Slovenija
6096 ogledov

Predčasne volitve? Šarec: Se bo kdo drug moral vprašati, zakaj se je to zgodilo

Komentarjev 32
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sam50 12:05 06.oktober 2019.

    Najprej so nam za drobiž povečali plače in pokojnine(delavcem),zdaj bodo pa večkratno to vzeli nazaj in se bahali,kako delajo za državo. ampak kdo je pri nas država??? Izgleda,da tisti,kateri imajo plače po več tisoč evrov,da o milijonskih krajah in odpravninah ...prikaži več sploh ne govorimo...

    • blayo 13:08 06.oktober 2019.

      O čem ti to govoriš? Dodatek za delovno aktivnost je treba ukinit, ker je to fer do tistih ki delajo! Kaj tebi ni jasno?

    • Ivo 21:15 06.oktober 2019.

      Delavcem so povečali plače, kaj pa s.p.jem? Povišali prispevke, ki jih morajo plačati... Nobene koristi od njih, še eni zrakomešalci. Kako je lahko s takšno preprosto kmetavzarsko logiko mislil, da se slovenskega volilnega telesa in mnenja ne da spremeniti čez noč??

    • kzupanc 13:07 07.oktober 2019.

      Povečali plače? Pri nas zaradi norega zakona o min.plači sedaj delajo strašno uravnilovko. In grozijo, da bodo povišali minimalca na račun najbolj ustvarjalnih. Banda!

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 12:02 06.oktober 2019.

    Šarec ti si lažnjivec! Če bi delali za državljane (zato ste namreč izvoljeni) ne bi pri davčni reformi delali tako,da bo delavec na zajamčenem dobil 1,6 evra mesečnmo gospod manadžer z 10000 evri mesečno pa nekaj 100 evrov!! Tako lahko ...prikaži več dela le tisti,ki mu ni mar zato,če je polovica državljanov na pragu revščine! Takšen "človek" si ne zasluži biti predcednik vlade in takšna vlada je SRAMOTA demokracije!!

    • Avatar Leon
      Leon 12:21 06.oktober 2019.

      Šarec je po Drnovšku edini politik ,ki pove kaj misli ,tudi ,če to nekaterim ni všeč ! Vidim ,pa da je Slovenceljnom všeč pozer ,ki mu ploskajo in ga častijo kot Apolona . Levica zbira podpise za Peticijo o ukinitvi ...prikaži veči Dodatnega zavarovanja ,sedaj je čas za spremembe . Ne sedeti doma in pljuvati po ekranu .

    • blayo 13:10 06.oktober 2019.

      omega_v6, kako bo delavec dobil kaj več, če oni ki sploh ne dela dobi enako??? Daj pamet v roke no!

    • Kmodri 13:51 06.oktober 2019.

      To je najbrž res. Vendar enkrat igralec, vedno igralec. Čas se mu izteka...

    • žurnalWTF 14:06 06.oktober 2019.

      omega_v6, najbolj glasni ste itak vedno tisti ko še pisat ne znate...

    • Ivo 21:13 06.oktober 2019.

      Leon si premlad, da bi Drnovška dobro poznal, ne? Ga poznaš samo iz časov, ko je bil pri koncu moči in nas je vse poslal nekam... upravičeno, seveda.

    • Avatar Leon
      Leon 08:00 07.oktober 2019.

      Ivo grem stavit ,da se motiš !

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 13:42 07.oktober 2019.

      žurnalWTF O Moji pismenosti bi lahko dolgo debatirala vendar raje ne saj se bojim,da bi potem ti izpadel nepismen!! Vedeti moraš,da so levičarji lažnjivci kaj vse so obljubili narodu izpolnili pa nič!! Drugega znanja nimajo edino davke in trošarine vedo ...prikaži večo dvigovati!! Brez reform in ustreznih plač v gospodarstvu bomo propadli saj nam šolani ljudje odhajajo v tujino mi pa uvažamo samo socialne probleme!!

    • žurnalWTF 20:07 15.oktober 2019.

      omega_v6, stari umiri se malo ker se smešiš, glede pismenosti pa probaj kdaj kaj prebrat za sabo

  • miho 12:34 06.oktober 2019.

    To se je vedelo že pred volitvami. Predčasne volitve bodo. Vprašanje je le, kdaj.

  • nostradamus 15:04 06.oktober 2019.

    ja vse kaze na to da bodo predcasne volitve murgle so dale jomando zoki pade sarca treba menjat sedaj treba le poiskati novo lutko in narediti novo stranko (ze videno )skoda ker nihce ne dela za drzavo in drzavljane temvec ...prikaži več samo za strice iz tega ali onega ozadja,,,,,,,,

    • Avatar Mark035
      Mark035 15:45 06.oktober 2019.

      Sem 100% za nove volitve in večina volilcev SMŠ, podpira zakon o ukinitvi dodatka. Zanimivo je, da nihče ne omenja, da večina prejemnikov tega dodatka sploh ne dela, ampak imajo prijavljen SP ter si sami pišejo napotnice, čeprav so lepo ...prikaži več doma in gledajo TV.

    • Ivo 21:09 06.oktober 2019.

      Da povej malo več Marko, jaz bi tudi tako delal! Kako to gre?!?

    • Ivo 01:32 07.oktober 2019.

      Mark035 še vedno čakam, da razložiš tole tvoje trobezlanje. Kakšne napotnice naj si napišem, da bom lahko doma sedel?

    • Avatar Mark035
      Mark035 07:23 07.oktober 2019.

      @Ivo - osebno ne "trobezljam" in kar rečem/napišem je po navadi dejstvo. Pri socialnih transferjih prihaja do zlorab in ljudje so iznajdljivi, ter so našli način kako izigrati sistem (ustvarjajo fiktivne pogodbe o prostovoljstvu). Preberi si članek; https://www.vecer.com/ukinitev-dodatka-za-delovno-aktivnost-10016418?mView=1&tmpl=component

    • Ivo 14:00 07.oktober 2019.

      Mark035 jaz sem očitno nepismen... Zakaj bi si nekdo fiktivno dvigoval dohodke, mi ni čisto jasno... Pa tudi tole opisano je tako, kot da je novinar kvantni fizik ali psihiatrični bolnik. Meni, povprečnežu, nerazumljivo, bi pa prosil kogarkoli, ki ve ...prikaži več za kaj gre (poleg Mark035), če mi razloži kako naj bi jaz obogatel na račun države. Imam s.p., imam društvo odprto, prosim za info ;)

    • Avatar Mark035
      Mark035 15:52 07.oktober 2019.

      @Ivo - očitno ne razumeš "DODATKA ZA DELOVNO AKTIVNOST", ki ga prejemajo prejemniki z najmanj 128 urami dela na mesec. Poleg socialne podpore, dobiš še ta dodatek. Nekateri si "FIKTIVNO" pišejo teh 128 ur, (kot, da so delali) in prejemajo dodatek.

    • Avatar Mark035
      Mark035 16:00 07.oktober 2019.

      @Ivo - predstavljaj si meter samohranilko na socialni podpori + dodatek za delovno aktivnost in taka oseba ima več kot 800€ mesečnih prihodkov, čeprav ne dela niti 1h na dan. V kolikor se ta ista oseba zaposli kot "čistilka, prodajalka.. ...prikaži več itn", bo dobila 750€ neto plače za 8h dela na dan. Kaj se po tvoje bolj splača?

    • Ivo 19:57 08.oktober 2019.

      Ne se hecat Mark035. Kje si pa to prebral? Za DSP piše: "Za prvo odraslo osebo oziroma samsko osebo, ki je delovno aktivna v obsegu več kot 128 ur na mesec 607,29". Torej dobi, če dela skoraj pol delovnik toliko ...prikaži več socialne pomoči. Kje vi berete o 800€ ali celo 1500€?

    • Avatar Mark035
      Mark035 06:26 10.oktober 2019.

      @Ivo - 607€ + otroški dodatek (za mater samohranilko) in dobimo več kot 800€ na mesec.

    • Ivo 09:12 10.oktober 2019.

      Pa saj hodi v službo, da dobi ta znesek! Če pa bi doma sedela, pa preko s.p. vlekla, pa od tega zneska odštej 400€, kolikor znašajo prispevki za s.p. in dobiš 400€ za mater in otroka skupaj! Še vedno ne ...prikaži več razumem zakaj tako pljuvanje in vam želim, da bi imeli možnost poskusiti!

    • Ivo 09:15 10.oktober 2019.

      v bistvu, da bi šel znesek do 800€, bi morala mati imeti 2 otroka in bi ji zanje ostalo 400€ in vi se usajate nad tem zneskom... Brrr...

  • bodica 09:39 07.oktober 2019.

    Pri šarcu je vedno kdo drugi kriv. On nikoli nič. Tudi ko vara ženo. Tudi ko njegova desna roka reče: Država pričakuje, da zaposlite...... Mali diktator! Bravo Ivo! Tisti, ki tega ne vidi je slep....

  • Ivo 21:08 06.oktober 2019.

    In Šarec? "Država, to sem jaz" ali "Država so ljudje!"? Kam boš ti potegnil nam je že jasno!

  • nada99 12:14 07.oktober 2019.

    edino in čisto dozorelo, so volitve

  • nada99 12:15 07.oktober 2019.

    ne zatiskajmo si oči, da edino za ljudi dela levica

  • alan43 15:05 06.oktober 2019.

    Nekdo, ki ne zna urejati niti zadev znotraj svoje družine, ne more urejati države. Upam, da je to vsem jasno. Pa-pa, Šarec.

  • forex 21:19 06.oktober 2019.

    Milanima sigurno rešitev v predalu.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.