Slovenija
95630 ogledov

Toliko višje pokojnine se obetajo

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sandi76 10:14 05.januar 2023.

    Življenjski stroški so se dvignili za več deset odstotkov, pokojnine se bodo uskladile za cca 5% ?? Uau, doseg vlade je neizmerljiv. Upokojenci že kupujejo aranžmaje na Tahitiju, Hawajih in podobnih otokih ...

  • h4ck3r 08:46 05.januar 2023.

    Kako so jih po domače, ne morem drugače povedati...na***nili. :-D Hahahahaha. Pa tako so se širokoustili o nekakšni izredni uskladitvi in da to ne bo vplivalo na redno drugo leto. Drobni tisk, da uskladitev velja samo do konca leta, so ...prikaži več pa izpustili. Bi pa tukaj bilo potrebno še izpostaviti "nevednost" pri poročanje novinarjev, katerih nobeden si ni upal izpostaviti tega drobnega tiska ali pa mogoče ni vedel? G. Zalaznik kakšen komentar, zakaj se to ni izpostavilo?

    • janez.zalaznik 22:35 05.januar 2023.

      https://www.google.com/amp/s/www.zurnal24.si/amp/slovenija/golob-ponuja-dvig-pokojnin-ki-ga-upokojenci-nocejo-395419

    • h4ck3r 07:55 06.januar 2023.

      G.Zalaznik...tega sem prebral...ampak zakaj nikjer ne piše, da bo izredna uskladitev samo za 3 mesece. Marsikdo je bil negativno presenečen, saj tega ni bilo nikjer omenjenega in so pričakovali dvig v bistvu za več kot 9% oz. bolj nekaj podobnega ...prikaži veča kot je bila inflacija. :-) Pač jaz še nisem tam in se še ne obremenjujem. Mi je pa zanimivo, ker namesto usluge, ste/so upokojence še bolj obrnili proti vladi, saj se dejansko počutijo prevarane.

    • janez.zalaznik 08:15 06.januar 2023.

      Ko so zadevo napovedali, sploh ni bilo jasno, kaj bodo storili, sprva sem mislil, da bodo naredili redno uskladitev prej in potem poračun, v tem primeru ne bi bilo januarske luknje. Potem so to izvedli kot dvakratni dodatek k pokojnini.

    • h4ck3r 08:47 06.januar 2023.

      Ja delovanje vlade do sedaj je vse tako na hitro in kar se da skrivnostno...čeprav s hitrimi prilagoditvami ni nič narobe, morajo biti le te vsaj transparentne. Se strinjam, da nobeden "zunanji" ni vedel, kako natanko se bo to izpeljalo, ...prikaži več verjetno še marsikateri znotraj vlade ne, sem pa bolj pogrešal potem kakšno objavo v smeri sprejetih ukrepov izredne uskladitve oz. bolje rečeno, laično obrazložitev kaj to za upokojence pomeni. Pri tem se zanašajo na vas novinarje.

    • janez.zalaznik 10:16 06.januar 2023.

      Mislim, da se kar trudimo, da poskušamo ukrepe laično razložiti. Tukaj sem našel še en članek, že novembra smo opozarjali, da bo januarsko izplačilo nižje. Je pa takrat premier prišel na sejo parlamenta in napovedal 4,5-odstotno zvišanje pokojnin, pojasnil, kaj ...prikaži več in kako pa potem ni bilo možno dobiti dokler niso zakona spisali. https://www.zurnal24.si/slovenija/jutri-upokojenci-dobijo-izredno-nakazilo-397289

    • janez.zalaznik 10:19 06.januar 2023.

      Takole je napovedal, 4,5-odstotno redno uskladitev, ampak ta se opravi februarja. Če bi bila izredna, bi to pomenilo potem februarja dodaten dvig že zvišanih pokojnin, kar bi seveda veliko več stalo, potem so v zakon zapisali dodatek za dva meseca.

    • janez.zalaznik 10:19 06.januar 2023.

      . "V četrtek bomo na vladi sprejeli zakon za enako, 4,5 odstotno redno uskladitev pokojnin. Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/v-dz-prisel-z-veselo-novico-za-javne-usluzbence-in-upokojence-395331 - www.zurnal24.si

    • h4ck3r 20:21 06.januar 2023.

      G.Zalaznik...res je da se trudite prikazati stvari razumljivo vsakomur...sam bi pa pričakoval v tem primeru bolj jasno in neposredno grajo ukrepov...saj se je na začetku govorilo o izredni uskladitvi, kar bi pomenilo trajno uskladitev, kar bi državo seveda stalo več. ...prikaži več No na koncu je bil sprejet dodatek in ne uskladitev, torej bonbonček, kot se je nedolgo nazaj takšne dodatke imenovalo, čeprav se je ravno zaradi manjka obsojanja takšnega ravnanja, uveljavil termin "uskladitev", ki pa to ni.

  • Soljatar 12:07 05.januar 2023.

    uau, to pa je povišica...kaj bodo upokojenci z vsem tem ekstra denarjem?

  • Anja1956 15:48 05.januar 2023.

    inflacija je realno okrog 35% ! Povečati penzije le za 4,8% je rop upokojencev !

  • Plavi-mil 08:32 05.januar 2023.

    In UKRADEL je upokojencem IZREDNO USKLADITEV v letu 2022, to vse pove o tej ptičji vladi, UKRADEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • vanc7 08:23 06.januar 2023.

    Janez je lepo skrbel za nas upokojence. Sedaj nam je inflacija pobrala tisto malo, kar so nam dvignali! Imam občutek, da je tale mesečnik iz golobnjaka, popolnoma nedorasel situaciji in je total nesposoben!!! Povejte Janezu, da na naslednjih volitvah volim ...prikaži več njega! Mater mi je žal, da nisem volil Janeza!

  • jakec42 16:03 06.januar 2023.

    Sramota!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.