Slovenija
29221 ogledov

Toliko je včasih stal kilogram kruha, danes pa ...

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar luckyss
    luckysss 08:16 07.junij 2022.

    Jasno je, da takšne podražitve niso posledica pomanjkanja določenih dobrin, ampak gre za špekulacije trgovcev..Upam, da nova vlada kmalu posreduje, nekaj se sicer v tej smeri že pripravlja...

    • oneh 08:45 07.junij 2022.

      Nekateri smo že živeli v času, ko je država regulirala cene dobrin. Res so bile cene kruha, mesa, mleka, pralnega praška, cementa, kavbojk.... nizke v primerjavi s cenami preko zahodne meje a kaj, ko ni bilo dobrin, katere bi po ...prikaži več takšni ceni lahko kupil. Zato smo množično hodili na šoping turizem v Italijo in Avstrijo.... Sem doma blizu meje in imam do najbližjega tujega šoping centra 5 km, do Slovenskega pa 8 km tak da... kar preganjajte špekulante!

    • Kmodri 09:25 07.junij 2022.

      Špekulacije, točno tako.

    • Avatar R_D
      R_D 19:03 07.junij 2022.

      Kake populizme pisarite. Najboljš, da holob ukrepa tako, da bo proizvodna cena 1€, v trgovini pa 50 centov🤣

  • mib 07:30 07.junij 2022.

    Ko gledaš te tabele, ven enostavno skoči kartelni dogovor. Cene se v glavnem razlikujejo na drugi decimalki in težko je verjeti, da bi tri različne trgovine pri določanju marž tako podobno razmišljale.

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 08:31 07.junij 2022.

    v mercatorju tuš ,špar so kruhi že preko 4eur ,a v pekarni dobiš kruh za 1,40eur ,tudi za nekaj centov dražjega,vedno svežega od 6h do 22h vsak dan.Narod pa kupuje,ker vam je marketing pod kožo zlezel.tokrat sami dovolite da gredo ...prikaži večo cene v nebo.ne kupit,zamenjaj trgovino,konkurence je kolikor češ .Ko bo drugje zraslo bodo ti popustili in kupiš spet tu,nič lažjega.Danes reden kupec ne pomeni nič in zgolj šteje zaslužek

    • munja 11:49 07.junij 2022.

      Ljudem se enostavno ne da iti v dve, tri trgovine, ker so cene kruha, olja, mleka in še česa občutno nižje, potem pa jamrajo, pa kritizirajo. Malo se je treba potrudit in poiskat trgovine z nižjimi cenami. Ne vem, zakaj ...prikaži več vedno primerjate samo te tri trgovine, kje so pa Hofer, Lidl, Eurospin, pa privat pekarne, teh pa ni več ali kaj?? S poprečno ceno piščančjega mesa brez kosti ste za leto 2018 vsekali mimo. Kartelno dogovarjanje navedenih trgovcev je pa itak že leta v navadi.

  • Jeannette_Ross 10:43 08.junij 2022.

    Google zdaj plačuje od 99 do 140 dolarjev na uro za spletno delo od doma. Moja zadnja plača je znašala 18.537 $ od tega lahkega in preprostega dela. To je neverjetno in dobički so neverjetni. ........>>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐬𝐡𝐝𝐨𝐰.𝐂𝐨𝐦

  • bobubob 11:20 07.junij 2022.

    Volilci so volili stare (takoimenovane) desne kot tudi nove leve(obraze). Ampak četudi so ljudje drugi še ne pomeni, da bo tudi njihova miselnost drugačna. Dokaz - desetletja isti problemi. Iskati vsebino pa tule volilci nikakor ne znajo - ker so ...prikaži večso večinsko preleni, da bi vzeli svojo usodo v svoje roke, da bi prebrali še kaj drugega in ne le to, kar jim servirajo RTV, Nova24 in drugi odvisni in manipulativni mediji...

  • molka 09:40 07.junij 2022.

    kaj pa hofer in lidl tam je kruh se vedno 1.50 budale a teh trgovin ni al kaj

  • Avatar pantani
    pantani 13:16 07.junij 2022.

    Še malo, pa ljudje tudi za kruh ne bodo imeli!!!

    • Avatar R_D
      R_D 19:07 07.junij 2022.

      Tudi šihta ne. Zakaj si pa volil holoba...

  • rd2dmk2 09:06 07.junij 2022.

    ok kruh, še malopred novi letom je mercatorev ( trgovska znamka ) beli hlebec stal 1,39 € danes je 2,39 € in to je 8,1 % inflacija ? in potem se tale urad izgovarja da je porast tako majhen zaradi ...prikaži veči neplačila prispevkov na položnicah elektrike. pa kdo koga ima za norca . dragi moji goriva so regulirana, kolik časa že. pa gre kar vse gor. in za vse tiste z demenco in zelenjavo. ko je bil becin po 1 euro a ste najdl katero stvar, za katero bi rekl seje POCENILA zaradi bencina.

    • rd2dmk2 09:10 07.junij 2022.

      če so takrat lahko polnili žepe, pa naj zdej malo nazaj prnesejo. za vse kapitaliste, ki tako strašijo pred nacionalizacijo in podržavljanjem in so proti udeležbi delavcev pri dobičku. ja zakaj pa zdej tisti kapitalisti in dobičkarji ne stisnejo zobe ...prikaži več in malo prnesejejo vse tiste dividende v firme pa znižajo cene. ma ja ? a nima avto industrija zdej ogromne dobičke ? pa ravno včeraj v članku od Porše SLO, kako vzdigujejo cene, 4x na leto.

    • munja 11:51 07.junij 2022.

      rd2dmk2 o tem, kar si napisal, lahko samo sanjamo ali pa še to ne.

    • Avatar R_D
      R_D 19:11 07.junij 2022.

      Rd2, če boš solastnik in udeležen pri dobičku, boš tudi bajto prodal, če bo šla firma u k? To pa ne, se mi je zdelo

    • rd2dmk2 19:12 07.junij 2022.

      munja, kako je rekel kičan na dan osamosvojitve : danes so dovoljene sanje. jutri je nov. dan, streznitve in krutega kapitalizma. sam pri tistem zadnjem je crknilo ozvočenje.

    • Avatar R_D
      R_D 19:16 07.junij 2022.

      A ne moreš pozabit kurčana in yuge? Tisti, ki nimajo selektivnega spomina, vejo, da je zdaj dosti bolje kot prej. Vsaj bilo je do holoba s skopiranim programom levice.

    • rd2dmk2 19:55 07.junij 2022.

      R_D ja za ene je sigurno bolje. priznam. če le lahko soseda kradeš in mirno živiš, potem sigurno lahko uspevaš. jest se spomnim kako sem v jugi še pripravnik, šel pomagat sodelavcu gradit hišo, pa sosolcu, pa prijatelju pomagal delat ...prikaži večat na kmetiji, bil za to plačan? ja z dobro malica, danes pa daš stotine ur prostovoljnega dela in zakaj?za to da potem nekdo služi na tem. res je dosti bolje za nekatere. čist prav ti dam še enkrat R_D.

    • rd2dmk2 20:00 07.junij 2022.

      R_D da ti odgovorim na prvi post. ti nebi, jest pa bi. ker ne bi mogel živet z vestjo da sem nekomu ostal nekaj dolžan. in sigurno ti nisi bil na tem nikoli, jest sem pa bil. in vem kako ...prikaži več je ko moraš delavcu dat plačo. pa rajš njemu dam , kot pa sebi. ker jest kot lastnik sem zajebal, delavec je poslušal moje ukaze in delal. če so ukazi bili napačni , ni delavec kriv. in zdej R_D, kolk jih z mano drži ? ti ? tisti, ki je potopil MIP ? še kdo ?

  • srecnii 22:07 07.junij 2022.

    Kruh seveda pečem doma, ampak drugo treba kupit

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.