Slovenija
94 ogledov

Z milko, nutello, persilom nad evropske birokrate

Komentarjev 24
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • AnzeSmolej 08:17 25.november 2016.

    Razlike v okusu in kvaliteti so OGROMN!!!Največjo razliko sam opazim pri Twixu.Kupljen v mercatorju je zanič, testo ima okus po zažganem, je bolj trdo, lomljivo, se drobi. Če pa kupite v npr.Hoferju Twix, ki je pakiran po ...prikaži več 3 skupaj in je slovenska deklaracija samo nalimana gor in se vidi, da ni bilo delan za yugo trg, je pa okus tisti pravi in mi je dober. Probajte pa boste videli!Sam vedno gledam deklaracije na izdelkih v katerih jezikih so. Če je gor CZ,HR,BG,RUS itd... potem vem da je drugorazredno sranje. Če pa je D,A, in še posebej SEVERNE države kot so švedska,finska ... potem je pa TOPšit!

  • Pepe007 08:15 25.november 2016.

    Je razlika in tudi je smiselno, da je razlika, ker je lokalna hrana različna in še nas niso povsem adaptirali na enake evropejce. Pred 30-imi leti so v Beogradu odprli prvi McDonald's na območju Jugoslavije. Tam je imel (takrat) tisti ...prikaži več kos med kruhoma v hamburgeju okus po mesu in pleskavici. Pomfri po krompirju. Malo pozneje sem preizkusil to zahodno moderno reč v Nemčiji, kjer je bil krompir povsem brez okusa in si ga adaptiral po svojih željah z omakami. Navada trga. Vzhodnjaki smo navajeni na več cukra. Zato pač imajo čokolade za nas več cukra in manj kakava. Samo naključje je, da je to tudi cenejše za narediti :)

  • esko99 13:27 25.november 2016.

    Razlika je očitna tudi pri prašku Persil. Prašek kuplen v Avstriji je bolj učinkovit, perilo oprano z njim ima lepši vonj poleg tega pa je krepko cenejši kot pri nas. Nutela pa je najboljša na Švicarskih policah, vendar tudi ...prikaži veči najdražja. Pri nas pa je Nutela kupljena pri Lidlu ali Mulerju čisto drugega, boljšega okusa kot pri ostalih trgovcih ki prodajajo uvoženo iz Poljske

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 08:14 25.november 2016.

    to je že od vedno.Pred leti je kolega bil v proizvodnji kekec paštete in so dvojna merila,za poljake vsebina e-jev v večji dozi ,a za nemce pa pod normativom

  • blueone 09:29 25.november 2016.

    Zelo, zelo redko jem to...se mi pa zdi, da je Persil narejen v Sloveniji

  • sonyrio 10:35 25.november 2016.

    Vsekakor in preverjeno - Milka izdelki so v Mullerju najboljši in tudi ponavadi najcenejši. Dobava je direkt iz Avstrije. Medtem ko večina drugih (tuš, špar, mercator, leclerc...) dobiva robo iz Poljske. Enako je z mnogimi drugimi "sladkimi" znamkami.

  • KOJAK 11:22 25.november 2016.

    Milka že dolgo dolgo ni več čokolada, večinoma je zgolj cuker z nekaj kakava. Raje odštej malo več in kupi kakšno pravo čokolado.

  • Božidar Dinič 11:50 25.november 2016.

    tudi solea krema ni več kaj je bila upam da me nebodo tožili zatorej pometimo pred svojim pragom adio

  • 1slovenka 12:13 25.november 2016.

    ..najbolj žalostno je to,da so domači produkti za tuje tržišče kvalitetnejši in cenejši,kot za slovenijo....

  • 1slovenka 12:13 25.november 2016.

    ..najbolj žalostno je to,da so domači produkti za tuje tržišče kvalitetnejši in cenejši,kot za slovenijo....

  • 1slovenka 12:13 25.november 2016.

    ..najbolj žalostno je to,da so domači produkti za tuje tržišče kvalitetnejši in cenejši,kot za slovenijo....

  • 1slovenka 12:13 25.november 2016.

    ..najbolj žalostno je to,da so domači produkti za tuje tržišče kvalitetnejši in cenejši,kot za slovenijo....

  • Boštjan Vauhnik 13:45 25.november 2016.

    slovenci smo spet vozeki,slovaki in čehi so nas lepo prehiteli

  • miho 14:12 25.november 2016.

    Če je roba na Poljskem ali kjerkoli drugje narejena licenčno, ne sme odstopati od robe, ki jo proizvaja dajalec licence. Če roba, ki je narejena licenčno, lahko dajalec licence razdre licenčno pogodbo, ker to je kršitev licenčne pogodbe.

  • Papaja Popi 16:12 25.november 2016.

    To je res, vendar se tega ne držijo.

  • Žirafa 16:33 25.november 2016.

    Ne, ni samo marketinški trik. Sama sem kupila haribo bonbone v Tušu, Lidlu in Müllerju in so v Müllerju tako najcenejši kot najkvalitetnejši.

  • jozicamurn 16:49 25.november 2016.

    Sedaj pa še enkrat preberi kaj sem napisala :) Hvala.

  • alibaba 15:28 26.november 2016.

    Naše imajo manj čokolade in lešnikov ,ter več sladkorja.

  • Doris Wenzel 10:36 25.november 2016.

    Seveda je to resnica. Pa ne samo živila, tudi tehnična roba je v vzhodnih državah drugorazredna. Nemci dobivajo originalno robo (n.pr. švicarsko Milko), na vzhodu pa se prodaja roba, ki je narejena licenčno na Poljskem in ostalih vzhodnih državah. S ...prikaži več tehniko pa je katastrofalno. Pojdite v Google in vpišite naziv izdelka (n.pr. televizor Panasonic) s celim opisom. Ugotovili boste, da v nemščini ali angleščini tega izdelka ne najdete. Pojavi se le v slovanskih jezikih. Jaz take izdelke kupim v Avstriji, ali pa v Nemčiji. Kvaliteta je absolutno boljša, pa še ceneje je.

  • kapibara 07:50 25.november 2016.

    Seveda JE razlika... !!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.