Slovenija
20534 ogledov

Toliko nižji bodo v resnici tri mesece računi za elektriko

Komentarjev 23
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • izy 10:20 31.marec 2020.

    in tako se sedaj kaže, koliko država krade od državljanov, pa ogromen davek na plače, pa visok ddv, pa cene goriv,... Kako te davke noter prinesti? Ukinitev vseh agencij, SODA, borčevski penzij, SAZAS-a in podobnih inštituciji, ki samo meglo prelaga iz dneva v dan.

    • Avatar Leon
      Leon 15:19 10.april 2020.

      Pa poglejmo drugače . Koliko si plačal za banke ,TEŠ 6 Patrijo in ostale sodne stroške ,ki jih je država "izgubila " proti tajkunom ? Ali si dobil kaj dobropisa ? Jutri bo enako ,ko boš izvedel koliko denarja je šlo za Corono !

  • Avatar jate
    jate 09:19 31.marec 2020.

    lari fari. vceraj dobila racun sploh nise opazila da bi si se kaj ¸¸drasticno¸¸znizalo. pa sem klicala na elektro pa mi je rekla da so znizali oz.odbili pri omreznini obracunsko moc in prispevek OVE+SPTE. Pa sem prasala ja koliko bi ...prikaži veči potem dobila, ce bi to dodali. rekla je 12 e vec...to pomeni kaj ? lepo vas prosim kaj za 12e manj kot obicajno ¸¸jaka muda res¸¸!!! Ko je ali ni teh 12 e se res ne pozna nic na celotni znesek..ajd nema veze..pesek v oci ,bom prezivela.

    • supreme 10:07 31.marec 2020.

      Kker jst vem se racuni za pretekli mesec dobijo po prvem v mesecu za pretekli mesec.

    • janez.zalaznik 10:08 31.marec 2020.

      Če imate obračunsko moč 7 kW, je vaš prihranek 12 evrov, kot je izračunano v tabeli. Koliko vašega računa to predstavlja, je pa odvisno od vaše porabe.

    • Avatar jate
      jate 10:29 31.marec 2020.

      ja vem supreme. ma vceraj so mi poslali,so pohiteli ,,aja da ne bo pomote ni to opomin ampak normalen racun ki pise rok pl.15.4

    • Avatar jate
      jate 10:36 31.marec 2020.

      janez .zalaznik,vem da je visina racuna odvisna od nase porabe ,,ampak sem mislila,,in marsikdo od nas ,da bo 2o % od celotnega racuna. elektro firme so pa ja dobro stojeca podjetja ,tako da teh 12e res ne vem kaj naj ...prikaži več jim vrnem ,da ne propadejo mislim...

    • janez.zalaznik 10:40 31.marec 2020.

      Ja ravno zato smo pripravili članek, da bodo ljudje vedeli, kakšen prihranek si lahko obetajo, nisem pa mislil, da nas bo kdo z računi za marec že prehitel. Če bi imeli 30 evrov računa, bi bilo to skoraj pol.

    • kapibara1 13:54 31.marec 2020.

      Janez, jest mam račun okoli 30.. pa javim kaka razlika je bila. - Sem pa 100% da NE bom dobil plačila 15 evrov..!! ampak več. Računam okoli 20-22 evrov..

    • janez.zalaznik 15:22 31.marec 2020.

      Poglejte, koliko imate priključno moč, takšen bo prihranek plus še nekaj malega, če je vaš dobavitelj znižal ceno elektrike.

    • lukaz 19:16 31.marec 2020.

      Vidim, da je malo zmede glede računov in sem se odločil, da vam pojasnim. Načeloma obstajata dve vrsti račun. Eno so računi po stanju, Strankam, ki imajo daljinsko merjen števec ali sami javljajo stanja. Te se izstavljajo v začetku vsakega ...prikaži več meseca za prejšnji mesec za daljinsko merjen števce ter malce kasneje za tiste, ki javljajo stanja. Drugo pa so pavšalni računi, ki se izstavljajo nekje do konca meseca za tekoči mesec. Seveda pa so roki okvirni, saj variirajo od dobavitelja do dobavitelja.

    • Avatar Leon
      Leon 15:17 10.april 2020.

      GEN-i je zmanjšal za polovico prejšnjega računa . Dobra poteza !

    • janez.zalaznik 15:29 10.april 2020.

      Oni so zmanjšali svoje cene za 15 odstotkov, kar je, se mi zdi, največ med vsemi dobavitelji, drugo je učinek omrežnine in prispevkov.

  • SonnyBlack 20:42 10.april 2020.

    zdsj so kao nizji stroski dobave el.energije...kao za vse,kar je s5 velika laz... ampak zavedajte se tega,da bo el.energija skoz samo se drazja,sploh v casih ki so in prihajajo

  • Avatar drecos
    drecos 17:26 10.april 2020.

    vzdrzevanje elektro vodov pa vsak mali blisk in ni elektrike bejzte no za nič delat prevec dnarja, prodajajo meglo lenuhi

  • kapibara1 08:27 31.marec 2020.

    Počakmo na položnice.. izračuni so nekako povprek, pa cerka 5% odstopanja..

  • 007 17:29 10.april 2020.

    To je ena velka laž ,niti prbližno je nej račun nižji za 25% razen dveh prispevkov 12.65eur . To je pa približno 5% nižja cena na računu. Še en nateg vlade.

    • Janez_53 18:02 10.april 2020.

      Ne vem, kako si računal, ampak jaz sem na osnovi dobljenega računa ugotovil, da je položnica ob približno enaki porabi za cca 35% nižja, kot je bila prejšnja.

  • wolf.ata 19:34 10.april 2020.

    jaz imam preko Petrola in imam že popust 20% na Petrol pike,sicer vedno porabim od 680-780kw/h na mesec,zdaj pa sem za 797kw dobil popust cca. 12 €,tako,da sam en nateg, sramota, bo treba nekaj tretjega v bodoče voliti,samo v SLO ni nič izbire več,

  • varčevalec 09:19 31.marec 2020.

    Upam, da se bo od 13.00 do 15.00 za vse čase vrnila cenejša tarifa

    • kapibara1 13:51 31.marec 2020.

      Poglej na račun koliko prorabiš cenjše in koliko dražje elktrike.. !! in pa seveda razliko vrednosti porabljenih energij..

  • Jambor 15:00 10.april 2020.

    Kar piše zgoraj drži. Me pa zanima ena zadeva. Gen-i alci. Kaj je s tistim stroškom "za obratovanje" v višini 2,5€/na mesec, ki ga želite vključiti v račun za dobavo električne energije? Namreč, vi ste dolžni, po zakonu o DDV, ...prikaži več izstaviti račun za opravljeno storitev-dobavo električne energije. Če se ne motim brezplačno. Zakaj ste v mesecu marcu pošiljali dopis, da si boste to storitev dodatno obračunali in tu? Če sem prav razumel, bise naj to zgodilo pri naslednji položnici-računu za mesec april?

    • Avatar drecos
      drecos 17:27 10.april 2020.

      zato sem pa sel od njih stran isti kot elektro lj, sama guljfija

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.