Zdravje
2646 ogledov

To je razlog, zakaj bi morali pred spanjem vedno izklopiti gretje

Komentarjev 6
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar NickMason
    NickMason 10:37 20.november 2023.

    Kupiš varčne radiatorje ki jih delajo na Norveškem,imaš program ki lepo ponoči nastaviš na 17 stopinj in zjutraj ko se zbudiš pač kadar imaš službo itd pa na 20 stopinj ,če imaš službo le dopoldan ,si celo nastaviš nazaj na ...prikaži več 17 in ko prideš spet 20 ,vikend pa kakor želiš spet.Poraba je primerljivo z nakupom drv pa ti ni treba čisto nič delat,kaminsko peč pa za rezervo oz. ko pride do večjih izpadov elektrike in to je to.Primerljivo z toplotno črpalko ampak vsaj 10000 eur prišparaš na investiciji

    • Jernej65 11:31 20.november 2023.

      Če imaš toplotno črpalko in ogrevaš po istem režimu, kot si opisal, je poraba elektrike samo tretjino tiste, ki jo porabijo radiatorji. Na daljše obdobje in pri še dražji elektriki, vsekakor toplotna črpalka.

    • Avatar NickMason
      NickMason 11:41 20.november 2023.

      Tudi toplotna črpalka ni večna,investicija je od 12000 eur naprej,radiatorji so pa 2000eur in ima nečak toplotno je poraba cca z mojo,jaz malo več ni 100 ali 200eur(za celo leto) razlike tu nekje in drugo ,če ni denarja,pa se ti ...prikaži več niti pufat ni treba,meni je računica top ,seveda imam tudi bojler vštet v porabo .Taj pa ko dotraja pa mi povej kaj je bolj varčno,ko te spet toplotna udari po žepu,radiator pa če crkne zamenjaš samo tistega.

    • Jernej65 13:08 20.november 2023.

      Se strinjam. Vsak si naredi svojo računico, ni za vse enako.

    • rd2dmk2 10:07 21.november 2023.

      dejansko se TČ bolj splača, ker če tudi ima scoop samo 2xpomeni da porabi pol manj elektrike. kot drugo se lahko nabavijo "pametni" regulaciski ventili za radiatorje in potem vsak radiator nastaviš na neskončno regulacij za vsak dan in vsako ...prikaži več uro posebej. dobi se tudi sanitarna TČ, ki je v rangu dobrega boljlerja in ni tud nič drgač, sam da špara. in mnogi pozabljajo na stare sončne kolektroje z vodo. kombinacije so zmagovite.

    • Avatar NickMason
      NickMason 13:23 21.november 2023.

      investicija je v TČ 10000 večja kot ti radiatorji po ta malem,plačam letno recimo 300eur več,pa jih ne,torej 30 let ne bom pokril stroška,dajte no mir ,nič ni cenejša TČ,na novo gradnjo pa nič ne rečem da jo daš.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.