Slovenija
386 ogledov

Za dober kilometer košnje trave ob žici pet tisoč evrov

Komentarjev 20
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • izRODEk 18:07 11.avgust 2016.

    Da bi dali socialno ogroženim izključenim brezposelnim ljudem delo, tisto pa ne, ker se pri njih ne da nič v žep pospravit?Anja Kopač Mrak, Cerar, Brglez in ostala vladna govna....sanjam o dnevu, ko vas bo razjarjena množica krvave ...prikaži več in raztrgane, poscane in posrane od strahu vlekla na Kongresni trg, kjer bodo stale velike vislice...

  • Snežinko 18:25 11.avgust 2016.

    Si pa naiven...A resno misliš, da bi kdo od teh "socialno ogroženih" sprejel (kakršnokoli) delo? Zakaj že? Če v vsakem primeru dobiva podporo? Če firma takega vzame v službo, le-ta nalašč nič ne dela, zato da bi ga dali ...prikaži več nazaj na socialno...to je znana stvar.Da bi bilo to možno bi bila pptrebna konkretna sprememba zakona o socialni podpori.

  • jakec1575 18:39 11.avgust 2016.

    Dodal bi namesto vseh vrst nekih brezveznih tecajev. Mogoce raje tecaj o ponovni socializaciji in prevzemanju odgovornosti zase. Vedno so in bodo izkoriscevalci sistema. od takih ki se šlepajo na invalidske dodatke pa niso invalidi do mnogih drugih. mnogi pa ...prikaži več potrebujejo osnovno pomoc pri postavljanju zivljenja. in tukaj država šepa. Psihosocialna pomoc. pa ne da morajo eni cakati leto, da pridejo na vrsto. Delavnice bi bile pomoje ze kar korak naprej.

  • RePReSeNT 19:04 11.avgust 2016.

    Jst nardim to za 2.500, dnar na roke pa roka! haha Kje folk te cifre dobiva, meni nikoli ne bo jasno.. ??

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 19:36 11.avgust 2016.

    Sem vedu da bo ta ograja sama lopovščina; korito iz katerega se slovenski pujsi napajajo.

  • crniovcar 20:05 11.avgust 2016.

    jaz grem to kosit za 100e km

  • add 20:27 11.avgust 2016.

    Saj je bil in še bo javni razpis - prijaviš se lahko in kosiš za manjši denar, če hočeš :-)

  • add 20:28 11.avgust 2016.

    + + + + +

  • izRODEk 20:49 11.avgust 2016.

    Jaka in Snežinko: izključuje se. Delo dobijo tisti s strankarskimi povezavamni, oni brez so pa socialno ogroženi. Slednji bi najbolj potrebovali spodbude in kakšno poznanstvo.Namesto tega jih degradirajo za najslabša dela za najslabše plačilo. Normalno, da jih veliko ...prikaži več potem meče puško v koruzo.Isto košnjo lahko dobi socialno ogroženi na lokalni komunali za kakšnih 4 - 5€/h. Pa zračunajta sama, koliko časa bi tak socialni potreboval za 1,2km pokošenega grmičevja. 1000 ur? 5 mesecev? Ne no.... :)

  • izRODEk 20:51 11.avgust 2016.

    Sociano ogroženi rabi za tak denar pokositi dober meter na uro. Ampak ne: dajmo to podjetju. To sem hotel povedati.

  • izRODEk 20:52 11.avgust 2016.

    Pri nas v našem kraju je bi razpis za gradbeno delo. Pa je kolega, ki dela v lokalni gradbeni firmi rekel, "tole bomo pa mi delali" še preden je bil razpis zunaj. Prisežem!

  • KOJAK 21:01 11.avgust 2016.

    Jebemti boga... sm prvo misli, da je to prvi april. 5.000 € za kurčevih 1250m. 4 € za en meter...

  • jakec1575 23:24 11.avgust 2016.

    Pri 5000 jurjih je 2000 jurja moral dati tistemu, ki mu je zrihtal posel. Zato Slovenija ni niti senca od Švice.

  • dragec 07:37 12.avgust 2016.

    Osebno bi za košnjo zagotovil vse SLO ksenofobe in bi kosili zastonj

  • Avatar čavez
    čavez 09:16 12.avgust 2016.

    Z veseljem bi kosil kakšno težko bredo.

  • Avatar praufo
    praufo 09:35 12.avgust 2016.

    rizično delo, jaz razumem zakaj je taka cena, vprašanje je tudi dostopnosti terena, eno je pokosit kvadratno parcelo, kjer si zihr, da ni nobenih predmetov na njej, tukaj pa ... kaj če je kakšen kos žice odrezan, pa štrli v ...prikaži več travo, na to pač nihče ne pomisli, cena se mi ne zdi previsoka, glede na nevarnosti poškodb in na riziko poškodbe kosilnice

  • Avatar praufo
    praufo 10:20 12.avgust 2016.

    kar se pa tiče javnega naročanja, se pa popolnoma strinjam, da je vse več ali manj naprej zmenjeno, cene, provizije, itd, se pa na nekaterih področjih že pojavlja problem, ker se nekateri sploh nočejo več prijavit, ker jim je škoda ...prikaži več časa stran vrženega za brezvezno papirologijo

  • Avatar praufo
    praufo 10:24 12.avgust 2016.

    kar ima za posledico mnogo preplačano, nestrokovno in nemalokrat šlampasto delo

  • Nada Vesel 14:54 14.avgust 2016.

    pppppppppa toliko arestantov, če vse ubogajo naši veljaki amere , naj kosijo arestantje , saj v ameriki tudi delajo na cesti in parkih , zakaj naši ne bi , saj so dnevno plačani ...

  • jakec1575 18:43 11.avgust 2016.

    Tipičen primer, kako se izigrava javne razpise. Tega je JS prepoln. Iz 3 ponudb, od tega dve naštimani protiponudbi izberes najcenejso. Nihce se pa ne sme sprasevati, koliko je dejanska vrednost storitve v konkurecnem okolju ali pa maloprodajna na trgu. ...prikaži več Zlorab tega sistema gledamo ze vsaj 15 let. Tezko prisluzen javni denar pa izginja pri raznih prijateljskih podizvajalcih in zunanjih izvajalcih, ki v ceno vkalkulirajo "strošek" dobljenega razpisa. Tako funkcionira cela država. Niso sam uni tam gor krivi. Ko bomo vsi malo bolj pošteni, bo tudi država malo bolj poštena za vse.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.