Slovenija
147996 ogledov

Velika novost glede EMŠO številke

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vzev 09:10 12.maj 2024.

    Ni potrebe po spremembi. Bolj je potrebno poskrbeti, da Slovenijo ne bodo preplavili tujci, kot se sedaj dogaja.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 11:51 12.maj 2024.

      Edini tujci za katere se lahko reče, da vse bolj "preplavljajo" Slovenijo so rojaki onih, ki so velikemu vodji podelili častni doktorat prištinske univerze!

  • andrija 11:02 12.maj 2024.

    torej je v sloveniji že toliko migrantov da si moramo vsi slovenci zamenjati osebno izkaznico pa naj imajo svojo številko 000 če ne vedo niti kdaj so rojeni

    • Avatar Zokispoki
      Zokispoki 11:40 12.maj 2024.

      Pojma nimaš!!! Tujec pridobi EMŠO številko le v primeru zaposlitve v Sloveniji in mu številko določi ZRSZ oziroma upravna enota, odvisno od tipa dovoljenja za delo in bivanje, ki ga pridobi...

    • Enzgg4 12:52 12.maj 2024.

      @Zoki Tudi takrat, ko tukaj prijavi prebivališče

    • Avatar Zokispoki
      Zokispoki 16:49 12.maj 2024.

      @Enzgg4, da Upravna enota je vir za določitev EMŠO za ureditev statusa tujca v primeru ko tuj državljan vloži prošnjo za pridobitev dovoljenja za prebivanje, kar pa je v večini primerov sovpada s pridobitvijo delovnega dovoljenja. Je pa dejstvo, da ...prikaži več v kolikor ima prosilec družino, tudi vsak družinski član, ki ima dovoljenje za bivanje na osnovi združevanja družine, dobi svojo EMŠO številko. Vemo pa da 99% teh prosilcev niso nezakoniti migranti, kot se namiguje v komentarju!

    • Enzgg4 17:06 12.maj 2024.

      V komentar andrije se ne bi spuščal. Repliciram zgolj na to, da tujec dobi EMŠO zgolj v primeru zaposlitve. Sem imel na stanovanju digitalnega nomada, drzavljana EU, ki se je odločil, da bo nekaj časa zivel pri nas. Ker lahko ...prikaži več tujec, četudi iz EU, pri nas brez prijave biva le 3 mesece, sem v izogib, da bi me davkarija jebala kot ponudnika turističnih nastanitev, zahteval od njega, da si uredi status. Ker je bil jezik na UE problem, sem mu pri tem tudi asistiral.

    • Enzgg4 17:09 12.maj 2024.

      P.S. sicer pa drzi, karbsi napisal.

  • manja53 12:39 12.maj 2024.

    Zakaj se moramo vedno podrediti nekim ...........em, im, om n....... mi?

  • Enzgg4 10:51 12.maj 2024.

    Kateri register bo pa za izbrisane?

  • Silvester Zabukovnik 13:16 12.maj 2024.

    Toliko šiptarije ,ki jo je golob uvozil 2× jo moremo izgnati zato volite desnico in ne goloba....golob hoče slovence iztrebit

    • jakec1575 16:08 12.maj 2024.

      kaj lazes. najvec albancev je prislo za casa zadnje janseve vlade. in to kljub covidu.

    • Avatar jate
      jate 16:09 12.maj 2024.

      bravo jakec

    • Enzgg4 17:37 12.maj 2024.

      Še to: veliko teh šipcev dela v gradbeništvu. Najdite mi Slovenca, ki bo 12 ur delal na gradbisču. Ves čas poslušamo: "ne dobimo delavcev". Kakšno rešitev ponujate migrant-haterji za resitev problema? Da uvozimo Švede in Norvežane? Da fukamo kot zajci ...prikaži več in imamo po 10 pamžev. To bi še šlo, ampak svojih otrok verjetno ne bi delali, da se bodo matrali po gradbiščih in rintali v tovarnah, predvsem pa ta delovna sila vsaj še dobrih 15 let ne bi prisla na trg, pa če danes zvečer napumpam ženo s prvim..

    • Enzgg4 17:37 12.maj 2024.

      ... bodočim gradbenim delavcem.

    • vzev 18:04 12.maj 2024.

      Javno upravo krepko zmanjšati, obstoječim pa krepko dvigniti normo, pa še tako bodo delali manj kot v gospodarstvu. Potem pa ukiniti socialo, in vse nagnati delati. Ni nobenega razloga, da kdo dobiva socialo, ko so na voljo delovna mesta. Če ...prikaži veče lahko na gradbišču dela 60 let star bosanec, ki nima zaključene niti osnovne šole, bo se pa to naučil tudi Slovenec z diplomo. Ko pa najde sebi primerno delovno mesto, pa naj zamenja službo.

    • Enzgg4 18:22 12.maj 2024.

      Pa ti veš, da je brezposelnost rekordno nizka (3,1% po zadnjih podatkih), kar pomeni, da teh delavcev niti na zavodu ne boš našel? Upoštevaj še to, da imaš med temi par % čez palec pol žensk, pa nekaj starcev tik ...prikaži več pred penzijo in ti ostane bore malo. Kar je precej slabo za tvojo teorijo.

    • Enzgg4 18:30 12.maj 2024.

      Še to: eno je nositi ajmerje po gradbišču in vihteti lopato, drugo pa delati omete, fasade itd. Ono prvo res zna vsak šalabajzer, resno zidarstvo pa je poklic kot vsak drug in je treba tudi nekaj znati.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 18:47 12.maj 2024.

      Silvester Zabukovnik akcijo najmanj 4 za enega je vpeljal prištinski doktor! Najbolj zanimivo pri tem pa je, da njegove motijo vsi drugi migranti, le ti ne!!!

    • kapibara 07:18 13.maj 2024.

      @enzg..pa saj niso problem gradbinci ki delajo, po tvoje 12 ur.. problem je, ker sem privleče 6-7 člansko familijo na socialo..!! SLo ima problem, ker ima PREohlapno in PREbogato socilano politiko!

    • Štrikzajla 07:42 13.maj 2024.

      Plačajo naj pošteno, pa bo zidarjev hitro še preveč.

    • Enzgg4 09:53 13.maj 2024.

      @kapibara to je pa druga plat medalje. Kar se sociale tiče, po mojem predvsem cuzajo otroške dodatke in kar je ugodnosti za otroke (zastonj/poceni vrtec, šolska prehrana). Ali je še kaj drugega, ne vem. Lahko da je tudi sociala za ...prikaži veča njihove babe, vendar kolikor vem, je pogoj za to, da si prijavljen na ZRSZ, kar pa one navadno niso.

    • vzev 17:18 13.maj 2024.

      @Enzgg4, saj sem ti napisal. Javni sektor je potrebno krepko zmanjšati. In te spraviti delati v gospodarstvo. Javni sektor ne rabi biti tako velik. In če se zidarije nauči Bosanec, se jo bo pa vsekakor tudi Slovenec.

    • vzev 17:19 13.maj 2024.

      @Štrikzajla, najprej je potrebno vse spraviti delati. Potem pa začeti delati na temu, da se plače in davki razbremenijo, ker ne bo več toliko sociale. Lenuhe je pa potrebno prenehati podpirati.

  • Idioti 15:02 14.maj 2024.

    Pejte v Q !! S čem vi strašite državljane !!!!!!!! Kašne Q -evske novosti , da mi je samo vedet !!!! A to da je zmanjkalo številk 50 in bodo sedaj novorojenim dodeljevali številko 51 je za vas velika novost ...prikaži večt !!!! Če ste vi na Žurnalu usekani in vam je to strahotna novica , nam , ki imamo številko 50 , jo pač noben e more spremeniti ! !

  • Štrikzajla 07:35 13.maj 2024.

    Samo da ni Golob.

  • dare326 11:03 13.maj 2024.

    Danes imajo zapisan dan rojstva, samo pred ilegalnim prehodom meje zavržejo dokumente, imajo večinoma druga imena in jim naša oblast pač dodeli rojstni datum, namesto da bi jih poslali v izvorno državo.

  • andrija 06:07 14.maj 2024.

    razlika med original sliko in tisto na osebni pa taka da mi je osebno sram pokazati

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.