Slovenija
107 ogledov

Visoke kazni tistim, ki kadijo vpričo otrok

Komentarjev 27
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • miho 08:03 03.februar 2016.

    Kaj pa tole?1) Tobak in tobačni izdelki so pomemben vir financiranja državnega proračuna (420 mio eur letno) - od tega ne gre niti cent v zdravstvo, ker je zdravstvena blagajna popolnoma neodvisna - državni proračun ne financira ZZZS ...prikaži več nič (konto 740004 v http://www.mf.gov.si/si/delovna_podrocja/javne_finance/tekoca_gibanja_v_javnih_financah/bilten_javnih_financ/, dokument "Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije 1992-2015". 2) podatki na tej strani ne pričajo o rasti porabe tobaka in tobačnih izdelkov - prihodki državnega proračuna iz naslova trošarin na tobak in tobačne izdelke od leta 2012 počasi, a vztrajno padajo (kljub rasti stopnje obdavčitve):http://www.mf.gov.si/si/delovna_podrocja/javne_finance/tekoca_gibanja_v_javnih_financah/bilten_javnih_financ/

  • mph 15:19 03.februar 2016.

    Število prebivalcev strmo narašča, prav tako voznega parka.

  • Vesna Dolšak 00:09 03.februar 2016.

    Jesti in piti vpričo otroka je eno, kaditi pa nekaj drugega. Če vpričo mene ali kogarkoli nekdo je hamburger, s tem meni ne dela nobene škode. Če pa vpričo mene nekdo kadi, mi s tem dela škodo, kajti jaz moram ...prikaži več vdihavat smrdljiv cigaretni dim, ki mi ziher ne koristi, mi je zoprn, ker smrdi itd.

  • Harrison 06:40 03.februar 2016.

    Prodajajo tudi solato plain ali pa s čim. Prosta izbira !

  • Harrison 06:42 03.februar 2016.

    Mene motijo. Če hočem ali ne se mi kje pojavi nekdo, ki mi smradi okolje in moram vohati to smrdljivost !

  • Q.Q 09:01 03.februar 2016.

    Katero govedo si pa ti, da žališ ljudi z nazivom govedo?

  • mph 19:49 02.februar 2016.

    Glede tega se strinjam. Drugače pa smo kot pri hrani, pomanjkanju gibanja, ... kar vse škodi, pa se ne uporblja enake vatle. Mislim, da bi morale (kot imajo v tujini) biti zavarovanja bistveno višja za take, ki zavestno prispevajo k ...prikaži več slabšanju svojega in drugih zdravja. Je pa res težko potegnit črto in iz tega vidika nisem za gonjo.Zdaj pa drugo vprašanje, mislim, da ga skoraj ni, ki se ne bi strinjal, da je prav, da so na delovnem mestu prepovedali kaditi. In samo v Sloveniji so tisoči in tisoči vsako leto še živi, ko sicer ne bi bili. Je prav, da kadilec od službenega časa pokadi pred vrati stabe 1 uro vsak dan? Morda manj, morda več. x 22 delovnih dni. x 10 mesecev (pustimo enega za dopuste, praznike, ... Je to gonja?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.