Slovenija
12911 ogledov

Najcenejša elektrika za tiste, ki ne lovijo akcij

Komentarjev 12
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Korona0 07:54 02.maj 2020.

    Ne vem, za kaj in kako so izračuni narejeni. Kot štiričlanska družina z ne malo porabniki elektro energije, imamo standarden račun za enotno tarifo, ne dvotarifno merjenje, priključna moč 10 kW, povprečna mesečna poraba 195 kWh, strošek je povprečno 40 ...prikaži več €, samo poraba 10 - 11 €/mesečno, ostalo so balast stroški. Razlike so v nekaj centih, ne glede pri komu smo imeli račun.

    • janez.zalaznik 09:44 02.maj 2020.

      Primerjalnik na straneh agencije za energijo za vaš konkreten primer pokaže letni strošek od 459 do 579 evrov. http://primerjalnik.agen-rs.si/index.php?/kalkulatorelektrika/kalkulator/action/PredstavitevRezultatov/

    • fiston 18:40 02.maj 2020.

      Odvisno koliko porabiš, ker večina so oni stroški, no sem šel ob drugi akciji od ECE h Gen-I, pa je bila razlika očitna. No potem ko so drugi imeli akcije, niti ni bila nižja cena ali malenkost, zdaj pri računu ...prikaži več tam 22-23 evrov na mesec ne moreš ravno privarčevati, če skačeš od enega k drugemu. Mora biti že kaka konkretna akcija, ne da se gredo one akcije, da je cena malenkost nižja kot pri ostalih.

    • janez.zalaznik 07:18 03.maj 2020.

      Največji prihranek pri tako nizkem računu je lahko znižanje priključne moči, ampak če vam potem enkrat varovalko ven vrže, je šel ves prihranek ...

    • Naklonsky 07:27 03.maj 2020.

      Priključna moč 10 KW ne obstaja. Priključna moč je moč varovalke x 220 oz. 230. Pri trofaznem toku se še pomnoži s 3.

    • Korona0 07:44 03.maj 2020.

      Odgovor avtorju: Ni pomembno, pri katerem ponudniku si, razlika je zgolj na priključni moči in porabi/ceni kWh, kar pa je tako neznatno, da o kakršnih prihrankih ni govora. Preizkus pri Elektro energiji, Gen-I (ugodnejši zgolj eno leto!) in Petrolu. Trenutno ...prikaži več je najugodnejši Petrol, ne Gen-I. V splošnem pa so razlike zanemarljive. Navedena letna višina stroška je povsod skoraj enaka!

    • janez.zalaznik 07:46 03.maj 2020.

      Imate prav, gre za obračunsko moč, sem popravil.

    • janez.zalaznik 07:53 03.maj 2020.

      Korona0, morda je razlika med najcenejšima dvema minimalna, med najcenejšim in najdražjim pa je precejšnja že po rednem ceniku.

  • supreme 10:03 02.maj 2020.

    Jebes zbiranje tock za petrol nafto in njihov popust za elektriko....ce mas potem skodo na motorju zarad te nafte 3x vecjo

  • SonnyBlack 11:45 02.maj 2020.

    naj se lepo jebejo...elektriki prodsjajo ze skoraj mlekarne pekarne...ce gres gledat akcije s katerimi se ponujajo,so vsi oh in sploh...dejstvo pa je samo to,kako cim drazje prodat cim manj storitve...samo za cufanje eurov se gre...nic druga...boli me patka zs gen ...prikaži več 1e in petrole in vse te quasi elektro ponudnike...

  • lukaz 12:49 02.maj 2020.

    Če je ljudem res pretežko enkrat letno poslati mail ali dva oz. kako drugače kontaktirati ponudnike storitev, potem pa naj plačujejo višje stroške. Pred časom sem se spravil v racionalizacijo fiksnih stroškov gospodinjstva in sem poslal par mailov vsem našim ...prikaži večim ponudnikom (mobitel, internet, elektrika,...). Rezultat teh recimo dveh ur letno, katere sem porabil za to, so okoli 50 € nižji mesečni stroški. Samo za razmislek...

  • kapibara1 10:33 02.maj 2020.

    Akcije so za to, da se jih sppremlja..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.