Avto
425 ogledov

Vozniki BMW za zavarovanje plačajo več

Komentarjev 39
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Mahi 08:05 11.april 2013.

    V tujini to ni nič novega. Tam od večno zavarovalnice rangirajo voznike in vozila ter izračunavajo verjetnost ipd.Nekje sem prebral da imajo recimo v Angliji nekatere zavarovalnice doplačilo za dostavne kombije. Le zakaj... :)

  • Pepe007 09:48 11.april 2013.

    Kot je zapisal Mahi, je v tujini povsem običajna praksa, da je polna premija odvisna predvsem od tipa vozila. Če berete kake nemške teste vozil, kjer so tudi izračuni stroškov, boste hitro videli pri primerjalnih testih, da odstopanja niti niso ...prikaži več majhna. Pa gre za vozila z enakim tipom motorja, skoraj identično močjo in prostornino.Ali obstaja statistični dokaz, da 10 kW pri moči pomeni več škode na cesti? Verjamem, da ima Tilia tokrat to dobro statistično utemeljeno, v preteklosti pa se je zavarovanje pač računalo na to, da tisti, ki imajo močnejši avto verjetno že lahko plačajo več.

  • Pepe007 09:54 11.april 2013.

    Mislim, da je precej bolj sprejemljiva "kazen na izbiro vozila" kot "kazen za starše, ker imajo otroke". Ti namreč povečini plačajo dodatek za mladega voznika. Če bi se šli statistiko nesreč na prevožen kilometer, bi hitro izpadla še kakšna skupina ...prikaži več voznikov (npr. starejši). Vendar je skupina politično premočna in si je noben ne upa dotakniti.Razen tega je rangiranje rizičnih vozil v navadi marsikje v tujini.

  • Ferluci 10:17 11.april 2013.

    Edino pravilno! Obstajata dve vrsti BMW voznikov: tista manjšina, ki nabija svo BMW ego in tista večina, ki divja po cestah. Prve je težko izločiti, zato lahko svoj ego zamenjajo bodisi z audijem, mercedesom...

  • STF 09:45 11.april 2013.

    Imeti manj iskusen je popolnoma drugace od "kazni na izbiro vozila".

  • Vojko Renko 09:32 11.april 2013.

    Vsak lahko izbere cenješo zavarovalnico. Ni treba biti sentimentalen in ostajati pri isti zavarovalnici za vsako ceno. Če so zavarovalnice pohlepne potem bodimo mi zavarovanci preračunljivi in zamenjajmo zavarovalnico In to vsako leto, če je potrebno. Jaz sem že začel ...prikaži več in razlika je več kot 100 €.

  • STF 09:34 11.april 2013.

    Problem je tu diskriminacija vozikov. Zakaj bi morali vsi vozniki BMWjev placati vec zaradi doloce mansine, ki ne zna vozit? Ti pa ocitno vidis samo "svede" v BMWjih. Zakaj? Ker se ne znajo obnasat. Ata v ...prikaži več 316i pa biznisman v 525, mama v X3 te pa ne moti kajne? (ce ne ves to so tudi BMWji)

  • Vojko Renko 09:35 11.april 2013.

    jožek D. Pri zavarovalnici ARAG se da zavarovati za marsikaj in tudi proti pohlepnim zavarovalnicam .

  • Pepe007 09:43 11.april 2013.

    Zakaj morajo vsi mladi vozniki plačati več?

  • STF 09:44 11.april 2013.

    Tipicna diskriminatorna pohlepna odlocitev.Namest da bi se osredotocili na KDO dejansko dela probleme, posplosijo na vse voznike (tudi normalne). Enacba je enostavna:1. ni treba delati posamenih analiz voznikov (man porabljenega denarja)2. namsto nekaj problematicnih ...prikaži večh voznikov (malo denarja) posplosos med vse voznike znamke (veliko denarja).No od mene ne dobijo niti centa.

  • STF 09:59 11.april 2013.

    Se strinjam starejsi bi tudi lahko placali vec. BTW genij, dodatek sm si naprimer jz sam placal ko sm kupil prvi avto.

  • STF 10:01 11.april 2013.

    Tocno tako. To je prava resitev. POSAMEZNA obravnava. Samo to je za nase nesposobne zavarovalnice seveda prevelik zalogaj.

  • Mahi 10:08 11.april 2013.

    Ne gre tukaj za nesposobnost naših zavarovalnic temveč za preveliko pasivnost. Prave tuje konkurence nimajo, zato pač delajo v nekem tihem dogovoru med seboj. Ko bo enkrat tuja konkurenca, bodo tudi naše začele delati drugače.

  • puksicd 11:05 11.april 2013.

    Bravo, Tilia! Ta prispevek me je prepričal. Naslednjič zavarujem avto pri vas! To, kar se na cestah gredo BMW-isti, je kriminal. Ni bolj nekulturnih in nevarnih voznikov. Še najmanj, kar dnevno počenjajo ti avtomobilistični bedaki je, da pred tabo z ...prikaži več vso silo zavre in zavije ... brez smerokaza. Prav vam je! P. s.: vozim mercedesa. ;)

  • puksicd 11:05 11.april 2013.

    Izjema kvečjemu potrjuje pravilo!

  • tovna76 11:23 11.april 2013.

    Smešen si ti, ko glede na znamko vozila mečeš vse v isti koš. Pokliči koga na zavarovalnico pa malce povprašaj s katerimi vozili je največ nesreč - boš presenečen nad odgovorom. Aha še to - če ti ponudim zastonj BMW ga boš odklonil?

  • puksicd 11:33 11.april 2013.

    Ne. Vzel bi ga in zagotovo našel tepca, ki bi mu ga lahko prodal. Imel pa ga ne bi. Preveč se mi gabite BMW-isti, da bi se mešal z vami. Prav preziram vas. Z razlogom. ;)

  • STF 11:36 11.april 2013.

    Primitivec

  • tovna76 11:48 11.april 2013.

    Prav smiliš se mi. Tvoj način - tvoj intelekt. Pa praviš, da smo mi nekaj več. Zakaj pa potem napišeš da voziš Mercedes? Bo nekdo ki vozi škodo rekel da si aroganten tako kot vsi ki vozijo mercedes.

  • bahamas.dream 11:55 11.april 2013.

    MK... umakni se mi!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.