Slovenija
7139 ogledov

Študenti na nogah, toliko bodo odslej plačevali za obrok

Komentarjev 30
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Pretnar27 10:13 04.januar 2023.

    Važno, da imajo posranci kosilo za 7€. Res so poskrbeli za svoje riti.

    • Avatar NickMason
      NickMason 11:33 04.januar 2023.

      že od skos je tako

    • Toma 11:36 04.januar 2023.

      Je be se njim za rajo, naj papajo golobčke!

    • oneh 11:38 04.januar 2023.

      Ma kaj kosilo poslanca... važno je samo, da ni Janša. In pa seveda svoboda in ples levakov.

    • h4ck3r 12:25 04.januar 2023.

      Pretnar...saj študentje jedo celoten meni za max. ceno 5,5€, ponekod je obrok tudi 1€...kaj bi še radi?

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 11:27 04.januar 2023.

    Poslancem kosila po tržni ceni, študentom pa zvišat subvencije in naj končno že nekdo prevzame nadzor nad primernostjo te hrane. Ubogi tisti študent, ki je odvisen samo od omenjene prehrane. Cena obroka se bo študentom podražila za cca 90 centov, ...prikaži več štipendija se bo zvišala pa za 2 eur na mesec. Očitno bo res spet potrebno na ulice. Veliko je sranja, ki ga tudi ta vlada ne čisti kot bi bilo treba.

    • oneh 11:37 04.januar 2023.

      Štipendija se bo dvignila tistim, kateri jo bodo sploh še imeli. Zaradi dviga minimalne plače in hkratne zamrznitve usklajevanja olajšav z inflacijo bo marsikdo izgubil štipendijo, ker bo presegel cenzus, zmanjšali se bodo otroški dodatki, saj bodo starši padli v ...prikaži večv višji razred, težja/nemogoča bo pot do kredita saj zaradi višje minimalne plače mora ostati več prostih sredstev in tako za obrok ostane manj... Tako to počno šalabajzerji v svobodi, medtem ko levaki plešejo.

    • Svobodnež 12:10 04.januar 2023.

      Oneh, ti si genij! Torej predlagaš vladi, da ZNIŽA minimalne plače??? Saj s tvojimi koleščki nekaj ni v redu. Sicer pa - nekoč so si študentje sami kuhali!

    • h4ck3r 12:26 04.januar 2023.

      Mehičanka...obrok od 1 do 5,5€ je preveč? Razložiš na kakšni podlagi bi ti znižala ceno?

    • oneh 13:13 04.januar 2023.

      Saj ne pričakujem od levaka, da bi karkoli razumel a ker sem dobra duša- z dvigom minimalne plače je vedno več ljudi na minimalni plači. Več ljudi predstavlja večjo volilno bazo zato jim politiki skušajo ustreči tako, da dvignejo minimalno ...prikaži več plačo in zopet je še več ljudi na minimalni plači- končni rezultat je, da bomo vsi na minimalcu. Si zares to želiš? Če pa bi se dvignile vse plače bi vseeno imeli svobodo in levaki plešete.

    • rd2dmk2 13:25 04.januar 2023.

      oneh , vsaj v nečem imaš prav - vse več delavcev ( ne ljudi ) je na minimalni plači. in glej zlomka desnega, ta minimalna plača je 880€. japred letom je bila 700€. seveda je več delavcev na minimalni plači. ...prikaži veči. KER SE JE TA ZVIŠALA. tvoj vele cenjeni idol bi jo seveda znižal na nulo. in potem noben delavec ne bi bil na minmalni plači. bili bi pa vsi - brez plač.

    • oneh 13:47 04.januar 2023.

      Oh #rd2dmk2 spet klobasaš neumnosti in drugim očitaš tisto, kar levaki delajo sami. Levaki poleg dviga minimalne plače nižajo olajšave za vse plače in bolj obdavčujejo višje plače, kar pomeni manj denarja v naših žepih. Ko bomo vsi na minimalni ...prikaži veči plači bo ta hkrati najvišja plača kar pa pomeni najvišji davki nanjo. Višji davki pa pomenijo nižjo plačo. A ker bo ta zopet najvišja bodo nanjo visoki davki... Na koncu bomo vsi brez plače, levaki pa nam bodo dajali socialno pomoč. Bo pa svoboda in ples

    • Kmodri 14:23 04.januar 2023.

      Poslancem naj se zaračuna de lux standard!

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 20:00 04.januar 2023.

      h4ck3r ja je preveč, ker država subvencionira skoraj tri evre in dejansko so obroki manjši kot, če bi plačal sam polno ceno. Torej en približno normalen obrok stane cca 9 eur in to ni vsa hrana, ki jo študent zaužije ...prikaži več v enem dnevu. Daj glej sliko malo širše. V parlamentu pa z plačami 3000 eur jejo res okusno in kvalitetno hrano za 7 eur. Dogajajo se veliki nonsensi.

    • h4ck3r 08:40 05.januar 2023.

      Pa je že kdo tu gor videl hrano v menzi v parlamentu ali jo celo okusil? Sam nisem, tako da težko komentiram. Sam pa nekako svomim, da je veliko drugačna od preostalih, razen mogoče porcij, ker se le kuha, količinsko ...prikaži več in ne "a la carte". Kar pa se glede hrane za študente tiče, naši imajo edini subvencionirano na takšen način, naj se uredi študentska menza kot v preostalih državah in je to to. Obroki v restavracijah pa se plačajo po normalni ceni, tako kot vsi preostali gosti.

    • rd2dmk2 09:44 05.januar 2023.

      oneh, ti si pa res za nasmejat. ja no.. od volitev naprej trubite, tulite razgrajate kako si levaki na položajih delijo miljonske nagrade. ja no a ni to fajn da se tem pobere , veliko pobere. in na koncu, tudi ...prikaži več v orvelovi živalski farmi ni na koncu nič drugače. torej raja bomo na minimalni ( ampak zelo veliki ) plači ki bo konkretno obdavčena. veljaki pa na obilnih zneskih, ki pa bodo k sreči ( po vaših desnih ) pa zelo zelo obdavčena. ja , a ni to kar si vedno želite. zajebat levake.

  • kmetek 10:09 04.januar 2023.

    ukiniti pa mir. same goljufije kot sami študentski servisi.

    • oneh 10:53 04.januar 2023.

      Maš prav- le kaj bi ti študenti sploh radi? Dosegli so, samo da ni Janša, imajo svobodo in levaki plešejo. To pa jasno stane. In prav je, da za svobodo in ples vsi solidarno prispevajo. Ker pa imamo poleg samo ...prikaži več da ni Janša pa se lahko prispeva malce več, da bo ostalo za kakšen poletek s Falconom ali za kakšno milijardico v energetiko ali ...

    • Toma 11:40 04.januar 2023.

      Seveda morajo plesati kako kaviar komunisti žvižgajo. Kaj so morda mislili, da bo obratno?!

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 11:11 04.januar 2023.

    Dragi študenti volili ste Svobodo sedaj pa plešite tako kot Golobovi igrajo!! Nič jamrat narod si je pisal sodbo sam!!

    • brencl47 11:30 04.januar 2023.

      bo pač eno pivo manj ...!

    • Toma 11:37 04.januar 2023.

      Ponavadi so študentje tisti, ki kaj premaknejo. Tudi bicikle imajo ;-)

  • Majazmaja 12:02 04.januar 2023.

    Jaz sem si kuhala sama, študirala sem na enem zahtevnejših tehničnih faksov ... Občasno sem imela kakšen bon, ampak sedenje v restavraciji in čakanje na hrano mi je vzelo preveč časa. Je pa res, da sem že takrat znala kuhati ...prikaži več - zdravo, hitro, dobro in raznoliko. Večkrat sem si skuhala še za v skrinjo. Bone sem imela za kak "priboljšek", npr. pico, kitajsko restavracijo ipd.

    • oneh 13:22 04.januar 2023.

      Saj niso študenti krivi, da si ne znajo pripraviti sami hrane. Krivi so starši in izobraževalni program, kateri jih namesto veščin za lajšanja tegob življenja uči LGBT ideologijo, razlaga okoljski fašizem in poveličuje komunstični totalitarizem preoblečen v levakarstvo.

  • LukaMB 01:24 05.januar 2023.

    Se še spomnem študentskih let, ko so dejansko restavracije same odkupovale bone od tistih študentov, ki bonov niso uporabljali v celosti preko posrednikov. To je vse skupaj en nateg in brez nadzora, šele kasneje so se spomnili kazati osebne itd., ...prikaži več edina slabost je bila, da je takrat država zamujala s plačilom restavracijam in so mnoge restavracije propadle ali pa so ukinile možnost študentskih bonov, saj niso mogle plačati delavcev mesec ali dva.

  • Naklonsky 10:42 04.januar 2023.

    Malo cinizma. Urška Klakočar na novoletni koncert na Dunaj s Falconom, študentom pa kosilo korenčkovo juhico in krompirček! Kje ste, študenti, bo kdo zajahal bicikelj?

  • h4ck3r 12:17 04.januar 2023.

    Kaj bi pa še radi? Že tako smo "anomalija" pri tem da ponujamo študentsko delo in bone za prehrano, sedaj se pa bunijo še za višino tega. Sam ko sem bil študent, se je izkoriščalo le te za raznorazne zabave ...prikaži veče pri teh ponudnikih, preostali boni so se pa kupovali, glede na ostanek denarja. Torej tistega, ki smo ga zaslužili preko napotnic. Takrat sem gledal drugače na vse skup, sedaj pa...napotnice in boni so priročni, da se lahko študentje zabavajo.

    • h4ck3r 12:18 04.januar 2023.

      Tisti % študentov, ki pa ta denar in ugodnosti dejansko uporablja oz. potrebuje, da lahko študira in "preživi", se pa da kako drugače rešiti s štipendijami, npr. za nadarjene ali pa socialno ogrožene. Vse ostalo je samo razvajanje, že tako ...prikaži več razvajene mladine.

  • jakec1575 13:59 04.januar 2023.

    janez je cel mandat okol letel državnisko in privat s falconom pa enkrat nismo slisali ne levih ne desnih papucarjev piskat. Ja. predsednica drzavnega zbora lahko gre s falconom na dunajski koncert na povabilo države avstrije. desnicarji v anus si ...prikaži več vtaknite gargamela. aja, je ze tam. sicer pa, a posracem je slo kosilo gor? mislim ap da bojo tudi studenti ob dvignjeni postavki za studentsko delo zmogli 20x36 centov. to je je*enih 7€. vsak zur spi*kajo 50€ za alko.

  • Grof 10:41 04.januar 2023.

    Na posnetku vsi sedijo in niso na nogah, je pa Ribič na nogah, plačeval specialca pa bi rad postal šef DARSa, halo, pa tega Andrejčka takoj v arest, ne pa, da se sestaja s sumljivimi ljudmi na kavici na terasi ...prikaži več hotela Lev, ... ....pretkana podgana

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.