Pod streho /pod-streho/nepremicnine
89586 ogledov

Kmalu občutno višji obroki: "Tega kreditojemalci ne bodo zmogli"

Komentarjev 27
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • softundsicher 21:27 18.oktober 2022.

    Iz koga se ti delajo norca? Najprej so rekli, da so jih banke zavajale. Ok, zakaj pa od takrat, ko so ugotovili, da so jih banke zavajale niso pretvorili kreditov iz CHF v EUR? A zdaj bodo pa spet vse drugi krivi?

    • kapibara 09:03 19.oktober 2022.

      VSI ostali, ki pa nismo vzeli totega kredita, se pa nismo prepustili bančnemu zavajanju... A ni to čudno ?!

  • pravičnik77 21:27 18.oktober 2022.

    to pa je lekcija, a ne? nikoli ne jemlji kredita v valuti, v kateri ne dobivaš dohodka... sem v tistem času najemal kredit in ga najel v EUR in vidim, da sem naredil edino pravilno. nihče ni poplačal kredita namesto ...prikaži večo mene in tudi jaz ga ne bom nikamur, špekulanti so se fino zasankali

    • Avatar pantani
      pantani 07:22 19.oktober 2022.

      Tudi sam ga imam v €,se mi je pa ta mesec kredit dvignil iz 203 na 207€.

  • Ender3 23:00 18.oktober 2022.

    Delaj na tem, da se bankam izogneš. Te ne bodo nikoli same na izgubi, živijo od komitentov in ponujajo karikirano dežnike, ko sije sonce in ti ga odvzamejo takoj, ko začne deževati».

    • Jernej65 23:04 18.oktober 2022.

      Ender3, končno ti pa enkrat dam prav.

    • Avatar NX11
      NX11 23:17 18.oktober 2022.

      Js pa ne, ker nikoli nima prav, tudi tokrat ne. Stranka profitira veeelllikoo več od banke, če mu ta omogoči nakup stanovanja, namesto da bi plačeval najemnino. Primer, 80.000 na 20 let po 2% fiksni, obresti je 17.000. V teh ...prikaži več 20 letih pri najemnini 400=96.000.

    • Avatar jate
      jate 05:36 19.oktober 2022.

      vsi tri imate prav

    • kapibara 09:05 19.oktober 2022.

      nx11- Tvoj primer drži vodo, če si kreditno sposoben v tej višini SPLOH DOBITI kredit.. Najemnina gre od gole plače.. ki ni pogojena z raznimi bančnimi pogoji.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 08:12 19.oktober 2022.

    Kdor najame kredit mora prevzeti tudi tveganja. Da se ne bi slučajno spet izgovarjali da so jih banke zavedle. In iskali pomoč pri državi.

  • Avatar luckyss
    luckyss 08:36 19.oktober 2022.

    Kredit se jemlje v valuti v kateri imaš redne prihodke...Vse izven tega se šteje kot tvegana poteza-naložba in zanjo vsak sam odgovarja...Verjetno ne bi jamrali, če bi bilo obratno in bi bil obrok posojila manjši od vrednosti poštne znamke na ...prikaži več obvestilu, kot se je že dogajalo..

  • Kojak 09:16 19.oktober 2022.

    Nekaj let ste imeli čas, da bi kredit poplačali z kreditom v Evrih in še to z zgodovinsko mizko fiksno obrestno mero....

  • kapibara 09:00 19.oktober 2022.

    Špekulanti ne bodo imeli problemov z vračili Švicar kreditov !! Se mi pa smilijo tisti, ki so ga bili primorani vzet. - Je pa tko: Na začetku se je obojim smejalo.. PO TOČI ZVONITI, JE PA PREPOZNO

  • Jernej65 23:03 18.oktober 2022.

    Že leta se govori, da je imeti kredit v frankih tvegano. In kaj za boga ljudje niso mogli stopiti do banke in ta kredit spremeniti v evre, če vseskozi ta možnost obstaja. Ne razumem tega folka. A še kar naprej ...prikaži več špekulirajo, da jim bo ta kredit sedaj nekdo drug odplačal ali kaj.

    • h4ck3r 08:56 19.oktober 2022.

      Seveda so jim ponudili, da se kredit preoblikuje z novo kreditno pogodbo v € in to vse banke...ampak, kaj ko bi bil vseeno manj ugoden kot v CHF in so jih prepričali, da igrajo na karto, da bodo v tožbi ...prikaži več zmagali...ne bo šlo, ker v tokratnem primeru nas je velika večina na strani bank.

  • kapibara 09:09 19.oktober 2022.

    Ko sem ustvarjal gnezdece, sam gotovino vezal na banki so bile+ %.. vzel kredit, v višini gotovine in nekaj malega čez so bile - % obresti. Preračunano + in + % , sem odplačeval zelo poceni % kredita. Pa ne ...prikaži več mi flancat o inflaciji..

  • sandi76 10:03 19.oktober 2022.

    Vsi so imeli enake možnosti - jemati kredite s fiksno obrestno mero !! Samo ne zopet z raznimi teorijami, kako so bili zavedeni !!!

  • albert6 07:37 19.oktober 2022.

    Kljub opozorilom so nekateri veselo Švicarje šteli ampak čič neda nič

  • sam1 09:58 19.oktober 2022.

    Nobena stvar,ki se ponuja na izgled precej pod običajno vrednostjo,ni zdrava. Je pa v tisteih času reklamiranja franka kar precej apetitnežev vzelo enormne vsote kredita in so šli v nakup nepremičnin,od katerih so si obetali,da bodo same po sebi pokrivale ...prikaži več obroke,pa še nekaj bo vsak mesec ostalo na kupčku,pa so se ušteli. Mora pa vsak sebe vprašati,kakšen kredit bo najel in kako ga bo odplačeval.....

  • rd2dmk2 08:01 19.oktober 2022.

    hmmmm. jokanje glede višine kredita.. a se e kdo oglasil glede višine ( povečanja ) vrednosti nepremičnine. in sedaj bo prvič.. davek na nepremičnine in bodo reveži lastniki, ki so komaj preživeli napad inflacije na kreditih sedaj še udarjeni z ...prikaži več davki. in drugič.. ja, kaj naj rečem prodaj nepremičnino, sedaj je pravi čas. pa poplači kredit, z ostankom si pa kupi eno parcelo v trenti.. ali pa v okolici, takole 250km v smeri vzhoda se razglej.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 15:53 19.oktober 2022.

    Jaz bi se tud zapufal potem pa zahteval da mi država pomaga odplačati puf... Vsi ki so najeli tak kredit so vedeli da se lahko to zgodi . Zdaj pa se sprenevedajo. Zanimivo je to da so kredite CHF najemali bogataši.

  • karmen5 04:54 20.oktober 2022.

    Ko bi le pametnjakoviči, ki že leta lajnajo, kako se nam je smejalo, da smo špekulanti, zakaj nismo konvertirali v evre vsaj malo razširili obzorja in kdaj prebrali kakšen članek na temo. Večina ljudi je vzela kredit za prvo stanovanje, ...prikaži večnje, za evrske kredite kao nismo bili sposobni, če bi konvertirali po 2015, ko je prišlo do sranja, bi s tem realizirali celotno izgubo. Noben ni šel zavestno v tveganje, te kredite so banke agresivno tržile kot varne in praviloma zavračale prošnje za evrske kred

  • grega9 22:40 18.oktober 2022.

    Banke naj ogočjufanim Slovencem vrnejo, kar so si na nezakonot način pridobile. Sodniki, ki so odgovorni za to črno piko slovenskega sodsstva in so, kot kaže močno koruptivni bi morali odgovarjita za svoje svinjarije.

    • Avatar NX11
      NX11 23:09 18.oktober 2022.

      Samo delno se strinjam. Ko so vzeli kredite v chf, so bili frajerji 'kdor ne riskira, ne profitira', zdaj pa so vsi drugi krivi...

    • rd2dmk2 08:04 19.oktober 2022.

      no ja nx11 saj niso samo kredit, kaj pa NKMB, pa SHP, pa......delnice in podobne zadeve.

    • h4ck3r 09:01 19.oktober 2022.

      grega9, ogoljufanim v katerem primeru? V primeru negativnega Eurobor, ki se je zaračunaval kot 0 in v pogodbi ni bilo izrecno navedeno, da je minimalna 0? V tem primeru ja. V primeru CHF, razen če je bil predstavljen in vzpodbujan ...prikaži več na način, da ni tvegan, potem tudi mogoče. Ostalo pa je bil riziko kot je npr. med Euriborom + pribitek in fiksno obrestno mero. Če teh tveganj ne znaš ločit in se odločiš za riziko, prevzameš odgovornost in če ti to ni jasno...pač nisi primeren da vzameš kredit.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.