Slovenija
305 ogledov

Stališča Ministrstva za obrambo o uvedbi obveznega služenja vojaškega roka

Komentarjev 31
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • max 08:48 12.februar 2017.

    Na prostovoljno služenje se bodo prijavili samo tisti, katerih starši z svojimi mizernimi dohodki ne morejo zagotoviti niti dveh obrokov hrane na dan, ali pa psihično moteni posamezniki, ki svoj ego dvigujejo z posestjo orožja.Kar pa niti ni tako ...prikaži več slabo, saj take osebe ponavadi ob uporu ljudstva proti oblasti stopijo na stran ljudi. :)

  • jakec1575 13:02 12.februar 2017.

    Sam sem proti orozju, vendar to da držiš v roki orozje s pravo municijo te nauci o vrednosti zivljenja. Tudi ko kasneje vozis po cesti in se kaj. pravi metek te nauci minljivosti in cenjenja zivljenja. Razen par psihotov. ti ...prikaži več pa uzivajo. Prostovoljno naj bo do 40 leta. da se tudi ocetje naucijo varovati svoje otroke. Sicer pa je bila vojna v Jugi ideja vseh elit tedanje države. nacionalizem se je zlorabil, da se zakrije privatizacija. ne pravim, da je bila Jugoslavija dobra država. pravim samo, da bi se lahko mirno razsli, vendar to nikomur ni bilo po godu. elite so za podkupnino delile in kosale gospodarstvo domacim in tujim korporacijam in posameznikom, da ne recem državam. Pustili smo se naguziti od tavelikih in veliko nedolznih ljudi je bilo poklanih, posiljenih uniceno ogromno nepremicnin.

  • razerznak 13:14 12.februar 2017.

    sami mamini snicki tle gor hahahah, zurnal da ma slovenija zadost vojakov? vsaj 11k premalo če gledamo glede izdatke za vojsko 0,9 zdaj, moglo pa bi bit 2%

  • krtina 10:54 12.februar 2017.

    Še en vojnohujskaški prispevek Žurnala. Pošljite svoje otroke, če so tako neumni. naše pustite pri miru.

  • Bozidar.Frelih 10:56 12.februar 2017.

    Obrnili smo se tudi na slovensko Ministrstvo za obrambo, kjer so poudarili, je obramba države po ustavi dolžnost državljanov Republike Slovenije in da je ohranjena ne glede na spremembo načina popolnitve iz naborniške v poklicno vojsko.Ljudje bodo branili ...prikaži več tisto, kar se jim bo zdelo vredno braniti.

  • Žurnalček 16:45 12.februar 2017.

    Ne vem po čem to sklepaš , vem pa , da sem samo zelo zelo dobro izurjen za vojaško službo in obrambo države , danes pa takšnih , razen tistih plačancev v SV ni več veliko !

  • Avatar Leon
    Leon 09:07 12.februar 2017.

    Verjetno so imeli v mislih podalpske Hrvate ? Ko nekdo prdne na Hrvaškem ,naši pokemoni takoj zgrabijo .

  • boogin1 09:27 12.februar 2017.

    Tudi jaz sem bil vpoklican in videl boljše življenje v samostojni Sloveniji. Danes pa se sigurno ne bi odločil tako, kot takrat. Tokrat bodo morali tisti, ki so ustvarili to mafijsko država, kar poskrbeti za svoje mafijske cilje, sigurno pa ...prikaži več ne jaz niti moji otroci.

  • mph 09:54 12.februar 2017.

    Če kaj rabimo, je intenzivno usposabljanje za prepoznavanje in učinkovito odpravljanje lastne politične in druge mafije, ki si je prisvojila državo v zadnjega četrt stoletja.

  • Omega_v6 12:14 12.februar 2017.

    Enkrat smo že branili slovensko državnost vendar se sedaj pojavlja vprašanje KAJ smo obranili?? Namesto,da bi ljudje v novi državi živelo boljše so nam državo rdeče horde ukradle in pahnile ljudi v siromaštvo!!

  • wolf.ata 12:28 12.februar 2017.

    jaz sem se sam šel javiti,pa so rekli,da imajo dosti fantov,da me imajo v mislih,če bo treba,sem pa šel potem čisto ob koncu 2x po 14 dni malo noter na vaje,nisem nikoli nič iskal nobenega nadomestila-nič,vendar,ne glede na mafijo(rdečo) ki ...prikaži več nam vlada in krade bi se spet sam takoj javil,mogoče tudi veliko vas ostalih

  • stanko75 12:48 12.februar 2017.

    Bolj kot to da bi moral vsak znati streljati bi bilo smiselno za današnjo nevzgojeno mladino vsaj pol letni tečaj vojaške vzgoje, pa ne tiste s konca služenj vojaškega roka v slovenski vojski ampak tiste stare iz JNA. Da ne ...prikaži več bodo sami EMO-ti hodili po svetu.

  • Johnny13a 12:59 12.februar 2017.

    Mogoče se pa vlad boji državljanov, ki bi znali streljat.. sploh v luči novih napovedanih davkov...

  • mph 13:22 12.februar 2017.

    Khm, dokler so bile "rdeče horde" smo imeli zastonj šolstvo in zdravstvo, in to na visokem nivoju, vsi za oblečt, za jest, ... predvsem pa vsi streho nad glavo .... črne horde (kamor spadajo neoliberalci, kapitalisti, kler, dolični in pokvarjeni ...prikaži več pravniki, ...) pa so poskrbele, da so v četrt stoletja pokradle in uničile skoraj vse, kar je bilo prej ustvarjeno.

  • 4d5eccf93739c6305aaf8969a682cc57e1fd7395 13:36 12.februar 2017.

    Jaz takoj pobegnem v karibe, če pride do vojne. Naj se streljajo med sabo kreteni in nacionalisti z IQjem temperature zraka, jaz tega pač ne mislim počet. Evropa je zakon zaradi ekonomskega sodelovanja in ne zaradi streljanja.

  • 4d5eccf93739c6305aaf8969a682cc57e1fd7395 13:36 12.februar 2017.

    Dej da ne boste kdaj dobil po pički ko ste tako pametni kako je nasilje zakon.

  • 4d5eccf93739c6305aaf8969a682cc57e1fd7395 13:43 12.februar 2017.

    Tole ja zadnjič da grem na ta portal. Konstantno te verske, hrvaške nacionalistične blazneže vlačite in nas primerjate z njimi. Jao jaoo

  • Avatar AtaAufbiks
    AtaAufbiks 22:13 12.februar 2017.

    Se pa takoj strinjam, da izstopimo iz NATO pakta, ker od njega nimamo prav nobene koristi. Naj se Američani streljajo, če jim tako paše!

  • Ferluci 08:31 13.februar 2017.

    Zato se je pa treba boriti nenehno proti rdečim hordam. Tega še ne bo tako kmalu konec.

  • Ferluci 08:32 13.februar 2017.

    Zahvali se rdečim hordam. Kaj ti res ni jasno? A ne vidiš naše podobnosti s trenutnimi romunskimi razmerami? Si pa res zaslepljen.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.