • kapibara 10:00 26.marec 2019.

    Ko so bile še kartonaste osebne- plastificirane, sem imel sodelavca. Mula O........ (pike pomenijo črko) pa ni imel popolno izpisanega, kajti takratni sistem NI podpiral toliko znakov.. Pa sem mu dejal: Preimenuj se v Janez Kranjski, pa bo... pa ni hotel slišat..

    • kapibara 12:47 26.marec 2019.

      Sorči, pravilno je: N..... M............ ( pike so črke- znaki) (m...o........- je priimek)

  • Lavdan 13:29 26.marec 2019.

    Vsak ki na novo ministrira hoče nekaj novega in po običaju stvari še bolj zakomplicira, da imajo državljani še več opravkov in stroškov in če je to vse kar znajo je vseeno, če jih ni.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.