Slovenija
108185 ogledov

Uporabljamo ga realno uro na dan, na mesec pa nas stane vsaj 500 evrov

Komentarjev 26
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • kapibara 19:43 27.januar 2024.

    Dal sem za avto 500€ - vozim ga že 5 let ! Koliko me stane/ košta na mesec... ?? Res pa je, da NE naredim 10.000 km na leto.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 22:15 27.januar 2024.

      Te stručkoti so v teh 500 eur vračunal še amortizacijo za avto, ki stane 40.000 jurjev, pa mesečno 2000 prevoženih kilometrov, pa "8l" porabe, kasko zavarovanje, letni servis, pa Michelinke, pa...? Me pa zanima, če so se spomnili upoštevat tudi ...prikaži več letno porabo tekočine za steklo, ha, ha, ha...

    • Idioti 07:57 29.januar 2024.

      Ne moreš se glih bahat z avtom za 500 € , niti se z njim vključit v debato . Ko je bil moj vreden 1000 sem ga podaril mehaniku , pa je bila zverina , sam žrl je pa več od mene !

    • kapibara1 11:17 19.april 2024.

      @idi... - Sorči, krepko se zatipkal: Dal 5000€ vozim ga že 15 let

  • Avatar karjola
    karjola 17:47 27.januar 2024.

    Lažnjiva trditev glede mesečnih stroškov, aja si delaš reklamo.

  • bi_ba 19:30 27.januar 2024.

    Bedast članek, bedne teorije.

  • pravičnik77 23:28 27.januar 2024.

    to skropocalo od članka bi moralo biti označeno ekonomslo propagandni program oz. reklama... daj delajo inšpektorji za medije? jim bom pooslal prijavo, da bodo zaslužili kakšen cent za državo, lenuhi

  • jakec1575 20:06 27.januar 2024.

    avant car so neprilagodljivi. njihova storitev ni za vsakogar. raje udarim kolo, ali trolo. ker v resnici je isto.

  • Kmodri_ 21:39 27.januar 2024.

    Spet propaganda za neoliberalističnega podjetnika! Mater ste prozorni...

  • pulse 22:50 27.januar 2024.

    Ljudi bi radi spravili vstran od neodvisnosti - da bi najemali avtomobile. Najprej poceni, potem pa vedno dražje - tako kot z vodo in elektriko. Oni bi živeli, bi pa bi obubožali, ker ne bi bili več neodvisni... Vsi bi ...prikaži več še imeli samo naročnine... Ja, ja, ja, ...

    • ilija 09:55 28.januar 2024.

      Tako je kot prej brezplačno parkiranje in polnjenje električnih avtomobilov v Ljubljani sedaj ko jih je za odtenek več vse se plača pa še polnilnic ni dovolj.

  • tomi67 22:09 27.januar 2024.

    Totalno bedna demagogija. Za bruhat. Imam 12 let star avto, vsak dan ga vozim. Zdaj pa kalkulacija: ob nakupu je (nov) stal 12.000, torej 1000 na leto, malo čez 80 na mesec. Stroški registracije - vse skupaj, zavarovanje, tehnični in ...prikaži več registracija, okoli 350, se pravi 30 na mesec. Trikrat mesečno tankam, kar je okoli 170, ampak povrne služba kot potne stroške. Torej 0. Redno servisiranje in vzdrževanje, okoli 400 na leto ali recimo 35 na mesec. Skupaj 145 na mesec in sem neodvisen od vseh budal.

  • rd2dmk2 20:56 27.januar 2024.

    EV vs ICEV lo je kolona na cesti in ne moreš nikamor in zmanjka goriva pri ICEV pokličeš frenda in pride z kanistrom pa gremo dalje. pri EV pa .. e jebi ga ! pri ZCEV prideš na tankštele 3minute ...prikaži več tankaš, 5 minut stoji v vrsti za blagajno ( ker so tam bedaki s kav za na pot in čiki ) pri EV pol ure iščeš kartico in naročnino in se prijavljaš da lahko začneš cuzat štrom. ko greš na vikend daš v kepektregar kanto z 20 l benza, pa imaš mir in ti ni treba hodit nazaj nekam pa tankat, si lahk cel mesec

    • rd2dmk2 21:01 27.januar 2024.

      ... al pa še več tam sred kočevskih gozdov in nabiraš gobice in borovnice in se fjakariš . probajte s EV. aja gre. sam v gepektragerju so ble 4kante z benzom in agregat, plato z pirom in hladilniki z maso ...prikaži več za čevape e je pa doma ostal. in na vikendu samo župa iz kocke. pospravte vi tele EV v PM in nehite srat.

  • Francs 09:15 28.januar 2024.

    Javni prevoz je super vendar samo tam kjer je to možno. Živim na vasi , vozim se po potrebi in ne delam veliko kilometrov .Imam starega bencinarja s porabo 7,5/8 l in tudi v bodoče bo tako. Avti tako ali ...prikaži več onesnažujejo ampak resnični ekološki problemi so pa drugje . Če bi šlo več tovornega prometa po železnici bi malo več naredili za okolje . Da kakim spodbujanja novih in vzdrževanje starih vojn sploh ne omenjam in pridejo iz istega Davosa , Bruslja.... kot te eko ideologije

  • Idioti 08:04 29.januar 2024.

    Moji stroški 700 € mehanik in deli , 8.000km po 5.2 nafte = 460 l nafte = 800€ in zavarovanje 400 € cestnina 110 Skupaj 2000 € = 170 na mesec . 700 za dele , ker je avto že ...prikaži večo že star in prenavljam posamezne sklope vsako leto enega .Lani šobe , letos jermen , drugo leto menjalnik .

  • Toma 10:33 28.januar 2024.

    O čem vi tu drekate?!

  • Milec 08:39 28.januar 2024.

    Skupna raba enega vozila je možna v mestu. Tisti, ki imajo doma dva ali več vozil, jih ima zelo malo iz zbirateljskega vzgiba, ampak ker morajo vsak od njih priti od točke a do točke b v različnem časovnem okvirju. ...prikaži več In jih ne čaka pod hruško avantnekaj, javni potniški promet je pa tudi nekaj, kar ne živi svojega poslanstva. Običajno je več vozil povezanih s službo. Mnogo bi naredili s fleksibilnejšim delovnim časom in stimuliranim carpoolingom. Če bi začeli pri malih onesnaževalcih...

  • sandi76 15:18 11.marec 2024.

    Manjka dodatek: Plačana reklama!

    • pravičnik77 16:59 12.marec 2024.

      se strinjam. in ta žurnal je poln takšnih skritih reklam. išcem katwra agencija nadzira to, da ta žurnal malo preglesajo, ker mi gredo ze prav na jettra. naj nehajo zavajat folk.

  • peter4 22:20 05.marec 2024.

    Sem pogledal za svoje zadnje 2 avta, 100-120eur na mesec, brez upostevanja izgube vrednosti, ki doda cca 50 eur na mesec, torej brez omembe vredne izgube vrednosti, ker so bili majhni jajčki in nad 10 let starosti. Trenutni sedaj je ...prikaži več res popolnoma nov in velik, vendar bo moral se dooooolgo sluzit za teh 20k eur kar sem dal zanj in ne le 5-6let pa menjat. Aja, sam res, ce pa bi ga moral kreditirat, pa potem vse skuoaj res je 500 eur/mesec/5let, pa spet novega... Kaksne bedne manipulativne fore.

  • peter4 21:48 05.marec 2024.

    Res reklamno sporočilo za Car sharing! Pri nas še taxi sam čez vikend laufa. Na vasi ostarelim poštar ali patronažna kako stvar prinese da preživijo do vikenda. Kar probajte se it biznis, sam brez mene. To je itak sam za ...prikaži več v večja mesta, Slovenija premore pa le eno malo večje selo, mest pa ne. Ko bomo imeli pa metro, pol pa bo to lahko poimenujemo tudi kot neko manjše mestece nekje v južni Evropi.

  • jakec1575 03:53 07.februar 2024.

    carsharing ima v sloveniji omejen produkt. Za druzine neprijazen.

  • Idioti 07:54 29.januar 2024.

    Če bi država upoštevala varnostne standarde avtomobilov , tele smeti sploh ne bi smele na cesto , kaj šele da vozijo ljudi !

  • Avatar karjola
    karjola 12:47 10.marec 2024.

    Potem se vsedeš v tak avto kjer sta pred tabo dva tako močno prdnila da so muhe pocrkale in eden je rignu nekaj mastnega na zadnjem sedežu. Bljak.

  • Idioti 08:10 29.januar 2024.

    Dokler bo parkirnina zastonj ali pa letna , tole ne bo zalaufal . Ko pa parkirnih prostorov več ne bo in bodo garaže po 5000$ na mesec NY , potem bo tole mogoče prišlo v poštev .

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.