Avto /avto/dosje-avto
115507 ogledov

Za ta nesramni prekršek boste plačali občutno več

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • PaPajapopi 08:23 15.junij 2021.

    Če se dosledno ne bo kaznovalo neinvalide, ki parkirajo na mestih za invalide, potem tudi 500 € kazni ne pomaga. Nekateri so invalidi v glavi in s tem ne mislim pravih invalidov.

    • Avatar NX11
      NX11 10:53 15.junij 2021.

      Ti si invalid v glavi.

    • blayo 20:04 15.junij 2021.

      PaPaja, višja kot bo kazen boje bo, ker bo tudi kakšen od tistih ki to nalepko zlorablja raje 2x premislil...

  • Pepe007 11:54 15.junij 2021.

    Najbolj si želim, da te karte ne bi nikoli rabil. Iti malo dalje po parkirišču pa mi tudi ni težko. Sicer pa bi karta za invalida morala biti opremljena s črtno ali qr kodo, da policist ali redar lahko na ...prikaži več hitro preveri, če gre za kak ponaredek. Za ponarejanje uradnih listin pa so druge kazni.

  • kapibara 09:57 15.junij 2021.

    Res pa je, da tudi služnost invalida peljati po opravkih prinaša to nalepko, katero pa NE smeš izrabljati: Se pa zgodi, da je invalid na obravnavi, ti pa v trgovino skočiš. - PA NE ZAGOVARJAM isorkopriščanja na račun nalepke !! ...prikaži več V Savcu sem babšetu omenil, za kaj je parkirala na tem mestu: Joj joj joj, saj vem ampak samo z 3 minute sem skočila v trgovino..

  • rd2dmk2 09:24 15.junij 2021.

    najprej prevert vse nalepke za invalide. kako se pride do nje ne vem. poznam "invalide", ki imajo nalepko pa izkoriščajo te parkirna mesta. doma pa skačejo okol ko zajci. nič jim ne manjka, čist nič, samo pri njih ni tako ...prikaži večo kot v reklami za špotnike invalide. manjka jim v glavah čist vse. in taki "invalidi" bodo še vedno lahk parkiral, ko pa pride pravi invalid z vozičkom, ga pa še podijo, če kaj omeni. in kazen odvzem izpita do smrti in zaplemba vozila, pa še 200 ur pomoči invalidom pri nakupih.

    • Janez_53 09:53 15.junij 2021.

      In zakaj teh nekulturnih, egoističnih kršiteljev enostavno ne prijaviš zaradi zlorabe invalidske dovolilnice za parkiranje???

    • blayo 20:02 15.junij 2021.

      Jaz mislim da je tistih, ki nimajo nalepke in bi vseeno radi pred vrati štacune parkirali bistveno več.

    • rd2dmk2 21:06 15.junij 2021.

      janez_53, izvoli, pa prijavi.. zakaj pa bi jest ? sam lepo napisal "naj se ponovno preveri." lahk pa komu odrezana noga spet zrase. al pa nekdo ki ga je fršlok, lahk spet maraton teče.

    • blayo 10:11 16.junij 2021.

      Lahko bi recimo vsakih 10 let preverjali ali si še "sposoben" voziti avto, bi bilo več koristi kot od preverjanja te "nalepke"...

    • rd2dmk2 19:05 16.junij 2021.

      blayo in kako bi preverjal ? na krožišču na skrivaj če si sposoben vključiti smerni kazalec, ali če si to isto krožišče sposoben prepeljat s polnim gasom ? in men verjem da najhujš test bi bil kako boš parkiral na ...prikaži veča čist praznem parkirišlu pred trgovskim centrom.

    • blayo 20:51 16.junij 2021.

      A kako? Simpl. Vozniško dovoljenje veljavno max. 10 let. Za podaljšanje pa nov CPP + zdravniško spričevalo.

    • rd2dmk2 09:05 17.junij 2021.

      in kaj bomo imeli od tega ? boš ti meni nosil vse te stroške ? kaj me briga a kdo zna na pamet predpise, ko pa na prvem križišču vzame oblast v svoje roke. oprosti ampak tvoje razmišljanje je bolano. ...prikaži več. ker vsi ,ki vedo da red in srčna kultura naredi na cesti pretočnost, varnost in še kaj dobrega. samo primer krožišč, so krasna iznajdba, doker se ne najdejo taki, ki jim ni mar za nič, še najmanj pa za žmigovc. tvoja razlaga ni vredna cveka, ponovi nalogo.

    • blayo 18:38 17.junij 2021.

      Aaaa, zdaj ni več pomembna varnost ter obnašanje na cesti ampak so kar naenkrat stroški problem??? Ja, avto je drag špas kolega, in vedno dražji bo. Ko omenjaš krožišča... po naših cestah vozi precej voznikov, ki ko so delali izpit, ...prikaži več krožišča v SLO niti obstajala še niso. Tem ljudem bi pomagal CPP na vsakih 10 let... in potem bi bil red ter kultura na naših cestah na precej višjem nivoju, dragi kolega.

    • rd2dmk2 09:24 18.junij 2021.

      oprosti, blayo, ampak, še enkrat in tokrat zadnjič, kaj ti bo preverjanje predpisov, če človek nima srčne kulture !!!! stokrat lahko nekomu razložiš kako greš skozi krožišče, če potem on v krožišču si lakira nohte, teelfonira, pioje kavo, NImA PA ...prikaži večA VOLJE IN ŽELJE prižgat smernik. saj imaš mladince, ki so pred enim letom naredili izpit pa ne prižigajo smernika v križišču. in kje je sedaj strošek ? strošek je ker kurim bencin v koloni, ko čakam na te ...samopašneše. pa lepo bodi.

    • blayo 12:21 18.junij 2021.

      Ma kaj ima zdaj veze srčna kultura??? S preverjanjem in nepodalšanjem dovoljenja odpade vsaj 50% takšnih ki bi sicer še naprej delali štalo. Če si pričakoval da boš z eno potezo rešil vse probleme na tem svetu ali pa samo ...prikaži več v Sloveniji ali pa samo na področju prometa v Sloveniji, potem živiš na napačnem svetu.

  • Kirka 10:41 15.junij 2021.

    Razne kazni, dostikrat nesorazmerne s težo prekrška, se v Sloveniji zelo množijo. Sicer nisem voznica (imam pa izpit), ampak če je na parkirplacu 15 praznih mest za invalide, ostalo pa vse zasedeno, verjetno teža parkiranja na tem mestu za nekaj ...prikaži več minut v trgovini tudi ni "vredna" nekaj sto €. Ampak čistuni najbrž vedo bolje od mene.

    • Avatar NX11
      NX11 10:55 15.junij 2021.

      Taki ste levaki, zato vas pa ne maram.

    • blayo 20:00 15.junij 2021.

      Kirka, tako je, ni vredno 120€ da parkiraš na mestu za invalide. Zato pač ne parkiraš tam, ker ni vredno, ane. Greš raje domov ter prideš z biciklom. Al pa kar na dom naročiš.

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 07:34 16.junij 2021.

    Velikokrat vidim,da se z oznako invalida vozijo tudi povsem zdravi ljudje in parkirajo na prostorih za invalide!! Ne vem ali vozijo avte od invalidov ali pa nabavijo nalepko za status invalida!! Velikokrat se tudi zgodi,da je več kot polovica mest ...prikaži večt za inmvalide praznih neinvalidi pa nimajo kje parkirati!!

  • jakec1575 11:14 15.junij 2021.

    Toliko fake invalidov, kot jih ima Slovenija, jih ima samo še Romunija. Mogoče bi bil čas, da se najprej ponovno preveri vse invalidske upokojitve, vse delne invalidnosti itd. Komisije so lepo spuščale čez raznorazne simulante. Ki potem v invalidski upokojitvi ...prikaži več adrenalinsko zmorejo vse živo. Morda je prostor tam, da najprej ukrepamo, Seveda pa tudi na parkiriščih. Je pa dejstvo, da je za lastnike trgovin trenutni zakon nezivljenjski. Saj št. parkirisc za invalide ni proporcionalno dejnaskemu stan

    • jakec1575 11:15 15.junij 2021.

      stanju. Vecinoma ta parkirisca samevajo oz. nikoli niso niti priblizno zasedena. Sem pa seveda mnenja, da zlorab ne smemo poceti. in da kazen mora biti. je pa zanimivo, da se država vedno loteva kikiriki prekrskov, velikih problemov pa se raje ne loti.

  • marsal22 12:02 15.junij 2021.

    parkirnih mest za paraplegike je 2x preveč!! Očitno so premalo hendikepirani in hudo zapravljivi !

    • blayo 19:56 15.junij 2021.

      Jaz pa mislim da je tistih ki bi radi parkirali na mestih za invalide pa to niso, 10x preveč.

    • Avatar pantani
      pantani 13:59 16.junij 2021.

      Ti si hendikepiran v glavo!!!

    • blayo 17:31 16.junij 2021.

      Saj lahko mojo domnevo izpodbijaš in navedeš kakšne resne protiargumente. To da žališ vsevprek ne bo nič pomagalo.

    • Avatar pantani
      pantani 07:22 17.junij 2021.

      Komentar ni bil namenjen tebi.

    • blayo 18:42 17.junij 2021.

      OK, vzamem nazaj pogojno... tudi ostalim ne bi smel biti namenjen...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.