Zdravje /zdravje/fitnes
2338 ogledov

Svinjska mast in oljčno olje enakovredna

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • arhivsko 14:18 09.februar 2017.

    Dajte preberite, kaj pišete!V bistvu so vse živalske maščobe (razen kokosove masti) ... A kokos je žival?In niti približno nimata svinjska mast in oljčno olje enake sestave. In problem je ravno v holesterolu in nasičenih maščobnih kislinah.Danes ...prikaži več pa res lahko že vsak bučke prodaja.

  • lolita 15:23 09.februar 2017.

    Jaz pa moram deliti pozitivno izkusnjo glede svinjske masti .... Torej nekje okrog 28 leta so se zaceli zdravstveni problemi ter povisanje holesterola. Iztocasno tudi ginekoloske tezave ter vnetja. Holesterol je pridno rastel pa tudi teza. Ker sem ubogala vse ...prikaži več nasvete glede zdravega prehranjevanja sem jedla 5 x na dan, pa solate, pusto meso, cimanj mascob pa se te olivno olje. Holesterol pa pridno na 7,2 do 34 leta ... No po nekih nasvetih sem zacela jesti vse kar je prepovedano in nezdravo, OH skoraj cisto crtala iz prehrane. Svinjska mast ter svinjeske klobase in ocvirki pa redno v prehrani. In rezulta seveda, holesterol po 5 letih padel na normalno vrednost. Pokam od energije in koncno se zbudim naspana :)

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 21:29 10.februar 2017.

    Tudi jaz, lolita... svinjska maščoba oziroma špeh, mi omili migreno, tako da jo namesto v 16 urah prebolim v 2-eh urah. :)Kar pa se prodaje tiče... a vegan pa ne more promovirat olivnega, repičinega, kokosovega olja in z ...prikaži več njim služit? Ta olja so ponavadi veliko veliko dražja od živalske masti. Med drugim tale nutricionist pojma nima zakaj živalsko (rdeče) meso pri nekaterih lahko povzroča zakisanost - raka. Morda bi bilo pametno da si prebere študijo glede genov o presnavljanju določenih vrst mesa. In nismo vsi enako dovzetni, tistim ki škodi belo meso, jih rdeče meso zdravi ter obratno. :)

  • mph 13:44 09.februar 2017.

    Vse bi še nekako sprejel, samo ne, da je "prava" sredozemska dieta taka s svinjsko maščobo. Znano pa je v vidu zadnjih raziskav, da maslo, svinjska mast, ... res niso to, kar so naslikali par desetletij nazaj. Vseeno pa le ...prikaži več ne bi enačil olivnega olja in svinjske masti.

  • Pepe007 14:21 09.februar 2017.

    Kaj pa misliš, da se je skrivalo na dvorišču sredozemske hiše? Pujček.

  • Avatar Leon
    Leon 19:58 09.februar 2017.

    Bejž,bejž ............kaj pa dlake pod nosom si že dobila ?

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 21:31 10.februar 2017.

    Pa pršutek :)

  • ode 21:28 11.februar 2017.

    Vsaka maščoba redi, če je zaužiješ več, kot je pokuriš. Maščoba je okusna in izboljša okus drugim jedem. Včasij je bila to "srateška" surovina in je bila strogo odmerjena na osebo, zato ni nikoli nikomur škodila.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.