Slovenija
99 ogledov

Spet vstopnine za plažo?

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • pravaresnica123 11:18 24.april 2013.

    Upam, da ne bo kdo mislil, da jih imam pretirano rad, ampak, če se že pripeljem na obalo (slovensko), pol mi pa res ni težko se odpeljat še tistih 25-30 km do Stella Marisa v Umagu. Parkiram 10 m od ...prikaži več plaže zastonj, na plaži sem zastonj, v kafičih je pijača neprimerno cenejša kot na naši obali, pa še trgovino imam pred nosom, če se mi zdijo gostinske cene previsoke. Pa še "frišne krofne" in pečeno koruzo mi od časa do časa ponujajo.

  • wolfyy 19:07 24.april 2013.

    kar naj mi probajo zaračunat prehod v Simonovem zalivu. Bom pač plaval mimo :Dlol, da je treba priobalni pas, ki je javno dobro plačat...lahko zaprejo celoten simonov zaliv, vendar pas 10m od morja naj bo prosto dostopen, naj ...prikaži večj računajo vstop v bar, travnik, WC...karkoli.

  • titty 09:47 24.april 2013.

    Povedat moraš, da ne smeš NIČ svojega prinest na plažo, ne ležalnika, ne senčnika in niti hrane! Vem, da so plaže (z vsem kar moraš plačati na plaži) v Italiji dosti dražje, kot pa je vstop na naše plaže!

  • gggg 09:43 24.april 2013.

    V primeru Simonovega zaliva je tako, da za kopanje v morju ne rabim uporabljati nobenega objekta, ki je tam zgrajen.Itak je treba posebej plačati uporabo toboganov ali pa posebej plačati za hrano in pijačo v bifeju ali gostilni.

  • titty 09:53 24.april 2013.

    Družinski bonament za sezono - za štiri osebe, dva ležalnika, senčnik in kabina (to je minimalno) bo med 1.100 e 1.800 euro. Tolko o Italijanskih (zastonj) plažah.

  • Stolp 10:11 24.april 2013.

    Ne mi reči, da imaš pri nas vse to v ceni vstopnice.

  • Simonitti 10:44 24.april 2013.

    Pobiranje vstopnin je absurd! Neomejen dostop do morja je ustavna pravica vsakega državljana. Hotel na račun lokacijske in okoljske rente uživa določene privilegije, ki mu predstavljajo konkurenčno prednost. Kaj pa bo hotelir naredil, da polovi "izpad" zaradi nepobiranja vstopnine ...prikaži več pa je v celoti odvisno od njegovih ambicij, iznajdljivosti in idej. Sprememba zakona ni nič drugega kot potuha hotelirjem!

  • JackD 10:54 24.april 2013.

    Ja če hočeš bit fin in rabite dva ležalnika in ne vem kaj še vse. Normalen človek rabi brisačo, kopalne, pa mogoče kak armafleks. Sam vem da na plaži zapravim samo ko gremo na kako pivo

  • Stolp 11:48 24.april 2013.

    Ali pa čez Lazaret na italijansko stran, par km od meje zastonj plaža v Miljah.

  • suzana.kos 13:20 24.april 2013.

    no, pri nas je težava tudi ta, da te oberejo že pri parkirnini - plačaš parkirišče, plačaš vstopnino, če prideš z družino, je v bistvu kopaje v morju skoraj luksus.

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 15:04 24.april 2013.

    in za mene je že luksus 1 x v desetih letih sem bil na morju pa sem skoraj bankrotiral s to mojo plačo zato me morje več ne vidi

  • Stolp 15:07 24.april 2013.

    Aja, seveda da ne pozabimo: parkiranje v Lignanu pri vseh plažah zastonj.

  • 1111 15:15 24.april 2013.

    NI RES!!!

  • Stolp 15:18 24.april 2013.

    Dvakrat sem bil tam obakrat najdel zastonj park plac. Pa enkrat v sosednjem Bibioneju, tudi zastonj. Lahko pa da je kje tudi za plačati.

  • 1111 16:32 24.april 2013.

    ...tam sem delal...

  • titty 18:30 24.april 2013.

    Seveda so proste cone, vendar je tam zasedeno že ob 7 uri zjutraj, povsod so pa table,da je kopanje prepovedano ali na lastno odgovornost.

  • Unknown 09:09 24.april 2013.

    prav adijo naša obala hello hrvaška ... za ta dnar kar bi dal za vstopnino pa da smo 4-je v avtu se raje do Umaga zapeljem in uživam v lepši plaži in jem ter pijem ceneje ... R.I.P Slo turizem

  • Stolp 10:09 24.april 2013.

    Ležalnik in senčnik bi morda še rekel, kar se tiče pa hrane in pijače pa ne bo držalo. Plaže niso obzidane ali zaprte, prosto so dostopne. Nobeenega ni, ki bi pregledoval kopalne torbe,...Če pa bi že slučajno se ...prikaži večse kdo najdel, imaš pa lahko hrano tudi v avtu. S prijateljem sva v najvišji sezoni v Lignanu z avtom prispela praktično do plaže oz. 200 m od nje.

  • dalia 10:14 24.april 2013.

    Titty - To ni res. Na italijanskih plažah imajo t.i. 'prosto cono', kjer lahko prideš z svojim ležalnikom, senčnikom itd.. v območju, kjer pa so že postavljeni senčniki in ležalniki ( zelo udobni in ne plastik fantastik kot pri nas), ...prikaži več ki jih lahko najameš pa lahko komot prineseš svojo hrano in pijačo. Kot kopalec (tudi iz proste cone) imaš prost dostop do tušev, WC-jev, igral za otroke, vode iz pipe. Plus tega upravljalec plaže (ponavadi ima v najemu tudi lokal) redno skrbi za praznjenje košev za smeti, čiščenje WC-jev, organizira igre za otroke itd..

  • Stolp 09:18 24.april 2013.

    “Ljudje se ne zavedajo, da vsi stroški vzdrževanja in urejanja plaž padejo na upravljalca,” Bla bla bla! Ta gospod naj mi pove, le kako je to mogoče da so v Italiji na celotni rivieri od Gradeža do Benetk, ...prikaži več plaže(lepe peščene, urejene,...) zastonj.Bom kar jaz povedal: ker so bolj podjetni in se znajdejo: sama plaža je zastonj ravno da privabijo kopalce, vse ostalo pa se plača: ležalnik, sončnik,... da ne rečem da je okoli kopica lokalčkov, gelaterij,... Skratka služijo s tem da gostu nekaj ponudijo, ne pa da ga oderejo če samo pride tja potem pa za njega nič ne naredijo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.