Avto
127 ogledov

V naseljih bi hitrost omejili na 30 km/h

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Tomi Močnik 13:20 06.februar 2013.

    najprej se naj kolesarji naučijo cestno prometnih predpisov, potem pa naj znižajo omejitev. za njih definitivno ne veljajo smer vožnje, rdeče luči itd.

  • tartufka2226 13:43 06.februar 2013.

    naredijo naj več kolesarskih stez,pa se bomo vozili po njih in zaradi mene lahko avtomobili švigajo hitro kot želijo

  • pesjan 14:16 06.februar 2013.

    kolesarskih stez res primankuje in so ene res v hudem stanju -res je-DA SE KOLESARJI VOZIJO V SE POPREK TO PA JE ŠE HUJE ? Dajmo še o tem malce razmislit .

  • JackD 14:24 06.februar 2013.

    Mah daj. Tile kolesarji mi gredo že pošteno na živce. Ne upoštevajo semaforjev, prometnih znakov, ničesar.Ravno včeraj sem videl enega, ki je naenkrat izsilil 2 (avto z ene ter kombi z druge strani), da sta morala na polno zavirati, ...prikaži več nato pa se je še nekaj jezil nanju. Drugega kot kreten takemu pač ne moreš reči.Pa da ne bo kdo mislil, da imam kaj proti kolesarjem kar tako iz principa; sam več kot 90% svojih poti opravim s kolesom (tudi pozimi). Vendar pa se držim prometnih predpisov (oz če se jih kdaj ne, je to tako, da ne oviram prav nikogar (npr na prazni cesti, ali zavijem na prazen pločnik, ko zavijam desno, da se izognem semaforju).

  • Uroš Rajh 17:03 06.februar 2013.

    mislim... kar poglejmo sosednjo avstrijo, omejitev 70 skozi naselja, pa nimajo toliko nesreč kot mi, dokler ne bomo spremenili vozniki načina vožnje in dokler ne bodi ceste tako kot morejo biti, bo tak ostalo, 30KMh, pa kje so to vidli, ...prikaži več spet bi nekdo rad kasiral na že tako ubobožanem narodu..pamet si naj kupijo ne pa da predpise delajo ki so nesmiselni.

  • ik.hrovat 19:01 06.februar 2013.

    Menim, da ni problem hitrosti v naselju max 50 km/h, ampak v brezglavih kolesarjih in voznikih motornih vozil. Dokler se omenjeni ne bodo zavedali, da so v prometu in da v prometu veljajo pravila, ki jih je potrebno upoštevati in ...prikaži več so postavljena predvsem zaradi varnosti in pretočnosti prometa, do takrat so vsa zaostrovanja odveč. Taki vozniki bi še pri polžji hitrosti naredili nesrečo.

  • Žurnalček 00:07 07.februar 2013.

    Jaz sem biciklist , po mestu in na dplge fure , pa me je sram telih bedakov iz EU. A se sploh zavedate kaj pomeni za okolje , za porabo bencina in motorja vožnja z 30na uro Kretenoidni zarukanci in ...prikaži več zahojenci iz Zahodne Evrope!

  • Žurnalček 14:20 31.julij 2013.

    Jaz sem aktivni kolesar po 5000km na leto , vendar boste v EU zlahka našli miljon kretenov brez avtomobilov , ki vam bodo podpisali tale idiotizem. Jaz ima še boljši predlog, da avti zaradi varnosti vozijo samo 5km/h v naseljih. ...prikaži več. Potem bodo pa šoferji zbrali podpise o omejitbi hitrosti kolesarjem na 5km/h, potem bodo pa kolesarji zbil šoferjem na 3km/h , na koncu bo pa vse stalo , država bo pa kasirala , kajti večine avtov se ne da kontrolirati z določeno hitrostjo 30km/h.Meni je hitrost 30km/h normalna na kolesu , vem da je prevelika , vendar NIKJER ne piše kakšna v naselju mora biti. Če se že kaj omejuje , je potrebno omejiti hitrost kolesarjev v mestih in ne os. avtomobilov. Če kolesar vozi z 30km/h ima stalni problem izsiljevanja drugih napram njemu in vozniki niso krivi.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.