Slovenija
7854 ogledov

Razsip pepela pokojnika strogo reguliran, se država vmešava preveč?

Komentarjev 11
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vzev 08:34 01.november 2019.

    Zakaj se mora v čisto vsako stvar vmešavati država. Ko je enkrat človek pepel ne ogroža več nikogar. In če lahko brez težav raztrosim pepel iz kurilnice, ne vem kaj je tako hudo narobe, če si želi kdo, da se ...prikaži več njegov pepel raztrosi na njegovi domačiji. Druga stvar pa je. Zakaj človek ne more reči, da na svojem truplu ne želi obdukcije? Zakaj nimaš te pravice. Država si kar sama vzame pravico, da te razsekajo na kose. Kaj če bi lahko človek napisal kaj želi po svoji smrti in naj se tega držijo.

  • Avatar Leon
    Leon 08:18 01.november 2019.

    Vsa beda pohlepa pokopališke dejavnosti se kaže v pošiljanju vsakoletnih položnic za raztros pepela na pokopališču . To bi moral biti enkraten strošek saj se ravno zato nekateri odločajo za tovrsten pogreb .

  • Janez 08:27 01.november 2019.

    To je dobičkonosen posel tako rekoč brez stroškov zato si ga določeni lobiji ne pustijo vzeti. To področje bi morali deregulirati in ga prilagoditi zakonodaji v drugih državah. Predvsem pa ko je kremiranje končano in pepel v žari se država ...prikaži več nima več kaj vtikati v to kaj bom naredil s pepelom. Tudi pepel iz peči odlagam na vrtu pa jih to nič ne briga kajne?? Važen je moj osebni pietetni odnos do pokojneg, kar pa naredim z upepelitvijo in poslovilno slovesnostjo. Kaj bom naredil s pepelom je moj pr

  • Kmodri 13:33 01.november 2019.

    Pokopališka mafija.

    • matermila 09:14 03.november 2019.

      Res je to ena prava mafija.Cena najcenejšega pogreba v Sloveniji,je okoli 1000€(raztros pepela).V Sloveniji umre povprečno 50 ljudi na dan,torej je to pravi posel,ki si ga te barabe ne bojo pustile odvzeti.Matematika je enostavna 50 x 365 x 1000€ = ...prikaži več 18 250 000 €,če upoštevamo najcenejši pogreb.Ne vidim drugega razloga kot te milijone.

    • Kmodri 00:39 05.november 2019.

      Ljubljanske Žale so vodilne...

  • Avatar ovca
    ovca 09:16 01.november 2019.

    Zakaj se vmesavajo? Biznis je biznis. Ce lahko cliveku izpulijo 800 € ali vec, jih pa ja ne bodo spustili iz rok. Pa cel kup pogrebnih podjetij propade. Torej,ce prav razumem,je zarni pokop cca 800 € +, kazen 300 - ...prikaži več 500 €. Se splaca,na crno raztrosit,pa ce te dobijo,placat kazen. Kaj ko bi drzava poslihtala res perece zadeve? To bi bil pa cudez!

    • vzev 09:31 01.november 2019.

      Nemogoče. Kako boš pa prišel do pepela? Avtomatsko boš moral plačati pogrebnemu zavodu. Oni ti pa potem ne bodo dali pepela v roke, temveč jim boš moral plačati tudi pogrebne stroške.

    • Ludvik Miholic 21:16 01.november 2019.

      pozanimajte se kako delajo v Skandinaviji jas sem placan nekaj evrov da mi je pop rastresel po pokopaliscu pepel in to je bilo vse noben zakon ti res nemore zabranit kdo bo rastresel moj pepel ta vasa drzava Slovenija vas guli na vse nacine

  • Avatar Amantella
    Amantella 23:30 01.november 2019.

    Ne veste, kje najti žensko za eno noč? Pridite >>> www.Bredhot.Com

  • Silva Drevensek 07:45 02.november 2019.

    država se preveč meša tam ker ni potrebno,ker počasi se še pokopati ne bomo mogli,ker en pogreb te pride okrog 2000 evrov brez kake pojedine,a se vam zdi to normalno,vem koliko to stane ker sem v treh letih imela tri pogrebe

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.