Svet
2125 ogledov

Za vse pošiljke s Kitajske bo treba plačati davek

Komentarjev 26
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • stanko75 14:59 01.december 2016.

    Ravno včeraj naročal dve pošiljki iz Kitajske ena za 14$ druga 19$. Če bi pri nas kupoval (isto stvar) bi plačal za prvo 34€ za drugo pa 47€.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • zdrej 19:10 01.december 2016.

    Trenutno ni čisto tako za tisto kar stane več kot 22%. Ok, plačaš davek, vredu. Samo potem pa se pošta Slovenii zaračuna stroške pošiljanja in obdelave. Tako da je končni račun večji od tistih 22%. To me pa moti. Pač ...prikaži večč naj dobi 1% od pobranega vstran in naj prepošlje. Pa še to je prolem, da potem, ko prepošlje, prepošlje napačno, ker zgleda določebni osebki na pošti niso jemali branja in pisanja, pa narobe prepišejo.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • BenX 14:13 01.december 2016.

    kaj bo zaj carina odpirala pakeve v vrednosti 2€ in za svoje usluge racunala 30€ zato, da bo zraven pripopala listek za nekaj centov DDVja?

  • Zverca 14:56 01.december 2016.

    Za pofl robo s Kitajske mi je vseeno. Kupujem pa, in to redno, prehranska dopolnila (omega 3. d3, beta glucane, megnezijev citrat ...), ki so v ZDA tudi do 70% cenejša kot pri nas. Tudi če plačam ddv in poštnino, ...prikaži več se mi nakup izjemno izplača. Pa ne govorim o nekih Ž produktih, temveč uglednih znamkah, kot so Solgar, Now Foods ...

  • popokatopetl 15:14 01.december 2016.

    Ja pri izdelkih ki stanejo 2€ bo Evropa težko kadarkoli konkurenčna. Po drugi strani pa je bizarnost da lahko take kitajske malenkosti kupiš za praktično manj kot stane slovenska poštna znamka, in to z vračunano poštnino, zaradi izigravanja mednarodnih ...prikaži več poštnih konvencij. Bi bilo čisto fer da se bolj _pošteno_ obračuna poštnina in davek... ampak bodo zihr usekali zraven povsem nerazumen strošek procesiranja.

  • allstarr111 14:21 01.december 2016.

    Ma ja itak pač bomo kupovali preko posrednika ki bo neobdavčen in najcenejši, boli nas K, roba bo pa itak spet iz čajne :)

  • AnzeSmolej 15:56 01.december 2016.

    Sem ZELO reden kupec na Aliexpress, vzamem rade volje v zakup čakanje ca.1 mesec da pošiljko dobim. Recimo pri nas rabim en USB kabel ki stane 10-15€ pa ga moram iskat v trgovino ali pa plačati nerazumno veliko poštnino ...prikaži več pošti. Iz kitajske mi ga dostavijo BREZPLAČNO, zanj pa plačam včasih tudi manj kot 1€!Cene v EU so nabite, v sloveniji še toliko bolje.Kar prodaja TOPŠop dobite iz kitajske za 10% cene z brezplačno pošnino!!!

  • zdrej 19:11 01.december 2016.

    Zato, ker je ceneje, pač počakaš tisti mesec, če ne rabiš takoj, pa privarčuješ :-).

  • OneCent 19:18 01.december 2016.

    Sedaj boš ti postavljal pogoje? Seveda boš plačal za špeditersko storitev, ki jo opravi pošta. V starih časih, ko še nismo bili v EU, si moral to plačati za vsak uradni uvoz, pa če je bila vrednost 10 €, ali ...prikaži več 100.000. Carinska deklaracija je stala 25€ po komadu, ne glede na vrednost. Boš pač kupil 1000 kosov naenkrat, da se ti bo splačalo.

  • stanko75 20:19 01.december 2016.

    Zakaj bi za isto stvar plačal 80€ namesto 30. Saj nimam zdravniške plače.

  • Darko Štojs 12:58 02.december 2016.

    vedno vsak hoče čim več zaslužit in spet se gre nekaj evropa in naša politika. Jebe se meni za vse lopovske idiote evropske in slovenske. Določene stvari bom vedno kupil kjer je ceneje tudi če čakam do 1 meseca. zadnjič ...prikaži večjič sem naročil brezžične šlušalke iz Kitajske in dobil sem jih v 14 dneh tak da tistih 18 eur je nič proti tem cenam k se pri nas prodajajo. Za povrhu morajo slušalke imeti pa tudi obvezno regulacijo glasnosti kar spet nimajo določeni cenejši modeli v Sloveniji.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • Darko Štojs 13:02 02.december 2016.

    Tako je tudi gate sem že naročil in sem zadovoljen z njimi ker ne mislim metat denarja za gate po 20-30 eur kot so tukaj pri nas. Jebe se meni za gate kaj so že za ene znamke itak mi ...prikaži več jih potem v službi večkrat preluknjajo izbrizgi od varjenja tako,da to je to.

  • Tine123 13:58 01.december 2016.

    TA vaš "vse na enem mestu" že obstaja in se imenuje MOSS...že danes vsa podjetja(tudi izven eu) lahko dobijo EU vat številko, ki je že nujno potrebna za prodajo vseh "online" produktov, DDV pa se plača v članico ...prikaži več končnega kupca. Sicer je to totalna bedarije, ker razen tega, da so trgovci pošteni, ni nobene garancije, da trgovca dobijo....

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.