Slovenija
94830 ogledov

Virant odkrito o Janezu Janši

Komentarjev 36
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez_53 09:03 01.marec 2020.

    Gospod Virant, na vašem mestu se s svojimi "dosežki" ne bi hvalil! Vaš zloglasni ZUJF je povzročil krivice in pravo katastrofo, od katerih se še danes nismo opomogli.

    • mirror 13:58 01.marec 2020.

      Ne zavajaj in ne laži. ZUJF je povzročil strah in krizo tistim, katerih prihodki ali pokojnine niso temeljili na rezultatih dela ali vplačevanja v pokojninski sklad in dolžini delovne dobe.

    • mirror 14:00 01.marec 2020.

      Absolutna je povrnila nazaj, pa ne vsem, ampak samo izbrancem, čeprav bi lahko vsem. Po 2013 je bilo kar nekaj levih vlad in nobena ni popravila ZUJF. So že vedeli zakaj. Leve vlade ste na široko delile visoke neupravičene pokojnine .

    • mirror 14:06 01.marec 2020.

      ZUJF je zmanjšal samo visoke pokojnine, same take nad 1200 evrov. Malih se ni dotikal. Pa še kar ponavljate laži v upanju, da se nekaj prime. Spominjam se Mirana Potrča iz SD, ki je pred volitvami strašil, da bomo pod ...prikaži večd Janšo brez pokojnin.

    • fiston 17:35 01.marec 2020.

      No pri ZUJFU ni imel toliko zraven. Problem je, da je cel mandat delal samo na usklajevanju plač v javnem sektorju in potem na koncu, da bi nekaj pokazal, so se po njegovem usklajevanju plače v javnem sektorju zvišale za ...prikaži več 20% in to pred krizo. Potem so se dvakrat malenkost znižale, nekaj tudi z ZUJFom, ampak še vedno so bile celo krizo več kot 10% višje kot prej. No za to smo se veselo zakreditirali, javni sektor pa je najbolj zaslužen za rešitev, ker se je odpovedoval

  • sam50 10:11 01.marec 2020.

    Ja,res krasna samohvala za vse pi...,ki jih je Virant kot minister uspel doseči...

  • Skira 10:23 01.marec 2020.

    Grebator

    • Ivo 15:55 01.marec 2020.

      Ki je za državljane naredil veliko dobrega. Iz njegovih časov se spomnim kako sem osebno izkaznico na upravni enoti dobil v 5ih minutah, pri izhodu me je čakal listek na katerega sem napisal kako sem zadovoljen s storitvijo upravne enote. ...prikaži več Tako se to dela za ljubo plačo v gospodarstvu česar JU ne ve. Vsi te j..., ti pa moraš z nasmehom ustreči vsem inšpekcijam, kontrolam, revizijam...

  • ode 12:47 01.marec 2020.

    Prejemnika precej visoke odškodninske rente sta tudi Miha Brejc in njegov zet Gregor Virant. V skupaj šestih letih, od 1997 do 2002, kolikor jima je občinsko komunalno podjetje Domžale izplačevalo rento, sta vsak prejela po 22 tisoč evrov (5,43 milijona ...prikaži več tolarjev. Miha Brejc je odškodninsko rento zase in za zeta Gregorja Viranta izsilil celo z grožnjo.

  • Avatar vec
    vec 10:19 01.marec 2020.

    Le kaj si on obeta če mu uspe malo razpihat žerjavco ? AJA že vem, ker je on pri nas politično truplo, bi lahko uletu v Bruselj ali na kako veleposlaništvo. Ja ja ampak mislm da ta plan tokrat neabo uspel.

    • janez.zalaznik 13:13 01.marec 2020.

      Virant ima trenutno službo v Parizu na OECD, ki ni povezana z državo. Glede na osnovno plačo deset tisoč evrov neto, dvomim, da ga zanimajo državne službe.

    • Ivo 13:46 01.marec 2020.

      Pametno, da se je umaknil, pa še lepše mu je... Je bil še dovolj mlad, da je lahko odšel...

    • Avatar vec
      vec 11:57 02.marec 2020.

      Kaj se potem sploh oglaša ? Verjetno računa ker ne bo večno na OECD da pride nazaj v slo ter ga čaka kaka fajn službica.

  • mirror 10:20 01.marec 2020.

    Tudi Virant je obrnil ploščo, ko gre zares.

    • slavko72 14:49 01.marec 2020.

      Virant je napravil veliko dobrega pri reorganizaciji državne uprave še posebno z debirokratizajo pri registraciji motor.vozil, naredil pa veliko napako, ko je nasedel govoricam in pribijanju Janeza Janše na križ, kar ga je stalo nadaljne politične kariere!?

  • Ivo 12:37 01.marec 2020.

    Tega sem si pa zapomnil, saj so na upravnih enotah takrat, ko jih je on vodil, začeli dejansko delati... Se je pa hitro skoraj v celoti vrnil star sistem nazaj, ko je odšel... Meni je ostal v dobrem spominu...

    • Avatar Mark035
      Mark035 14:55 01.marec 2020.

      @Ivo - ZUJF imamo v dobrem spominu tisti, ki delamo v privat sektorju. Po mojem mnenju sta bila Virant in Koprivnikar najboljša ministra za javno upravo v RS.

    • Ivo 15:45 01.marec 2020.

      In kot takšen je v Sloveniji obsojen na odstranitev z javnih funkcij. Ker gospodarstvo v Sloveniji še vedno dela ZA javno upravo, ki je namenjena sama sebi, namesto, da bi bila JU servis gospodarstvu... Žalostno...

  • 277e7e0798e154efbedb78510b05597587d206c4 11:48 01.marec 2020.

    A to je ta, ki je z novim plačlnim sistemom za JU shebal celo državo, pa nihče ne more sedaj popraviti ničesar?

    • 893013820ee00f6d7f0f6e7ff02849229c05d5dd 12:03 01.marec 2020.

      Za obuditev spomina: 1.) https://www.24ur.com/novice/slovenija/virant-o-razkritju-da-se-je-sam-dogovarjal-za-poceni-letalske-karte-gre-za-klevetanje.html 2.) https://radiostudent.si/politika/terminal/dodatki-dodatki-dodatki 3.) To je ta.

    • popokatopetl 12:29 01.marec 2020.

      Mislim da je bil enotni plačni sistem odlična ideja, vnesel preglednost v močvirje in kregancije z raznimi sindikati. Edino dodelovat bi ga bilo treba, ker take zadeve ne moreš perfektno narest v prvo. To da ga niso od takrat ko ...prikaži več ni bil več minister ni bila njegova krivda.

  • mph 14:56 01.marec 2020.

    @mirror, ni bil problem v uvedbi ocenjevanja, glavni problem je bil, da ocenjevalci niso bili deležni ocenjevanja. :-)

    • Ivo 15:49 01.marec 2020.

      Saj je povsod enako... Tudi pri sodstvu, policiji... Ampak tudi ocenjevalci imajo šefe, mar ne? Zakaj bi se šefe moralo ocenjevati, če organ dela dobro?!? Važno je, da se jih nadzoruje...

  • Avatar Leon
    Leon 15:04 01.marec 2020.

    Virant in odkrito je isto kot Janša in demokracija.

  • 893013820ee00f6d7f0f6e7ff02849229c05d5dd 10:56 01.marec 2020.

    [ ... je zmes strahu pred izgubo rent in privilegijev ... ] Če je s 'privilegij' misli na dodatek za minulo delo, ki so ga delavci vzeli po Virantovo za nazaj, potem se JTPM.

  • maresem 15:42 01.marec 2020.

    Ravno ti si poklican, da komentiraš, ko si zjebal celoten JS.

    • Ivo 15:47 01.marec 2020.

      Nekateri izmed nas bi mu podelili doživljenjski mandat za vodenje JU. Živela demokracija!

  • Avatar praufo
    praufo 19:04 01.marec 2020.

    celo gospod pre-virant se je javil, kje pa tiči zdaj tale mojster, ki ja tako dobro zrihtal javno upravo ... ja vsak pride prav, ko je treba nekoga popluvat

  • Avatar Minovak
    Minovak 12:59 01.marec 2020.

    Če bi Virant povedal o Janši kaj dobrega in manj slabega, tega prispevka sigurno ne bi bilo, ker je pač treba hvaliti levi sistem, čeprav je kot velik kup gnoja sredi dvorišča in ta se dnevno veča. Preprosto povedano, nikoli ...prikaži več več nič levega, ker so bili vedno (dokazano) glavni faktor propada.

    • janez.zalaznik 13:15 01.marec 2020.

      Meni osebno se zdi, da je zelo realen, če je o kom povedal kaj slabega, je o Šarcu.

  • mirror 14:10 01.marec 2020.

    Virant je v JU uvedel ocenjevanje in s tem povzročil slabe medsebojne odnose med zaposlenimi in njihovimi vodji. To je bil podoben način višanja plače, kot je sedaj pripravljenost.

  • primoz61 10:34 01.marec 2020.

    Eden boljših politikov na desni, mi ga je bilo žal da se je umaknil iz politike. Sicer pa ta pametni trije gor sam50, vec, skira,.. a bi malo bolj konkretno opisali kaj mislite, da bom še jaz pisvečen v vaše veliko znanje... 😋

  • kapibara 09:35 03.marec 2020.

    Nekje sem bral, da je en pedek , za tolažbo svoji ženi, kupil lepotni salon, tam nekje v Pržanu/Dravlah.. drugi pa plastične joške..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.