Slovenija
160988 ogledov

Skoraj nas je kap: Znesek na položnici se je s 190 zvišal na 1.900 evrov

Komentarjev 45
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • rd2dmk2 07:16 01.marec 2022.

    kaj je že rekel Hojs ? lump Golobov prodaja za 20 krat dražje lektriko kot jo kupi !! no kje pa Petrol kupi elektriko ? pa ja ne na borzi v Nemčiji ? in kdo je lastnik Petrola ? in ...prikaži večn kdo delničar ministri iz vlade.. ja je treba dividende dobit.. tukaj naj takoj se vključi kriminalna policija. in sedaj naj se takoj začne dejavnost v smeri sprejema zakona da upravniki več stanovanjskih zgrad začnejo nosit denarno odgovornost iz lastnega premožanje če sklepajo neodgovorne pogodbe. za kar koli.

    • Naklonsky 13:31 01.marec 2022.

      Najprej je treba pričeti pri glavi, torej Golobu!

    • kapibara1 14:07 01.marec 2022.

      Golob ni zaposlen v Petrolu.. Treba je začet pri delničarjih Petrola

    • mark079 15:57 02.marec 2022.

      Kakšna kriminalna policija. Saj zato so povsod nastavili svoje, da je vsaka pritožba hipoma zavrnjena.

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 07:25 01.marec 2022.

    Vlada, ki upravlja državo skoraj izključno z odloki, bi samo z enim podobnim odlokom lahko preprečila takšne anomalije, ki NISO posledice višjih cen...Ampak v korist naroda seveda ne bo ukrepala...

    • oneh 10:10 01.marec 2022.

      Pa kaj ti bo pomagal odlok, ko ga pa bodo top zdravniki/epidemiologi/finančniki/energetiki...(vse razen pravniki) na US razveljavili?

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 10:11 01.marec 2022.

      To so tvoje domneve...

    • oneh 11:33 01.marec 2022.

      Logično, da so domneve, saj se to še ni zgodilo. Imajo pa te domneve precej podlage v serijskem razveljavljanju odlokov vlade. Le zakaj dajati ljudem upanje, ko pa je cilj levakov beda in trpljenje ljudi. Le takrat se namreč lahko ...prikaži več kažejo kot odrešeniki, kateri pomagajo le toliko, da ljudje preživijo. Trpljenje in beda pa ostaja.

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 11:40 01.marec 2022.

      Serijske kršitve terjajo serijsko razveljavljanje...Poimenovanje stranke pa nima veze z njeno usmeritvijo...Tudi SDS imajo v kratici D za demokracijo, so pa eno samo enoumje "bivših" komunistov....

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 07:57 01.marec 2022.

    Janša bo rekel , kaj jamarsko, saj sem jim bone dal.

  • sam1 07:53 01.marec 2022.

    Spet bo kriv Golob....

  • Avatar Zala
    Zala 09:44 01.marec 2022.

    Energetska kriza za Slovence šele prihaja. Ivan je vrtel gobec takrat, ko so bili drugi tiho. Ko bodo pričeli prihajati računi za ruski plin, če ga bomo še dobili, bodo šele videli, kaj pomeni podražitev.

    • Avatar Ajda Virant
      ajda0 13:51 01.marec 2022.

      Smo bili odjemalci od arabov, lahko smo zopet!

    • alen04 14:42 01.marec 2022.

      ko bo ruski plin treba plačati bo šele drago. No, jaz teh problemov nimam, pa vseeno bo drago.

    • Avatar Zala
      Zala 17:27 01.marec 2022.

      @ajda0 Smo bili odjemalci od arabov, lahko smo zopet! ..................... misliš, da ti ne znajo zaračunat dvojno. Razen EU letal vsi drugi letijo v Rusko federacijo, normalno trgujejo in se jim fučka za EU ukrepe. Računa je treba plačat, tudi jest se mora.

    • alen04 17:53 01.marec 2022.

      ajda, zapomni si, vedno in še 1x vedno plača mali človek, pa če ti plin opica proda. Edino kar lahko nekateri spremenijo je zamenjava energenta in to je precej, seveda ob predpostavki, da imaš možnost zamenjave, blokarji so glede tega najbolj najebali.

  • Avatar Leon
    Leon 09:16 01.marec 2022.

    "V vsakem primeru je boljša draga pogodba kot nobena pogodba in posledično odklop skupne porabe v bloku," so nam ob predstaviti težav, s katerimi se soočajo v tacenskem bloku, sporočili z ministrstva za infrastrukturo. Koga brigajo državljani državna korupcija cveti ...prikaži več v času diktature .

  • alen04 07:36 01.marec 2022.

    Premožni ste blokarji, da lahko plačujete enormne zneske stroškov. Sem prav vesel, da sem se v preteklosti prav odločil in stanovanje za hišo zamenjal. Sam gospodar svojih stroškov in ne upravnikovih stroškov.

    • Avatar Leon
      Leon 09:19 01.marec 2022.

      Elektrika se je podražila za vse porabnike ! Problem je goljufanje potrošnikov saj ni nadzora nad energenti . Goriva in kurilno olje so prav tako skočili v nebo ...in še više gredo . Lahko se preseliš v votlino z oljenko ...prikaži več ,če imaš dovolj masla za ušesi .

    • oneh 10:12 01.marec 2022.

      Obstaja pa seveda še druga možnost- namesto potenja v fitnesu greš malce v naravo in se spotiš ob pripravi drv.

    • alen04 10:38 01.marec 2022.

      res je Oneh. Ne Leon hvala za namig iz votline blokovske sem se v hišo preselil, zato teh problemov (industrij. odjemalci, požrešni upravniki in ostala jajca), seveda nimam/o v hišah. Glede na tvoj zašpis, vidim, da si v jami že ...prikaži več nekaj časa in kot je za Slovence značilno, folšerija ne pozna meja.

  • mark079 15:56 02.marec 2022.

    Ponekod se upravniki obnašajo kot bi bili lastniki stavbe, lastniki pa njihovi podnajemniki. Pri nas imamo tudi za dobavitelja Petrol, pa imamo kljub novi pogodbi elektriko za gospodinjski odjem. Tako, da vprašanje kaj je bilo tukaj in kdo je kriv ...prikaži več za tako stanje. Če je šel upravnik mimo etažnih lastnikov, potem naj eventualne stroške za spremembo iz poslovnega na gospodinjski tok plača kar sam.

    • alen04 15:54 04.marec 2022.

      Sami so si krivi, lahko bi imeli stvari bolje urejene. Ker so kakor sami radi poudarjajo "KOMOT" pa naj bodo še dalje in plačujejo za KOMOT.

  • sandi76 08:58 02.marec 2022.

    Nekaj tu smrdi. Upravnik sam od sebe ne more sklepati nobene pogodbe, pač pa lahko to stori v imenu lastnikov. Torej so lastniki vedeli, za kaj pri vsem tem gre !

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 13:49 01.marec 2022.

    Tudi v Mariboru je enako! Za ogrevanje enega m3 tople vode je bila prej poloznica z DDV 16€, sedaj je 65€. Petrol na plin kotlovnica.

    • alen04 14:42 01.marec 2022.

      tako ti je življenje v bloku, nimaš kej a ne?

  • h4ck3r 08:03 01.marec 2022.

    Torej dokler so "goljufali" in imeli cenejšo elektriko, kot bi jo sicer, če bila prijava kot gospodinjski odjemalec, je bilo vse ok. No sedaj, ko pa so se pravila spremenila, pa v jok in na drevo. Podobnost s krediti v ...prikaži več švicarskih frnakih je zgolj naključna. :-D No aroganci in nesposobnosti določenih upravljalcev pa tako ne rabimo izgubljati besed.

    • alen04 14:44 01.marec 2022.

      to sem tudi sam hotel povedati. Pred krizo so se pasli, sedaj pa....jamrajo. V preteklosti je bil ind. odjemalec super duper, zdej pa jok in stok???? Tako vam je življenje blokarji. Pa sej bo, no sej 1x bo ziher vse ali pa tudi ne.

    • rd2dmk2 15:08 01.marec 2022.

      vidva nista nekaj dojela, prej so bili gospodinjski odjemalci, sedaj pa so ratali industrijski. in zakaj industrijski ? no dajta mojstra povejta ? ker je za gospodinjske odjemalce se cena povečala za 30% za za industrijske pa za 700 %. ...prikaži več zdej pa razložita od kdaj je skupina gospodinjstev postala industrija , sam zarad tega ker si delijo žarnico. no komuna mogoče, industrija pa ne. razen da so postali kmetijstvo- molzna krava.

    • alen04 17:51 01.marec 2022.

      rd2, ravno obratno želijo betobarji, da bi bilo. Od nekdaj je bila cena industrij. odjema bistveno nižja od gospodinjs. Takrat niste stokali in jockali, pa sedaj bodite tiho ali ne? Mimogrede, nimam s tem težav, ko sem ugotovil kakšna politika ...prikaži več življenja je v blokih, sem prodal in spakal v hišo. Verjemi, da je ni stvari v vesolju, da bi šel nazaj med blokarje.

    • h4ck3r 09:03 02.marec 2022.

      rd2...narobe si razumel...od nekdaj so bili industrijski odjemalci, saj se to določi ob priklopu merilnega mesta, ki ga izvede investiror, ki je blok zgradil...preberi članek do konca. Ampak prej so bili junaki, saj so, če gledamo po predpisih, goljufali, sedaj ...prikaži več ko pa so takšnim stopili na prste pa je problem. In ni jih malo takšnih pri nas, saj smo znani da radi ubiramo bljižnice in iščemo luknje. :-)

    • rd2dmk2 09:27 02.marec 2022.

      citat iz članka " Če se v objektu ne opravlja pridobitna dejavnost, se stanovanjski blok uvršča v skupino odjemalcev za gospodinjski odjem, pravijo na agenciji za energijo." torej kaj ? sicer pa ne vem kako je možno da se v ...prikaži več bloku potem skupni prostori prestavijo v industrijski odjem, potem bi morala tud stanovanja bit razvrščena v to dejavnost, če recimo eden od lastnikov registrira računovodski servis ali masažne storitve.

    • h4ck3r 09:40 02.marec 2022.

      rd2..."Glede priključitve merilnega mesta v omrežje za soglasje vedno zaprosi investitor, ki je stanovanjski blok zgradil" in pa "Pogodba o uporabi sistema, ki se sklepa z distribucijskim operaterjem in pogodba o dobavi električne energije, ki se sklepa z izbranim dobaviteljem, ...prikaži več ne bi smeli biti sklenjeni za drugačno skupino odjema, kot je določena v samem soglasju za priključitev." Torej blok je bil prijavljen kot industrijski odjemalec, ker je bil oceneje.

    • rd2dmk2 09:51 02.marec 2022.

      h4ck3r torej kako je stopnišče lahko prijavljeno kot industrijski objekt ? lahko ze izvaja dejavnost v enem delu (stanovanju ), kot recimo frizerski salon mogoče celo trgovina. ampak če se potem blok prijjavi, kako to da potem vsa stanovanja niso? ...prikaži več in zakaj je sedaj samo skupni prostor, ne pa tudi odjemi v stanovanjih? . meni se tole zdi samo izkoriščanje trenutka. In to oba dobavitelj in vzdrževalec bloka.

    • h4ck3r 10:34 02.marec 2022.

      rd2, mi smo imeli v bloku poslovni prostor (kot zavarovalnica), ta je imela industrijski odjem, vsi ostali pa gospodinjskega, tudi skupni prostori. Gre se zato kako prijaviš objekt v začetku oz. kako ga spreminjaš. Skupni prostori pa so ločeni od ...prikaži več stanovanj in so tudi lastniško drugače urejeni. Torej predstavljaj si to kot posebej prostor, ki ima svoje odjemno mesto.

    • alen04 11:39 02.marec 2022.

      rd2, dobronameren nasvet: preseli/te se v hišo. Mi se nikoli več ne vrnemo v blok. Res je, nikoli ne reci nikoli, v tem primeru zagotovo nikoli več v blok. Če imate možnost, storite to.

    • alen04 11:41 02.marec 2022.

      rd2, scati proti vetru ne moreš in ravno to se odvija v blokih.

    • rd2dmk2 14:10 02.marec 2022.

      alen04, saj sem v hiši. pa dejansko ne vem kako to ratuje, ker dosti obrtnikov ki imajo delavnico v lastni hiši nekako noče imet industrijskega štroma. mogoče že zarad tega ne ker je dodatno odjemno mesto pa so če že ...prikaži večže drugega ne dodatni prispevki. in kot sem napisal nekaj se mi sanja o problematiki, sanja se mi pa tudi to, da upravljalec zaračuna za stroške upravljanja. in kot je vsem znano če je miljon na razpolago se 10.000 sploh ne pozna. če je pa 1000 na voljo, je pa 10 ogromno.

    • mark079 16:03 02.marec 2022.

      Alen in zdaj ko si kupil hišo, za kar ti ni nihče fouš, pa sekaš po tistih, ki so na istem kot si bil ti še nedavno. In najdeš take razlage in škodoželjnost, da je vseeno če bi se malo ...prikaži več zadržal. Bodi predvsem človek!

    • h4ck3r 16:13 02.marec 2022.

      Mark...mislim, da nobeden tukaj gor ni želel biti škodoželjn do tistih, ki imajo takšen problem. Težava je v glavnem v upravljalcih, ki niso sposobni, tako sem sam razumel Alena. Kot je bilo tudi že zapisano, če bi se upravljalec zavzel ...prikaži več in razumel kje lahko pride do težav, bi to klasifikacijo uredil, še preden je do sprememb prišlo. Saj se je govorilo o tem že lep čas nazaj. Tako bi zagotovil nižje cene stanovalcem in dvomim, da bi kdo bil proti in ne dal soglasja.

    • alen04 18:32 02.marec 2022.

      H4 ima povsem prav. Nisem škodoželjen, čemu bi bil? Poznam pa "poslovanje"/ goljufanje upravnikov. Verjemite, ne pridete do dva, konec, pika, amen.... Zato sem napisal: scati proti vetru ne moreš, to je to. V kolikor imaš možnost, preseli se, edina ...prikaži več rešitev v izogib goljufom. Seveda v hišo oz. nekam, kjer naj upravnika.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.