Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
32309 ogledov

SODO: Le v tem primeru soglasje za priključitev ni potrebno

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Anja1956 12:24 28.december 2022.

    Net metering ne potrebuje hranilnikov ! Hranilniki se uporabljajo le v otočnih sistemih! Kristina Nemanič nimaste pojma o čem pišete, vaše tehnično znanje je nula !

  • rd2dmk2 09:53 28.december 2022.

    bedarija. in zakaj nebi mogel naredi fotovoltike in hranilnika samo za priklop TČ in mogoče polnilnice EV ? zakaj ne ? imam zalogovnik odklopim TČ in polnilnico od omrežja in napajam samo z doma pridobljeno elektriko ? zakaj to ne ...prikaži veče gre ? ker se tega nihče NOČE polotit, ker potem nebi omrežje dobivalo vaše zastonj elektrike. p.s. pa še ta investicija je cenejš od tiste predlagane.p.p.s. tisto elektriko, ki jo boste porabili za žarnice, tv in mobitel, pa boste že lahko plačal a ne ?

    • oneh 10:41 28.december 2022.

      Nihče ti ne brani postaviti SE in iz nje pridobljeno elektriko porabljati v hiši. Ne smeš pa takšno SE priključiti na omrežje. Me pa zanima kakšno SE boš postavil, da boš pozimi pridelal dovolj elektrike za delovanje TČ in polnjenje ...prikaži veče EV. Če to spraviš na streho enodružinske hiše ti Nobelova nagrada ne uide. Do takrat pa mej svobodo in levaki plešejo.

    • rd2dmk2 14:37 28.december 2022.

      oneh TČ ima porabo 5kW, na streho so mi predvideli 11 kW, torej TČ ne dela 5kW stalno in skoz, če pozimi sije sonce 7 ur potem dobim 88kWh če pomožim s 30 dni je to 2700 kWh. a misliš ...prikaži več da kdo to porabi ? razen če se ne piše Strojan and co. in oneh je svoboda za leve in desne, levi plešejo desni se butate z glavo v zid. kar se pozna . zelo pozna. na kvaliteti komentarjev

    • roman24 16:35 28.december 2022.

      "če pozimi sije sonce 7 ur potem dobim 88kWh če pomožim s 30 dni je to 2700 kWh"... zelo hrabra napoved, ki ni uresničljiva niti v idealnih pomladnih pogojih.

    • rd2dmk2 19:43 28.december 2022.

      roman24 ja to je velika cifra 2700 kWh. ampak po drugi strani pa jih TČ za običajno enodružinsko hišo z 4 člansko družino niti pripližno pol tega ne sme porabit. moja ideja je da se nočem znebit računa za elektriko ...prikaži več v nulo, ker to ni možno. tisti običajni porabniki, tv, štedilnik, hladilnikpralni stroj me ne bodo spravili na kant, sanitarna voda in ogrevanje pa lahko. zato se znebim tistega, kar mi najbolj grozi, z ostailm pa živim naprej, tako kot sem do sedaj.

    • roman24 20:25 28.december 2022.

      Da se lažje razumemo podajam konkretne podatke za proizvedeno elektriko na domači 13,65 kW elektrarni, ki je znašala v celotnem lanskem decembru 550 kW, v letošnjem pa bo ca. 350 kW. Poraba 11.2 kW TČ pa v letošnjem mesecu decembru ...prikaži veču znaša ca. 1 MW. Celotna proizvodnja v letu 2022 bo 17.5 MW, predvsem zaradi zelo osončene lokacije strehe objekta.

    • rd2dmk2 09:35 29.december 2022.

      roman24 pazi malo 1MWh je samo 1000 kWh, kar pomeni da je to cca 40% tega kar sem sam zapisal. po drugi strani pase mi zdi 11 kW kar dosti za TČ ker če ima dober COOP faktor in je ...prikaži veče postavljena na pravi lokaciji ( mislim sistem zrak-voda ) potem bi v teh časih faktor bil kamot preko 2.5 kar pomeni da imaš izkoristek 25 kW. torej na dan ti TČ porabi 33kWh imaš pa 13kw močno FV. 3 urce sonca. torej ? če ne bi blo megle, bi kar lepo shajal.

  • bogdan1 15:23 28.december 2022.

    Pa kakšen nesmisel!!! Imaš svojo elektrarno katero priključiš v svoji notranji elektro omarici, z tem ne posegaš ne v števec in ne v glavne varovalke, proizvedeno elektriko uporabljaš izključno za lastne potrebe in je ne oddajaš v omrežje. V slučaju ...prikaži veču pomanjkanja sonca, pa akumulatorje dopolniš iz omrežja, se pravi samo trošiš energijo omrežja, katero tudi plačaš vključno z omrežnino in ostalimi stroški. Zato je popoln nesmisel in nebuloza nekoga kateri nima pojma o pojmu, jaz jo imam montirano

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.