Zdravje /zdravje/aktualno
23212 ogledov

Tako okulisti koncesionarji nategujejo paciente

Komentarjev 16
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 15:11 22.oktober 2019.

    Optiki so enako kot zobarji dobili koncesijo v času Janševe pomladi ! Koncesije so uničile socialni sistem zdravstva v Sloveniji ,kateri je bil uspešno uveden in dosegljiv vsem državljanom ! Sedaj se enako dogaja v šolstvu .......upam,da ne bom moral ...prikaži več na barikade po vzoru Latinske Amerike .

  • sam50 15:38 22.oktober 2019.

    Ja,tudi jaz sem nasedel in po nasvetu okulista kupil očala v trgovini v sklopu okulistične ambulante in nato naivno ugotovil,da bi v drugi trgovino dobil za isto ceno skoraj trojna....

  • jakec1575 23:00 22.oktober 2019.

    A v tej državi ni vec enega postenega izobrazenega cloveka? Ljudje so zblazneli za denarjem. dobesedno.

  • mirijana 16:11 22.oktober 2019.

    Po zakonu lahko očala naročiš tudi po spletu kjer koli v EU in nato, če imaš napotnico, lahko uveljavljaš povračilo stroškov od ZZZS v višini, ki ti pripada po zakonu. A glej ga zlomka, ne moreš pa uveljavljati povračila stroškov ...prikaži več za nakup očal, če jih kupiš po spletu od slovenskega ponudnika. Skregano z vsako logiko!!!

  • GERE 14:01 22.oktober 2019.

    Pred leti sem se odločil, da okulista obiščem v ZD Lenart, ravno zato da ne podležem umazanim zunanjim pritiskom optikom in okulistom. In glej ga zlomka. Pridem na pregled k okulistu in iz ordinacije lahko izstopim samo skozi izbiralnico okvirjev. ...prikaži več ... In ravno meni se je to moralo zgoditi. Še danes si očitam zakaj nisem vsega poslal nekam.

  • Matjaž Kotnik 13:23 22.oktober 2019.

    Rabil sem pregled pri okulistu. V našem zd domu bi čakal vsaj 8 mesecev na pregled. Šel sem v privatno ambulanto, bil drugi dan na vrsti in tudi tam naročil nova očala. Kar mi je pripadalo od zavarovanja so odšeli ...prikaži več in smo bili vsi zadovoljni. In kdo ni?

    • bP 14:27 22.oktober 2019.

      Jaz nisem zadovoljen. Očala kupujem na kitajskem. Progresivna očala stanejo s carino vred cca 120 (pri nas čez 400€). Naročim jih preko interneta, dobim pa jih v slabih dveh tednih. Za sina so očala prišla nekaj čez 60 € (pri ...prikaži več nas okoli 200€. (https://www.zennioptical.com/).

    • Avatar Leon
      Leon 15:08 22.oktober 2019.

      bP....kje pa opravljaš okulističi pregled ? Tudi po spletu ?

    • Avatar vec
      vec 16:04 22.oktober 2019.

      preko skype-a ga pregledajo, tko kot je Peterle dobil diagnozo za raka od japonskega mojstra, tik pred predzadnjimi volitvami v EUparlament

    • mirijana 16:15 22.oktober 2019.

      Na pregled greš k zdravniku, kot običajno, dobiš izvid-iz izvida vrednosti prepišeš v obrazec na spletu in očala naročiš. Saj tudi, če jih greš kupit k optiku moraš prej k zdravniku na pregled, a ne??

    • fiston 17:22 22.oktober 2019.

      Saj te na ono foro tudi nategnejo, ko nekje kupiš očala, pa imaš brezplačen pregled. No, verjetno optik onega pregleda ne bo kril na svoj račun, ampak bo dražje zaračunal očala, vprašanje je samo koliko dražje.

    • Avatar Leon
      Leon 17:24 22.oktober 2019.

      mirijana ....povem ti ,da že dolgo nisi bila pri okulistu v Sloveniji ? Okulisti ordinirajo skupno z Optiki največkrat v istem lokalu ,kar pomeni,da opraviš pregled in kupiš očala na istem kraju . Ne vem ,če dobiš izvid okulista brez ...prikaži več nakupa očal . Prosim za naslov okulista ,ki opravi brezplačni pregled brez nakupa ?

    • korisnik_5845 17:58 22.oktober 2019.

      Pregled plača zavarovalnica, torej ti okulist mora dati izvid. Sicer pa pregled stane 20€.

  • matermila 15:31 23.oktober 2019.

    Že večkrat sem naročil očala pri ZENNI optical in sem zelo zadovoljen.Imam kar močno dioptrijo in za multifokalna očala z vsemi možnimi zaščitami(filtri) in fotoobčutljiva plačam z carino ca.140€.Zadnja očala pri našem optiku sem plačal 560€,brez vsakršne zaščite(premazi proti prahu,praskam ...prikaži več itd.)Pa še ena poslastica,kolega se mi pohvali z novimi očali,ki jih je naročil pri nas(520€),ko mi pokaže futrolo in krpico,pa ugotovima,da so prav iz ZENNI-ja.Pa so ga nategnili za dobrih 350€.(v Slov.Bist)

  • matjaz39 06:56 23.oktober 2019.

    Ravno to se mi je zgodilo v očesni ambulanti Naklo! Potem ko nisem hotel pri njih kupiti očal , pa mi je gospa z visokim tonom kar zabrusila naj naslednjič ne hodim več k njim na pregled če nemislim pri ...prikaži več njih kupiti očal. Kaj mi preostane, bom naslednjič pač šel drugam na pregled.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.