Slovenija
850 ogledov

Souporaba prometne površine: Kdaj po cesti za kolesarji in kdaj za pešci?

Komentarjev 7
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • wester62 09:05 12.julij 2016.

    še ena bedarija za naše ceste.še več nesreč in še več poškodovanih in mrtvih.že sedaj so zakoni za kolesarje ,pešce in avtomobile pa jih sila malo se izvaja. recimo kolesarji in motoristi redno dirkajo po pločnikih kjer hodijo pešci in ...prikaži več nič se jim ne zgodi.veliko težkih motorjev uporablja kolesarske steze in pločnike ter tam vijugajo med pešci,pa ničesar se ne ukrene.kako bodo potem na takem mestu uredili red.NIKOLI in še takrat NIKAKOR.

  • Dragan Marina Mudrinic 19:50 12.junij 2016.

    še mal pa bodo - bomo kolesarji tudi morali s kolesom na tehnični , plačat cesnino in zavarovanje , da ne bomo pozabili na registersko tablico itd . V tej naši domovini je vse možno

  • Skippy 01:41 13.junij 2016.

    To je na podeželskih cestah praksa že dolgo. Vozimo po sredini, ko nas avtomobil dohiti, pa se umaknemo na desno. Posledično smo vsi bolj varni, promet pa umirjen. Ne rabimo zaradi tega odkrivati tople vode in spreminjat na kupe zakonodaje.

  • mb 07:53 13.junij 2016.

    in to bi bilo tidi edino pravilno. CPP itak večina ne upošteva, prometnih nesreč pa kar nekaj povzročijo, na cestah so pa kralji, čeorav ne poznajo CPP in ne plačujejo cestnine

  • zdrej 10:58 13.junij 2016.

    In piotem trobijo in norijo vozniki.

  • antitrust 23:17 12.junij 2016.

    Kolesarka u kiklci kot na zgornji sliki ima pri meni zmeraj prednost, pa ni važno kje vozi :)

  • max 23:47 12.junij 2016.

    Samo uzakonoli bodo tisto kar kolesarji počnejo že od nekdaj. Vozijo kjer se jim zazdi, semaforji za kolesarje pa so zgolj za okras.Govorim iz lastne izkušnje, ko je kolesar zapeljal čez prehod za pešce pri rdeči luči, v bok ...prikaži več mojega avta, potem pa z zlomljenim zapestjem jokcal kot otrok. Na mojo srečo je na nasprotni strani ceste stal policaj in kolesar mi je po sodni obravnavi moral povrniti vso škodo. Če policist nebi bil priča dogodku bi pa spet jaz kot voznik avta izpadel krivec za vse.Tako, da dragi kolesarji pazite nase in na svoje obnašanje na cesti, ker srečanje z eno tono pločevine je lahko zelo boleče in drago.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.