Avto
101424 ogledov

Uvajajo zeleno utripajočo luč za avte - kaj pomeni?

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 08:55 30.maj 2023.

    Sem prostovoljni in poklicni gasilec in menim, da zna taka lučka (predvsem modra) predstavljati prej nevarnost kot korist. Koristila bi zrelim in razsodnim gasilcem. Je pa v gasilskih vrsta ogromno mladine, ki jim to predstavlja neka "adrenalinski šport". Taki so ...prikaži več nevarni in bojo še nevarnejši, ko bodo lahko divjali po cesti z osebnim avtom. Pogosto se na intervencijo mudi a se divja tudi, ko je potrebna samo zamenjava že utrujenih gasilcev na intervenciji ali ko ne gre za nujno zadevo.

    • slovenc002 09:47 30.maj 2023.

      se strinjam. ni nobene potrebe po zeleni luči. noben PGD nima 3 operativce, jih je mnogo več, in če jih v doglednem času pride 50% je že zadosti. ostali kapljajo na intervencijo (5min ali 15min kasneje) z vsakim dodatnim moštvenim ...prikaži več vozilom, kar je tudi OK, ni potrebe po divjanju in v 90% neupravičeni uporabi omenjene luči

  • satir 10:38 30.maj 2023.

    Kolikor smo slovenceljni navajeni sleparit in iskat luknje v zakonu smatram da bi kar naenkrat enormno narastlo število prostovoljnih gasilcev, ki bi kar hitro nabavili zelene luči in prepogosto "hiteli" na intervencije, sploh zvečer od gostilne do gostilne

  • Avatar pantani
    pantani 09:30 30.maj 2023.

    Pri naši kulturi na cestah, je tole samo prilivanje bencina na ogenj!!!

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 15:35 30.maj 2023.

    Neumnost.....Opozorilne luči in sirene naj bodo namenjeni le najnujnejšim službam...Ob inflaciji teh signalov se bo pozornost voznikov na njih še zmanjšala...Že danes marsikdo ne reagira ustrezno ob teh opozorilih... Neredko se policist pelje s sireno brez potrebe, verjetno pod vplivom ...prikaži večm filmov in bebavih kolegov iz ZDA...

  • Pepe007 08:13 30.maj 2023.

    Smiselno je, da ostali udeleženci vemo, da se nekomu upravičeno mudi. Enkrat mi je en priredil rahlo nevarno sceno, ki sem jo razumel šele, ko sem videl, da je avto zavil na dvorišče gasilcev in sem par minut pozneje slišal sirene.

  • atamama 12:54 30.maj 2023.

    Hahaha, uvajamo nekaj kar se že sleparji-prevozniki takoimenovanih VIP oseb že dolgo poslužujejo. Se vozim proti LJ in kar naenkrat za mano kratki znaki sirene. Pogledam v ogledalo in vidim X6, bele barve z rdečo in modro utripajočo lučjo tik ...prikaži več za avtom. Malo mi je bilo čudno, pa sem začel ustavljati (iz cca 120 na 100km) pa ta BMW nikakor ne odneha. In sem poklical na 113 in jim povedal reg.števiko. Dežurni si je zapisal in zanimivo. Po manj kot minuti je to vozilo bilo v koloni brez prednosti.

    • Svobodnež 13:56 30.maj 2023.

      Tole je pa malce za lase privlečeno.

    • munja 15:07 30.maj 2023.

      svobodnež, ni čisto za lase privlečeno, moj znanec je imel doživel podobno situacijo.

    • Fucky 20:18 30.maj 2023.

      Če se nekomu na cesti "mudi", ga spusti naprej, ker s tem ščitiš predvsem sebe! Opažam pa, da je na naših cestah vsak dan več "honorarnih policistov"...

  • Boris 11:35 30.maj 2023.

    Aliexpressu se že smeje: https://www.aliexpress.com/item/1005003007521649.html

  • LolekinBolek 12:49 30.maj 2023.

    Kaj pa intervencije varnostnih služb?

  • Avatar Uroš Fric
    uros8 23:19 30.maj 2023.

    Je res potrebno objaviti vsako neumnost, ob kateri naši namišljeni veleumi dobijo idejo, da bi bilo pa to res potrebno kopirati tudi v Slovenijo? Že tako ves čas, odkar je Slovenija samostojna (kolikor dejansko sploh je) kopiramo neke nesmiselne zadeve, ...prikaži več kajti Slovenec ni na svetu zato, da bo uvajal neke nove standarde in merila za druge, ne, ne mi lahko le hvaležno kopiramo od drugi. V bivši Jugi smo bili mnogim vzor, zdaj smo pa država, ki drvi v podor. Žalostno.

  • Toma 20:10 30.maj 2023.

    Mene je hotel en tak pizdek podreti sredi prehoda za pešče. Poserem se na zeleno luč!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.