Slovenija
29608 ogledov

"Sin je star 15 let, na telefonu preživi devet ur dnevno, če bi mu ga vzeli ..."

Komentarjev 41
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 08:10 18.september 2023.

    "Sin je star 15 let, na telefonu preživi 9 ur na dan"......Ste pač zajebali pri vzgoji, "detoksacije" postopek je isti kot če bi bil star 15 let in spil 9 pirov na dan...

    • h4ck3r 08:24 18.september 2023.

      No to sem tudi sam najprej pomislil...prvo si mora tak "starš" priznati, da je pri vzgoji pogrnil na celotni črti in da tudi sam potrebuje strokovno pomoč, sočasno z otrokom. Ker če se otrok sedaj odvadi te odvisnosti še to ...prikaži več ni garancija da ne bo prešel na kakšno drugo...kako mu bo takšen starš potem sposoben pomagati in prerečiti še kakšno drugo?

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 08:26 18.september 2023.

      Res je...

    • Avatar playrrr
      playrrr 08:58 18.september 2023.

      kako pa bo drugače, če vidiš da grejo starši v kafič z otrokom in mu v roke potisnejo telefon/tablico da imajo mir.

    • Toma 10:14 18.september 2023.

      Poznam primer, ko je star že 25 let! Živi v hotelu tata-mama in natepava igrice 20 ur/dan!

    • h4ck3r 10:33 18.september 2023.

      Toma...ta se še išče v življenju ali pa mu še nobeden ni ponudil primerne službe. :D

  • Avatar Garancija
    Garancija 07:54 18.september 2023.

    Naslednji mobitel naj si kupi sam,po možnosti apple,in naj si sam plačuje račune

  • munja 08:19 18.september 2023.

    Moj vnuk je star 14 let, pa še nima svojega mobitela, ker mu je oče rekel, da ga ne rabi in je preživel. Do šole ima ca 1 km in hodi peš. Ukvarja se s športom - vsak dan trening, ...prikaži več na katerega gre največkrat peš (ca pol ure). Ne da bi se hvalil, je odličnjak, rad tudi prebere kakšno knjigo in to je to.

    • h4ck3r 08:31 18.september 2023.

      Tako je...šport ti doprinese tudi na drugih področjih. Že 2-3 treningi na teden po 1,5 ure so dovolj da se otrok navadi organiziranosti, najprej kosilo, naloga/učenje, trening in potem še nekaj prostega časa, ki ga pa ponavadi tako preživijo z ...prikaži več družino, seveda če vse "funkcionira". Moja ima sicer telefon, ki pa je doma oz. vzame zraven samo za nujne primere, pa še za tega ponavadi jaz skrbim, da je baterija polnam ker ga sama redko pogleda :D

    • fuckZ24 09:00 18.september 2023.

      Tudi naša ga ma 3x tedensko. Je mobi fajn, ker smo na vezi, če je treba, predvsem pa jaz vem, kje je, ker jo vidim na karti. Mobi ima pa odklenjen ko ni treba šole delat.

    • blayo 11:35 18.september 2023.

      Natrpan urnik ti pomaga pri tem, da se že zgodaj znaš organizirat. Poleg tega si znaš prej postaviti prioritete in kratkoročne cilje. Če ti je dolgcajt in nimaš "obveznosti", začneš guncat afne.

    • munja 12:46 18.september 2023.

      Tako je blayo. In to guncanje afen ti pride počasi v navado in se jih težko rešiš, če si podvržen brezdelju.

    • fuckZ24 13:57 18.september 2023.

      To ni čisto res. Otroci rabijo tudi frej cajt, ker so takrat lahko ustvarjalni in počnejo kaj, da zabijejo cajt. Rišejo, berejo, whatever. Narobe pa je, če je to telefon. Tako da tudi takrat, ko nimajo obveznosti, je treba telefon ...prikaži več limitirat. Naša ga je mela med počitnicami omejenega na 2 uri dnevno. Je pa res ves čas težila, če ji ga podaljšam.

    • fuckZ24 14:00 18.september 2023.

      P.S. Noben normalen starš si ne bi smel želeti, da vzgoji robota. Če ima otrok vse izdelano do zadnje minute, to ni noben lajf. Kdo od vas pa je imel takega? Ti, blayo, mogoče?

    • h4ck3r 14:25 18.september 2023.

      fuckZ24...koliko je pa star tvoj otrok? Ker 2 uri dnevno je že kar lep čas...za moje pojme že preveč, sploh če je na družabnih omrežjih. Dvomim pa da so preostali komentatorju tu imeli v mislih do minute zaposlenega in organiziranega ...prikaži več otroka...seveda morajo imeti otroci prosti čas in ne biti preobremenjen z urnikom in treningi. Najti se pa mora ravnovesje in tudi tisti "prosti" čas je potem potrebno ustvarjalno izrabiti...

    • h4ck3r 14:27 18.september 2023.

      Zaradi mene lahko tudi samo počiva...ampak brez telefona :-D Le ta je med tednom samo za "nujne" stvari, med vikendom pa je lahko malo več, pa še to v primeru, da ni v družbi ali z družino.

    • fuckZ24 15:40 18.september 2023.

      13 bo kmalu. 2 uri je bilo med počitnicami. Zdaj itak nima cajta. Ji ga šola vzame. Zvečer malo pošprudla po telefonu.

    • fuckZ24 15:42 18.september 2023.

      P.S. Ustvarjalno 🤔🤔 Zaradi mene lahko tudi musko posluša. Tisti njen cigumigu.

  • Željko 07:04 18.september 2023.

    Dokler mu bom jaz kupil telefon in plačeval položnice in če se šola ne bi delala ga primem in zabrišem v steno! Konec odvisnosti

    • fuckZ24 08:06 18.september 2023.

      Potem boš pa novega kupoval.

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:23 18.september 2023.

      Kdo je kriv,da ima mulc mobitel,no pol pa ne cvilt

    • fuckZ24 08:56 18.september 2023.

      Mah, vsi ga imajo. Če ga nima, je total avtsajder. Če mas svojo mularijo, pol veš. Ždijo na kupu in vsak zija v svoj telefon. Mi mamo 12-letnico pri hiši in je noro. Sem ji pa gor naštimal Family link ...prikaži več od gugla (je zastonj) in ima mobič po defoltu blokiran med x in y uro, lahko ga pa kadar koli ročno odklenem oz. zaklenem. Pa še na mapi jo mam, da vem, kje je, ko je zunaj. JBG, je špijonaža, ampak dons so taki cajti fukjeni pa kup enga fukjenga naroda vsepovsod.

  • sandi76 09:21 18.september 2023.

    Začne se s permisivno vzgojo, kjer je otroku omogočeno vse, kar hoče, nadaljuje pa se z zasvojenostjo. Družba bo morala pričeti prepovedovati te naprave ali vsaj onemogočati uporabo povsod, kjer je to škodljivo !

    • blayo 11:30 18.september 2023.

      Sama permisivna vzgoja ni problem, problem je, ker je le ta zelo zahtevna, starši pa hitro obupajo. Če se kot starš odločaš med permisivno in nepermisivno vzgojo, bi ti moral nekdo povedat, da boš pri permisivni poleg rednega delal praktično ...prikaži več še en šiht, kar pa fizično že skoraj ni mogoče. Torej, ali pustiš redno službo ali se pa pač ne greš tega.

    • Avatar Lucipin
      Lucipin 12:37 18.september 2023.

      Tukaj ni kriva sodobna tehnologija.. Ampak starši ki niso pravočasno postavili meje uporabe itn..

    • blayo 21:10 18.september 2023.

      Ne moreš postaviti meje na nekaj česar sploh ne poznaš.

  • www 10:09 18.september 2023.

    Tile starši niso več sposobni samostojno vzgajati svojih otrok. Ne znajo pravočasno postaviti mej, določenih stvari enostavno prepovedati in držati mulcev v ustrezni disciplini. itak da tako ne bo šlo. nastajajo generacije nesposobnežev, ki bodo na dolgi rok družbi izredno ...prikaži več škodili in jo bremenili. Zaradi nesposobnih staršev.

  • miho 08:32 18.september 2023.

    Nisem presenečen. Mobiteli in drugo sodobno sranje se danes trži otrokom kot šolska potrebščina. Nimam otrok, sem pa zaradi tega ob vseh teh reklamah, ki jih vidim ob začetku šolskega leta, že mislil, da so mobiteli šolska potrebščina.

  • Avatar bobnar53
    bobnar53 09:08 18.september 2023.

    Vzemi mu ga, pa naj crkne zasvojenec! Istovetim vse zasvojence enako, ne glede na način in predmet zasvojitve.

    • blayo 11:31 18.september 2023.

      Zasvojenec gor ali dol, še vedno je tvoj zasvojenec.

    • Avatar bobnar53
      bobnar53 12:38 18.september 2023.

      Očitno ne znaš postopat z zasvojencem, dokler ga ne prizemljiš v 0 ni učinka, obljubi vse, rezultata pa ni!!

    • munja 12:50 18.september 2023.

      blayo je tvoj zasvojenec, zato se moraš pa še bolj potrudit, da bo to nehal biti. Verjamem, da je zelo težko, ampak če si vztrajen, se mora pokazat nek pozitivien rezultat.

    • blayo 18:14 18.september 2023.

      Ja ampak bobnar govori o tem naj crkne. To zame ni noben trud.

    • Avatar bobnar53
      bobnar53 18:17 18.september 2023.

      blayo, dober zasvojenc je mrtev zasvojenc, od obeh nimaš nič razen pri živem kup pizdarij!

    • blayo 18:20 18.september 2023.

      Vidim, da imaš osebne izkušnje s tem.

    • Avatar bobnar53
      bobnar53 19:25 18.september 2023.

      Osebno s svojimi ne, veliko pa z žlahto in sodelavci oz. njihovimi družinskimi člani!

    • blayo 21:19 18.september 2023.

      No, ko bo to tvoj, boš lahko tukaj predaval, kako si mu pač rekel naj crkne.

  • libris5555 13:55 18.september 2023.

    Staro in mlado visi na telefonih .... da bo mir, ko pridejo iz službe, otroku dajo telefon... Ni za vse slabo uporaba telefona, a omejitve uporabe so nujne.

  • lojs 13:21 18.september 2023.

    propad civilizacije, ampak seveda zato se nekateri trudijo že desetletja ... ne vem koga moti, če gre vse skupaj u maloro, a je to kakšen problem v primerjavi z vsem tem milijardami let

  • lojs 13:27 18.september 2023.

    20 in več let nazaj sem prodajal compe folku zato, ker so hoteli biti kao "napredni" ... od mene so dobili škatlo, potem sem imel pa še dodatno delo folku razlagat zakaj se sploh to rabi ... in seveda naložit ...prikaži več polno nekega sw, da so imeli kaj počet ... kaj imamo danes? polno ročnih igračk po vseh ulicah ... v čem je družba sploh napredovala? ... aja, nimam več biznisa, tudi to je nekaj

  • munja 11:04 18.september 2023.

    Tudi nekateri starši se še iščejo, zato jim pravilna vzgoja in odgovornost še nista na programu.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.