Slovenija
1895 ogledov

Večina je proti dvigu plač v javnem sektorju

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Plavi-mil 12:17 15.januar 2018.

    Ko zagledam tega Štruklja, se primem za denarnico, ta bi za svoji rit še mamo okradel.

    • Kar Neki Furli 23:01 15.januar 2018.

      Prekleti gnoj javnosektorski od Štruklja, Vukadinovića in njemu podobnih. Če so oni javni uslužbenci potem...... ???????

  • ode 19:58 15.januar 2018.

    Hočemo referendum o dvigu plač v javnem sektorju.

  • zurnal64 17:01 15.januar 2018.

    Ni problem višina plač. Problem je nikakršna storilnost. Govorim v povprečju. 20% v javnem sektorju jih dela za dva, 30% za enega, ostalih 50% pa meša meglo. To polovico prefiltrirati, nepotrebna delavna mesta ukiniti, nekatera združiti...ukiniti kakšnih 100 agencij, ki ...prikaži več so legla sorodnikov in znancev in evo...kar naenkrat bo dovolj denarja za tiste, ki bodo pripravljeni pošteno delati. Ne rabite štrajka, ampak čiščenje v lastni hiši. Kaj mislite, kaj če bi mi davkoplačevalci mal poštrajkali ??

    • Avatar praufo
      praufo 18:03 15.januar 2018.

      nestorilnost se množi z X faktorjem, ko je šef nestorilen ali po domače nesposoben, podrejeni nimajo kaj počet, razen da se zgodaj zjutraj registrirajo, popolden odregistrirajo, vmes pa grejejo (že tako) pisarniški stol ... mnogi od njih bi kaj koristnega ...prikaži več delali, če bi jim šef tako naročil

    • jakec1575 20:00 15.januar 2018.

      praufo se strinjam. srednja raven unicuje storilnost javnega sektorja. ker zavira ideje, izboljsave. varuje le svoj stolcek in rovari. ampk to mora resiti minister z inspekcijskih nadzorom ter sklicem sveta zavodov po tekocem traku.

    • jakec1575 20:03 15.januar 2018.

      Rast plac v JS je bil v zadnjih 3 letih veliko vecji od rasti v gospodarstvu, ki je prineslo gospodarsko rast. Absolutno nedopustno. V krizi je vsak JU dobil placo 5 v mesecu, medtem, ko so ljudje imeli tezke kalvarije. ...prikaži več Sedaj pa bi si radi delili uspeh vsi. Dvignite place izpostavljenim poklicem do 30 placnega razreda. Dr. znanosti, ki se skirvajo po JS pa naj gredo delat dodano vrednost na trg. Ali pa po JS dolocite normative, ki so neodvisni od sefov in malih sefov. Ce so odnosi problem. 1000

    • jakec1575 20:05 15.januar 2018.

      1000 meto je veliko. Za jurja neto mora razvojnik v gospodarstvu kri spricat. Ce se pa primerjate z bankirji in zavarovalnicarji. kdo vam je kriv, da niste sli tja delat. Jaz bi itak uvedel strog nadzor, ker zavarovalnistvo ni ne ...prikaži več konkurencno in nima produktov za 2018. Natehujejo nas na polno. To vidis, ko spremljas trg v tujini.

    • mph 09:42 16.januar 2018.

      @jakec1575, zakaj pa je tako v gospodarstvu, da ne šprica kri za recimo 2000€? No, pa smo prišli do pravega problema. Nesposobni sindikati v gospodarstvu in še bolj nesposobno gospodarstvo.

    • Avatar praufo
      praufo 10:35 16.januar 2018.

      toliko se obešamo (oz. nam jo prodajajo) na gospodarsko rast, pa še 50 let ne bodo plače na nivoju zahoda ala avstrije, pa tam nič bolje oz. trdo ne delajo, pa najbrž kri tudi ne šprica za jurja na mesec, ...prikaži več sam stvari so drugače "zložene", ampak verjemite mi, da je organizacija dela še kako pomembna in tukaj je pomembno vodstvo ... no jakec prav imaš, minister, pa pod ministrom še ostali šefi po vertikali, z nadzorom ali brez

  • Avatar praufo
    praufo 18:07 15.januar 2018.

    uvedva utd bi spremenila situacijo, to je znesek za preživetje brez dela, delo, se pa plača, šolnik je 2 meseca + 4 x 1 teden prost v celem letu in vse to je seveda plačano, torej 1/4 leta plačanega dopusta ...prikaži veča ... zakaj ne bi bil takrat ko dela, plačan, ko pa ne dela, pa dobi samo utd, ... razen, če dela

  • ECKING 15:54 15.januar 2018.

    NEMARAMO JAVNE UPRAVE !!!!!!!!! razen gasilcev & med.sester vse ostalo je katastrofa. A se kdo ki dela v npr. FURSU kdaj vprasa kaj dela in kolk je placan za to? PREVEC!!! A se kdo od teh kdaj prasa ce jih ...prikaži večih je res prevc a VAS boli kurac za SLovenijo. A se zavedate tega butli iz JU da vas je prevec 60% po pisarnicah in obcinah in raznih agencijah za boljsi jutri!!!!

  • pericarežeracirep 12:34 15.januar 2018.

    JS se gre državo v državi, naj poskusijo ustanoviti čisto tapravo , mi pa bomo od njih ali pa od kakšne druge kupovali tisto, kar bomo rabili. Če si res želijo vedeti, koliko so vredni.

  • ECKING 15:49 15.januar 2018.

    pa a niso glih stavkali po dolgem in po cez v tem gnilem JU!!!!!! No ni gnil JU sektor samo 60% jih je prevec!!!!!!!!!! Se mi zdi da smo sedaj na vrsti mi v zasebnem sektorju da nam dvignejo place!!! ...prikaži več! A ni zanimivo v JU se stavka vsakih par mesecu v ZS pa skorj nikoli!!!!

    • maresem 19:42 15.januar 2018.

      Pa kdo ti brani.....prdalo smotano. Štrajkaj. JU bi zavidal, sam pa nimaš jajc.

  • Boris Jug 18:08 15.januar 2018.

    A se sploh zavedate kdo ustvarja novo vrednost.Štrukelj ti in tisti ki jih zastopaš nas v šolah proletarce to dobro učite, sami pa serjete v lastno skledo. Sram vas bodi. Na bruhanje mi gre ko te zagledam na TV

  • mph 08:06 16.januar 2018.

    Slovenci, narod vrtičkarjev. Nikoli se ne bo nikoli doseglo dokler bo veljalala parola naj sosedu crkne krava, če je jaz ne morem imet. To je vse. Malo si vrli bruhači na forumih poglejte Francoze in njihovo enotnost.

    • Avatar praufo
      praufo 10:40 16.januar 2018.

      v čem bi bil ti enoten? da se vsem plače povišajo?, da so vsi nesposobni in premalo delajo? ... ali kaj drugega, jaz sem zato, da smo enotni, da imamo nesposobno vodstvo države

  • stary1 15:38 15.januar 2018.

    menda je pedder,

  • ECKING 15:51 15.januar 2018.

    Kolk pa Štrukelj zasluz ? A se nemu tud dvigne pr vsaki spremembi k jo doseze? DREK IN POL!!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.