Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
42539 ogledov

Po 20 letih so ugotovili, da hiša ni priključena na vodovod. Kaj čaka lastnika?

Komentarjev 32
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar jezeran
    jezeran 07:53 23.maj 2021.

    Samo zato, da bodo komunale nabile svoje prispevke poleg,ter mastno računale za tisto posrano klorirano vodo. Med največjimi lopovi v državi so pa prav komunale

  • Avatar jate
    jate 08:35 23.maj 2021.

    zato hočejo uničit pitno vodo z raznimi pozidavami,da bomo na koncu imeli tako slabo vodo,da jo bomo morali kupovat v plastenkah da še tam zaslužijo...smo na samem vrhu v svetu po kakovostni pitni vodi,kako dolgo še pa ne vemo..na nas ...prikaži več je kaj bomo pustili zanamcem,zato so zbirali podpise.

    • dare326 15:53 23.maj 2021.

      Ravno nasprotno, toda prepričanih se ne da prepričati.

  • matermila 09:04 23.maj 2021.

    Se pravi,da če imam svoj studenec,ki je tudi prijavljen,ga ne smem uporabljati,čeprav je voda veliko boljša,kot v vodovodu?Plačujem pa kanalščino,čeprav v vasi kanalizacija ni urejena. (150 l vode na osebo na dan),Kdo je tu nor?

  • sam1 08:19 23.maj 2021.

    Povsod,kjer je država inkasant gre na takšen način,čeprav marsikje pijemo "slabo" vodo iz javnih vodovodov.....

  • vzev 09:39 23.maj 2021.

    Potem še pa naj kdo napiše, da smo v Sloveniji kaj bolj svobodni kot v Jugoslaviji. Birokoracija nas tako omejuje kot že dolgo ne. Stvari, ki jih ne potrebuješ moraš imeti, ker si je en tako izmislil in moraš to ...prikaži več tudi plačati. Ni težava, če uporabljaš deževnico za pitno vodo. Težava je samo to, da nisi priključen na javni vodovod. V glavnem bedarija.

  • Avatar drecos
    drecos 09:52 23.maj 2021.

    kreteni lopovski

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 13:58 23.maj 2021.

    Mi niti slučajno ne pade na pamet, da bi se priklopil na javni vodovod, ko imam lasten izvir čiste studenčnice in 30 m3 rezervoar. WC splakujem z 10x boljšo vodo kot je na voljo v trgovinah v plastenkah...In ne razumem ...prikaži večem tistih, ki namesto vode iz pipe pijejo ono iz plastenk. Že dejstvo, da je iz plastenke, pomeni, da je bistveno slabša kot najslabša iz pipe..ovce bedaste....

  • Luksi 13:13 23.maj 2021.

    Vode imamo vsekakor premalo, namesto brezvezne birokracije bi morala država spodbujati zbiranje deževnice, saj se jo lahko s primerno filtracijo upprablja za marsikaj.

  • Boris 10:10 23.maj 2021.

    "Slive" birokratske.

  • radovednica 10:42 23.maj 2021.

    Prispevek je spet eno od obveznih neumnosti. Desetletja so si morali marsikje ljudje sami na lastne stroške zagotoviti oskrbo in ta funkcionira bolje od javnega vodovoda, predvsem pa je voda boljša in predvsem poceni. In sedaj bi moral obvezno izvesti ...prikaži veči priklop z vsemi bedastimi stroški, na javni vodovod. Zakaj le, a zato, da bo plačal še komunalni prispevek za nekaj kar dokazano zanj ni potrebno? A priklopa fizično ne more izvesti sam ob vedenjo javnih birokratov, kar upravljavci vodovodov so?

  • Naklonsky 13:36 23.maj 2021.

    Monopol komunal z občinskimi žegni. Pod ‘komunalnim prispevkom’ se marsiklje skrivajo zavožene in neracionalne naložbe občin.

  • TistoPravo 12:09 23.maj 2021.

    Deževnica je realno uporabna zgolj za splakovanje wc-školjke in za zalivanje vrta. Tako da če je pameten, si do wc-školjk spelje nov dovod. Sj realno se tam dela največja poraba. Za preostalo pa jaz nebi uporabljal deževnice sploh, glede na ...prikaži veča to kaj vse iz streh v zalogovnik priteče. Od ptičjih kakcev naprej, pa tudi kake miši in pdgane se po strehah...žlebovih in ceveh do jaškov in zalogovnika rade sprehodijo.

    • TistoPravo 12:13 23.maj 2021.

      Če je je pri hiši čistilna naprave, ker nkanalizacijskega priključka še ni...pa obvezno mešalni ventil deževnice z vročo vodo. V zimskem hladnejšem obdobju namreč ni dobro v zalogovnik čistilni naprave odplak stalno pošiljate mrzlo premrzlo vodo. Ker s tem drastično ...prikaži več poslabšaš samo čistilno funkcijo. Zima je namreč dolga, v čistilno napravo pa spustimo veliko maščobe...in kaj hitro se vse skupaj zamaši z cevmi vred, pa še rado zelo smrdi ker bakterije dejansko v pohlajeni vodi ponorijo.

    • TistoPravo 12:18 23.maj 2021.

      ...in na koncu lahko od hladne vode in praškov odmrejo v celoti, kar pomeni da ne razpada nič po naravni metodi več. Obvezno na tedenski v čistilno napravo dodat kak kvas ali dva pomešano v 10 l vode neposredno v ...prikaži več wc-školjko. Tako poskrbimo za tiste dobre bakterije da razkrajajo odplake. Uglavnem pa, spustit noter čimveč tople vode. Mešalni ventil skozi zimsko obdobje imet vsaj na 50%hčadne/50%tople vode. Posledično si z kotlički medtem ogrejte tudi kopalnice oziroma prostor z wc-školjko.

    • TistoPravo 12:19 23.maj 2021.

      V čistilno napravo pa še vedno priteče vsaj mlačna voda.

  • Jason_Slater 15:19 23.maj 2021.

    Odkar sem začel delati na spletu od doma, zaslužim 95 USD na uro. Neverjetno, edino kar potrebuje je enostavno tipkanje in dostop do interneta. Začel sem tukaj .......... >>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝑬𝒓𝒐𝑷𝒓𝒐𝒇𝒊𝒕.𝐜𝐨𝐦

  • sabastjan 14:07 23.maj 2021.

    Plačujemo kanalizacijo pa teče na naš travnik.Posledično se je naredil plaz sanirali smo ga pa mi...Občina nima urejenega kanalizacije.

  • Zis 17:27 23.maj 2021.

    Meni komunala Izola ne odvaža smeti že od leta 2007 ampak po zakonu moram plačati 24 eu na mesec za odvoz smeti. Zakon jih ščiti. In 13 let plačujem za storitev ki je ne morem koristite. Jebeš tak sistem

    • crniovcar 06:37 24.maj 2021.

      V starem delu Izole je kanalščina 1x dražja kot drugje !!!!!!!!!

  • Micheal_Brodie 14:17 24.maj 2021.

    Odkar sem začel delati na spletu od domaa, zaslužim 95 USD na uro. Neverjetno, edino kar potrebuje je enostavno tipkanje in dostop do interneta. Začel sem tukaj .......... >>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝑬𝒓𝒐𝑷𝒓𝒐𝒇𝒊𝒕.𝐜𝐨𝐦

  • crniovcar 06:38 24.maj 2021.

    V starem delu Izole je kanalščina 1x dražja kot drugje !!!!!!!!!

  • Zis 17:29 23.maj 2021.

    Meni komunala že od 2007 ne odvaža smeti.

  • jezen 11:22 28.maj 2021.

    V kraju Tihaboj smo mirno pili iz privatnega zajetja. Zdaj prevzela LITIJSKA KOMUNALA-ista voda (brez reguliranja pritiska, potrebna prekuhavanja in z algami...) zdaj 20x dražja. (javni vodovod ?????)!!!!!!!

  • krucefiks 14:11 23.maj 2021.

    potrebno je doma ta zbiralnik vsake cca 2 leti čistit in menjat skozi filtre ,tako da ni glih računica ne imet vodovod ,če si nekje v gozdu ok,tam ni niti umazanije take ampak ,čez nekaj časa se nabere umazanije in ...prikaži več ni glih priporočljivo za pit.Voda kjer se zbira mora biti precej velika da se sčisti,to pa je težko verjet da ima kdo

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.