Slovenija
7849 ogledov

Takšne so kazni za delodajalce, ki goljufajo pri plači

Komentarjev 19
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez_53 17:42 22.januar 2020.

    Upam, da bodo inšpektorji striktno izvajali kontrolo in goljufe kaznovali! Pa ne le z minimalnimi zneski, kot je navada!

  • darjan39 19:38 22.januar 2020.

    Hehe si pa optimist. Kaznovali bodo samo tistega, ki si najmanj zasluži kot ponavadi...po strani ti povem zakonska določila za obračun plač ne obstajajo, vsaka firma obračunava po svoje in to zagovarja pravno, če treba...ker pravo dovoljuje to

  • samo57 13:31 23.januar 2020.

    "starec" vsaj dela. koliko jih ne dela. določani nočejo delati.mimogrede (upam da se ne motim) splošna olajšava za najnižji razred dohodnine je 3500e na leto, za socialne in slične transferje pa cca4800e. pa razumi če lahko...

  • Avatar praufo
    praufo 20:24 22.januar 2020.

    mene zanima, kdaj se bo država spravila na starce, ki še vedno kasirajo polek penzije, če pra je to nezakonito ... s.p. prepišejo na potomca, pa naprej furajo in služjo, v žepu imajo pa fiktivno pogodbo o delu, se pravi ...prikaži več podjemno pogodbo 60 ur, kar ni nič ... delajo pa po cele dneve in zakaj se s tem inšpektorji ne ukvarjajo ... športno igrišče, hokej, drsnje, zraven lokalček , kuhan vinček čajček in še kaj, možakar pa v v penzijipas nič njegovogea, ampak župana je podmazal in sedaj je večni

    • DebeliFranc 22:30 22.januar 2020.

      " starci " so do svoje penzije prišli v svojem s.p., v njega so vložili vse svoje življenje in čeprav so ga prepisali potomcem, zakaj ne bi še vedno delali, če so sposobni in zmožni?? Nikomur niso nič ukradli, samo ...prikaži več svoj posel peljejo naprej...

    • Ivo 23:32 22.januar 2020.

      Praufo pa ti veš kakšne so penzije v Sloveniji?!? Če jih primerjaš z računi za elektriko, komunalo, ogrevanje...??

    • Avatar praufo
      praufo 19:30 23.januar 2020.

      jest nikomur nisem nič fovš nič ne zavidam, ampak, nekateri so morali svoj sp zapreti ko so postali upokojenci, drugi so pa lepo prepisali na potompce in še naprej delajo po starem in kasirajo še več, + penzija ... zdej ...prikaži več ne vem ... ičitno moraš v tej državi bit spet ena baraba, da jo okol prineseš ... nimam nič proti da delajo ampak lepo je, če je pravica za vse enaka ... revež je pač tisti ki se ne znajde in premalo krade, drugače si ne morem razlagat

    • Ivo 20:54 23.januar 2020.

      Vsak upokojenec lahko dela, če želi. Nekateri ne vemo o čem govoriš praufo...

    • Avatar praufo
      praufo 19:10 24.januar 2020.

      sej vsak lahko dela, če želi, jest pometam, pospravljam , pomivam, če je treba sneg pokidam, nihče mi nič ne brani ... o čem pa govorim se pa ti sam pozanimaj ... delaš lahko karkoli, ampak gre za dejavnost, se ...prikaži več pravi izdaja računov pravnim ali fizičnim osebam in upokojenec tega ne sme počet, lahko si pa prebereš zakonodajo, če ti ni jasno in kot sem napisal nekateri to spet zlorabijo, s.p. ima račun na banki keš tam ali pa v žepu, ko je v žepu se zgubi sled ... nisem od včeraj

    • Ivo 18:28 31.januar 2020.

      Ne vem točno za upokojenski s.p., ampak tudi zaposleni lahko dodatno služijo preko popoldanskega s.p.ja. Zakaj torej nekdo, ki je upokojen ne bi smel? In mislim, da je upokojencem dovoljeno delati preko malega dela, kratkotrajnega dela, pogodbe itd., če želijo. ...prikaži več Če dela, to pomeni, da je na trgu in ga stranke potrebujejo in kličejo pogosteje kot njegove kolegein je dober. Zakaj bi takemu prepovedali delati? Že tako se gre povsod samo za kvantiteto, kvaliteta je šla u k...

    • Avatar praufo
      praufo 19:59 31.januar 2020.

      Ivo, v tvojem izdelku se pojavi besedna zveza "ne vem", potem "zakaj", "mislim" ... povej mi kater zakon govori o "malem delu", to je bil samo predlog, dejstva so pa sledeča, ker sem bil zadnjič na zavodu za zaoposlovnje, da ...prikaži več ima upokojenec pravico kot družinski član delat le 40 ur preko podjemne pogodbe, ki je seveda enormno obdavčena ... ampak koliko dejansko dela, tega nihče ne kontrolira ... ne sprašujem mene, pač pa državo, ki je sprejela take zakone

    • Ivo 11:29 01.februar 2020.

      Res je praufo, nihče ne kontrolira, ker je nemogoče in ko sem sam zastavil vprašanje v stilu: "Kateri pravilnik ali člen zakona regulira ali sme...", mi nihče od organov ni odgovoril. Je pa res tudi, da skoraj vsak s.p. dela ...prikaži več več kot 40 ur tedensko, kolikor je "uradno" zavarovan in država si pred tem zatiska oči, češ "vi kar delajte majmuni, važno, da mi poberemo davke od vas". To, da ni bolniške, dopusta... nas malo briga... in je zatorej prav, da so tudi tu tiho!

    • Ivo 11:32 01.februar 2020.

      Aja, pa še nekaj... Upokojenec sicer lahko dela kot družinski član, ampak ali resnično misliš, da bi nekdo, ki mu mati pomaga pri pospravljanju pisarne sestavil pogodbo, ki predvideva realno plačilo in od tega plačal 50% in več davka?!? Tako neumnih pač ni...

    • Avatar praufo
      praufo 14:15 01.februar 2020.

      Ivo , tukaj gre za nekaj drugega , sam ti ne prebereš ali pa ne kapiraš, nikomur ni kratena pravica da dela, tud moj foter je penzionis pa je deloholik, sej vsi nekej delamo al pa tud ne ... gre ...prikaži več za neko razmerje med firmo in drugo firmo in je lahko izklučujoče do drugih ... poznam človeka, ki ima preko 700€ penzije pa tako dela še zraven komunalne storitve, ker je pač podmazal župana, torej za občino, a je to pošteno zate, grugih očitno ni

    • Ivo 16:12 01.februar 2020.

      Meni se to v Sloveniji zdi povsem normalno. Če seveda ne more nihče dokazati, da je podmazal župana, tako pač je. Problem je po moje, ker se v Sloveniji podmazuje že z uslugami tipa "ti zame, jaz zate" in vplivom ...prikaži več samim pri neki čisto drugi stvari, kjer pa naši preiskovalci počešnejo na celi črti, tudi če vejo, ker dokazali ne bodo nikoli, dokler ne bodo znali misli brat, haha..

    • Ivo 16:15 01.februar 2020.

      Kaj ti misliš, da bi ti dobil ta posel, če ne bi bilo tega penzionosta?!? Ne bi sine! Nekdo drug v vrsti z vezami bi ga. Brez veze stokati zaradi tega... Slovenska majhnost nam paše dokler je voda na naš ...prikaži več mlin, ampak v majhni luži je kmalu preveč krokodilov in nekdo mora izviset, žal tokrat nekdo, ki ponuja komunalne usluge...

    • Avatar praufo
      praufo 19:56 01.februar 2020.

      ja sej za to pa mamo tolk brezposelnih, čeprav bi se jih dalo porabit tako al drugače ... tega mazanja bo tudi enkrat konec ker tako suhi, da bi mogl skoz mazat pa spet ne more bit, ampak v tem ...prikaži več kurčevem slovenistanu se bo kradlo do zadnje bilke, ... potem bomo pa na nuli, taktrat bo pa štala ... poglej rezultate , sej naša država nam jih ne predstavi, pač pa tuji, ki vedo kje smo ... pokradite do konca, da bomo samo še travo žrli

    • Avatar praufo
      praufo 19:58 01.februar 2020.

      hudo bo za upokojence, ki jim ne bo jasno zakaj ni penzij, ... država je preveč zapufana , obresti bodo narasle, biznis pa čedalje slabši ... in kaj potem ? ... jah pokličemo bratuška, ki obvlada trojko in nas bo ...prikaži več rešila ... evo recept

    • Ivo 21:51 06.februar 2020.

      Se povsem strinjam s tabo glede napisanega, razen v delu, da bo enkrat zmanjkalo... Če že, bo najprej za nekatere, tiste, ki nimajo nikakršne moči karkoli spremeniti in ko se bo ostala raja (srednji sloj) navadil na "nedotakljive", se bo ...prikaži več pomanjkanje le še širilo... Stari dobri recept, viden drugod...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.