Avto
47576 ogledov

Težko verjeten predlog Goloba glede vožnje po avtocestah

Komentarjev 35
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ferdopis59 14:56 26.junij 2023.

    Že nekoč smo imeli plačilo cestnine na avtocesti glede prevožene poti od točke A - B. In kaj je tu neka umetnost. Ja problem je v tem, da se danes ogromno ljudi vozi v LJ v službo (ker je v ...prikaži več SLO vsa "smetana" podjetij v LJ). Problem je za uporabnike tedenske ali mesečne vinjete, ki se v letu pojavi 2x - 3x. Pa še prevoženi km nima veliko za tisto ceno. Zato podpiram koliko prevoziš, toliko plačaj. Zakaj potem pri registraciji vozila neplačamo vsi enako cestnino za vozilo (največji razred)?

    • zdrej 15:33 26.junij 2023.

      V končni fazi si poglejte, koliko se je plačevalo za tisto na/km, in koliko te sedaj stane tedenska vinjeta. Ko boste to pogledali, mislim, da boste utihnili. Takrat me je namreč pot do LJ in nazaj stala (1,9€ + 2,3€)*2 ...prikaži več . To znaša 8,4€. Pri tem ni upoštevan še ena cestninska na A5 in inflacija. Torej ena pot bi me po starem stala skoraj toliko, kot danes tedenska vinjeta. In potem berem to jamranje.

    • zdrej 15:34 26.junij 2023.

      Če je to predrago, pa ajd na navadno cesto. No na določenih odsekih ni razlike. Tam je pa potrebno priračunati še kakšen pozdrav ali sliko od policije. Te zna na koncu več stati.

    • zdrej 15:35 26.junij 2023.

      Aja zgornji podatki so iz cenika, ki je stopil v veljavo 1.1.2007. http://www.cestnina.si/?id=197

    • zdrej 15:36 26.junij 2023.

      Pa še nekaj:Buh ne daj, da se človek pelje na Jesenice ali Koper. Je bilo v enem dnevu lahko več kot tedenska vinjeta.

    • kodo666 07:15 27.junij 2023.

      vinjete se še vedno bolj splacajo. Za enkrat v lj pa se tudi po magistrali da. večkrat probal.

    • zdrej 08:36 27.junij 2023.

      Napišeš preverjena dejstva in minusi. Povejo, kako slabo ljudje razmišljajo. Potem pa ni čudno, nekdo piše, da Evropa ni napadena, ko pa Evrazijska država napade Evropsko (ne EU, ker nekaterim to zgleda ni jasno). Potem se napišejo podatki iz starega ...prikaži veča preverjenega vira (nekateri se boste morali naučiti uporabljati internet) in se talajo minusi. Pač vse skup kaže na nizek nivo.

  • Kmodri 15:29 26.junij 2023.

    V službo ob 3.30 uri! Vse za večjo pretočnost! Najprej naj tovornjake Stefano na železnice!

    • ferdopis59 15:34 26.junij 2023.

      Ta predlog, je pa pri nas težko izvedljiv, ker še to kar imamo od železnice je lapsus. Kaj še le, da bi tovonjake dali na vlak, ko pa komaj prevažajo potnike in potrebni tovor. Vprašanje pa je kdaj bi bila ...prikaži več izgrajena ustrezna železniška proga za tovorna vozile? Če je že drugi tir in Karavnški predor tako valik zalogaj (problem časovnice in denarja).

    • lojs 15:40 26.junij 2023.

      v službo bo šel ob polnoči, potem boš pa do 7:00 zjutraj dremal na kakšnem kavču, bogve kje

    • Avatar Leon
      Leon 15:42 26.junij 2023.

      Edini pošteni način obračuna je plačilo po prevoženem kilometru glede na razred vozila . Vse ostalo so balkanska posla in krošnjarska preračunavanja .

    • lojs 15:47 26.junij 2023.

      plačilo po kilometru za 20km/h na ac , po lokalnih gasah pa tam do 50km/h - brezplačno ... meni se zdi logično, a je kdo kaj proti

    • Majazmaja 16:23 26.junij 2023.

      Kmodri, pred kratkim sem brala, da je nemogoče spraviti tovornjake na železnice, ker tiri niso narejene za tako težo ... Resno. Skoraj me je kap.

    • Kmodri 18:23 26.junij 2023.

      Majazmaja, verjetno bi na novih tirih Jesenice-Ljubljana bilo izvedljivo. Realno gledano samo delno.

    • lojs 18:27 26.junij 2023.

      če kdo misli, da so samo kamioni problem, je prekleto kratek ... kdor se ukvarja s prometom, ve zakaj gre, ampak pri nas je čista indolenca do vsega, ker se ne več kje še kaj pokrasti, oz. če nič za ...prikaži več ukrasti, nihče nič ne premakne, tako je in nič drugače

  • lojs 15:44 26.junij 2023.

    me tole spominja na dvotarifni elektro sistem , se pravi prali in kuhali bomo ponoči ali ob nedeljah, žarnice mamo pa že varčne, vsaj to ... ne vem ali se mi samo zdi , ali je možno da vse te ...prikaži več politike čas prehiteva ... ne vem, mogoče so samo prebliski

  • Majazmaja 16:30 26.junij 2023.

    Ponoči se lahko pelješ samo na dopust. Veliko služb se začne ob 9h in konča ob 17h. Bomo/bodo morali v pisarno že ob 4h zjutraj? Pa ne mi z javnim prevozom. Če želim z vlakom, traja vožnja 2,5 ure v ...prikaži več eno smer, s tem da sploh ne štejem čakanja: iz vasi do žel. postaje imam 30 min peš, vožnja do LJ traja 1,5 ure, potem imam od železniške postaje do službe še pol ure peš (ali s trolo, ker so po LJ stoječe kolone).

    • Soljatar 18:19 26.junij 2023.

      preseli se v LJ pa je, al daj pa odpoved in najdi službo v bližini svoje vasi ...folk sam neki jamra cele dneve...

  • Erik Krivec 17:00 26.junij 2023.

    Same glupe ideje teh ptičev, ki nimajo stika z realnostjo. Vsaj 1 pameten ukrep ali predlog mi povejte.

  • jakec1575 23:35 26.junij 2023.

    Zahvala gre nesposobnim na darsu, ki ne znajo gradbišč organizirati zaporedno in zgoščeno. kar pomeni, da če ti manjka kadra odpiras gradbišča , ko ni dopustov med delavci in ko imas polne ekipe. delas nadure, delas ponoci, kjer se sme ...prikaži več in da. skratka. gradbisce imas odprto cim manj casa. tako kot to delajo britanci, kitajci, nizozemci, nemci in se kdo. nase kreljoti pa odprejo gradbisce za 5 mesecev pol se pa par delavcev sprehaja na vsakem izmed njih. vse bi jih nagnal delat na gradbisce.

  • pulse 17:10 26.junij 2023.

    Naj EU v celoti plača tretji pas na glavnih slovenskih avtocestah, saj so - odkar smo v EU - en celoten pas zasedli tovornjaki, ki prevažajo tovor v EU...

  • mojsterjaka 07:04 27.junij 2023.

    In spet nič ne omenjajo dolenjski krak, kako pričakovano.

  • Soljatar 18:22 26.junij 2023.

    začnite uporabljat javni prevoz al se pa preselte v Ljubljano in nehite jamrat...če pa še to nočte, pa dejte odpoved in si najdite službo v bližini vašega kraja ali pa začnite kmetovat, če ste z vasi...prvo kot prvo bi blo ...prikaži več itak treba popolnoma ukinit povračilo stroškov za prevoz na delo, pol se pa pejte...

  • mph2 10:52 27.junij 2023.

    Kulturno in logično razloženo. Pa ja, nekako bi morali rešit "problem", da nekdo kupi vinjeto, čeprav vozi in obremenjuje avtoceste 1x na mesec, ali pa nekdo, ki čisto vsak dan. Nimam nič proti, da solidarno prispevam nekaj, sam rabim izredno ...prikaži več malo, pa vseeno bi morda neka razlika morala bit.

  • Avatar pantani
    pantani 06:35 27.junij 2023.

    V parlamentu so vsi na supstancah,zato se pa nočejo testirat!!!

  • AMEX_No_Thanks 22:06 26.junij 2023.

    Pošteno bi bilo tudi da uporabniki plačamo samo 1/2 znesek, saj se praktično vozimo v gužvi po enopasovni cesti

  • YaKo 18:40 26.junij 2023.

    nismo več daleč od IDEJE par-nepar

  • indigokid 20:05 26.junij 2023.

    se strinjam z EU, da se poenoti vse avtoceste po EU ... naj se lepo ukine DARS in naj upravljanje in gradnjo prevzame neka enotna EU firma, prav tako naj ta firma odloča, oz. prepove oglaševalske panoje ob vseh EU ...prikaži več avtocestah ... stvar rešena

  • AMEX_No_Thanks 22:05 26.junij 2023.

    Samo, govora o tretjem pasu ni, to je edina rešitev, vse ostalo megla v glavah, Darsu pa seveda to odgovarja, raje sedi na milijonih.

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 07:03 27.junij 2023.

    V mesecu juniju, juliju in avgustu bi morali uvesti vožnjo za vse kamione po AC po Sloveniji od 20ure do 06 ure. 7 dni v tednu. Čez dan samo kamioni z hitro pokvarljivo hrano !

  • dusko89 21:58 28.junij 2023.

    Gospod Golob ne se norca delat. Železnice od Franca Jožefa le obnavljajo in pleskajo. Potrebujemo milijarde za nove hitre proge, drugače nam ni pomoči. Hitrost vlakov so nižje kot pred stoletjem! Nemumnost ne pozna meja, pojdite v tujino pa boste ...prikaži več videli. Le čez mejo v Avstrijo ali še bolje Nizozemsko ali Anglijo.

  • bi_ba 12:54 27.junij 2023.

    Kaj pa če bi si pomagali z umetno inteligenco če že svoje ne premoremo.

  • Avatar GeorgeLincolnRockwell
    GeorgeLincolnRockwell 07:19 30.junij 2023.

    "ker ga je treba še prijaviti v Bruselj in ga ne moremo samostojno sprejemati." Samostojnost pa to..haha

  • Avatar Uroš Fric
    uros8 18:22 26.junij 2023.

    Ceno letne vinjete spustiti na kakšnih 70 ali maksimalno 80 Evrov za letno uporabo. Dela na obvoznici naj mirujejo med junijem in koncem septembra. Pa ideja o omejitvi vinjete za čas vožnje se mi zdi bolna. Sicer glede na to, ...prikaži več da so to predlagali sektaši, me to ne čudi. Ampak da se PV tudi nagiba k temu, me pa žalosti. Upam, da se je zmotil oz. prenaglil. Drugače se pa že nevarno igra s funkcijo, ki jo ima. Narod si bo večino njegovih idej čez slaba tri leta zapomnil. Njegov položaj bo ogrožen.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.