Slovenija
75465 ogledov

Začelo se je, pri večini bank opazili odlive vlog h konkurenci

Komentarjev 36
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • rd2dmk2 07:32 10.oktober 2023.

    sicer pa, včeri opazl reklamo na strani banke intesa, imajo 3.5 % obresti za 6 mesečni polog. pa da vidim komitente nlb a se bo kdo kaj zmigal, aja pa še 40 eurov ponujajo če se preseliš k njim. torej ...prikaži več , kdor hoče zaslužit 40 eurov na me kontaktira da bo dobila oba to vsoto. eno leto potem bodo drugi kaj dobrega ponudili. samo. treba je rit mal premaknit.

    • fuckZ24 09:03 10.oktober 2023.

      Pazi, to je letna OM. Relativna om je 1.75%

    • rd2dmk2 19:06 10.oktober 2023.

      fuck724.. povej kaj imaš raje- vezavo za 6 mesecev z 3.5% obrestmi ali vezavo za 12 mesecev z 3.5% obrestmi ?

    • fuckZ24 21:03 10.oktober 2023.

      A še vedno ne razumeš? Ti bom narisal: če boš za pol leta vezal 100k, ne boš ven dobil 103.5k, ampak 101.75k. Razumeš? 3.5% je letna om, ki se pri krajšem obdobju vezave ustrezno znanjša. Glede na to, ali se ...prikaži več pri zaporednih vezavah upošteva pripis obresti, ločimo relativno in konformno om. Slednja je nekoliko nižja, relativna pa je enostavno letna om/število obdobij v 1 letu. Zato na palec 1.75%

    • rd2dmk2 06:54 11.oktober 2023.

      očitno ti ne razumeš, pa imaš tri doktorate. obresti se računajo takole : znesek X obrestna mera X dni deljeno z 365. torej če imam 6 mesecev lahko po izteku vzamem in spet vežem glavnico in obresti za 6 mesecev. ...prikaži večv. torej pri drugi vezavi dobivam že od prvih obresti obresti torej jest vem kaj in kako se gre. in znam zračunat in vem kolk bom dobil . poanta mojega pisanja pa je nekje drugje. kje, da nekdo da 3.5 % drugi pa še vedno 0%. e zdej pa razglabli o tvojih relativnih in konfrtnih %

    • fuckZ24 07:30 11.oktober 2023.

      Ja, lahko vežeš. Samo eno mi povej: koliko boš dobil ven ob izteku vezave pri glavnici 100k, dobi vezave 6M in om 3.5% p.a.?

    • rd2dmk2 07:35 11.oktober 2023.

      fuckz24 neskončno več kot če bi vezal pri obrestni meri 0%. aja pa doktor znanosti , ne pozabi da naše banke znajo zaračunat ležarino. zdej pa da vidim tebe kolk bo zaslužek. no rabiš inštrukcije ?

    • fuckZ24 07:39 11.oktober 2023.

      Zakaj se izmikas odgovoru? Ves ali ne veš? Bmk za tvoja modrovanja. Samo cifro napiši.

    • fuckZ24 07:40 11.oktober 2023.

      P.S banke ležarine ne računajo več

    • fuckZ24 07:41 11.oktober 2023.

      Pa ne zdaj srat z ležarino. Cifro napiši.

    • fuckZ24 08:00 11.oktober 2023.

      P.S. poanta tvojga prvotnega pisanja je bila, da bos dobil 3.5% za 6m. Zato sem se tudi odzval. Razjasni si osnove poslovne matematike iz 2. ali 3. letnika srednje ekonomske. Za aberveznike je pa to res snov ta doktorate.

    • rd2dmk2 19:23 11.oktober 2023.

      halo doktor znanosti.. si pri zavesti fuckz24 ? ok recimo da mal si.. jest sem samo prepisal PODATKE iz reklame. PIKA. ti pa sedaj drkaj banko kolk so resnično njene obresti in kolk dobiš za 100 jurjev. zdej srečen ? aja, 1750 eurov.

    • fuckZ24 20:22 11.oktober 2023.

      Pizda, si fukjen!! Napisal si, da dobiš 3,5% za pol leta, jaz sem te pa samo opozoril, da je to letna om, ki je pri krajši vezavi ustrezno nižja. In ti se zdaj tle pizduliraš. Pejd v pizdo materno.

    • rd2dmk2 06:56 12.oktober 2023.

      veš kaj fuckz24, ti si največji primerek k. i. b. pa še kaj.. napisal sem za 6 mesečni polog. a si ti spoh tolk nadameben da razumeš mal razlike med 6 mesečnim pologom in 6 mesečno obrestno mero. pa saj ...prikaži večsaj dobiš 20 letni kredit tud z 3.5% obrestno mero . aja je tebi trebsa z VELIMI črkami zraven napisat LETNO. res si fenomen. čudno nekoč smo poznali 15 dnevne pologe.. a misliš da potem za vsak obdobje se pošejo obresti. ne! pišejo se vedno na letni ravni, zaradi primerjave.

  • SlavkoKrizman 07:02 10.oktober 2023.

    kdo noče vzeti denarja?...bančno potrdilo, da je denar tvoj(če je večja vsota) in ti bo vsak vzel gotovino

  • rd2dmk2 06:52 10.oktober 2023.

    na nekaj pozabljate, sistem je narejen tako da gotovine ne moreš kar tako dvignit. ker jo nimaš kje porabit, ker ti gotovine- zaradi strahu EU pred pranjem denarja nihče noče vzet- zato lahko naše banke delajo kar hočejo. ampak, vi ...prikaži več ovce ste jim zelo v pomoč, ker pridno uporabljate vse njihove trapast izmišljotine od plačevanja z urami in telefoni in podobno kramo. istočasno pa, obrsti na TRR so 0,0% za dovoljen limit pa okol 10 %, tomatematično pomeni, neskončno razmerje, ki je kaznivo.

    • h4ck3r 07:07 10.oktober 2023.

      rd2...tako kot je SlavkoKrizman napisal...vsak vzame tudi večje zneske gotovine, samo potrdilo moraš imeti od kod ti denar...torej dvigni in imej potrdilo o dvigu pa delaj z gotovino kaj hočeš.

    • rd2dmk2 07:19 10.oktober 2023.

      h4.. že pri pologu 1000 € moraš pisat obrazce o pranju denarja.

    • fuckZ24 09:00 10.oktober 2023.

      Heker, NKBM ni hotela izvesti plačila s pologom gotovine kljub papirju o izvoru.

    • lojs 13:39 10.oktober 2023.

      očitno mate res probleme s tem bankam ... hmm, predlagam da vprašate kakšnega berišaja, on je baje bančni ekspert za večje vsote

  • miho 10:04 10.oktober 2023.

    Čudi me, da je ob tako nizkih plačah in tako visokih cenah življenjskih potrebščin ter tako visoki potrošnji ljudi (primerljivo z najbolj razvitimi državami na svetu) možno toliko denarja privarčevati.

    • lojs 10:19 10.oktober 2023.

      še bolj kot se ti čudiš, se čudijo tujci, ki imajo bistveno višje prihodke in primerljive cene

    • miho 12:48 10.oktober 2023.

      lojs, jaz mislim, da je razlog vsaj delno v tem, da pri nas ljudje niso tako razsipni kot v državah z višjim dohodkom. Tako imamo lahko z nižjim dohodkom primerljiv življenjski standard kot oni.

    • lojs 13:10 10.oktober 2023.

      jah če pogledam vozni park okoli marketov, se pa res strinjam, da so res skromni ... da ne govorim o številu marketov na prebivalca ... namesto da slovenčki nosijo keš v štacune, ga raje pustijo v banki, ker trgovci itak ...prikaži več živijo "od zraka" ... maš prav, res smo skromni

    • miho 19:43 12.oktober 2023.

      No, kot vsak človek, sem tudi jaz zmotljivo bitje. Sorry, žal ne vem odgovora na to uganko, kako je možno ob tako nizkih plačah in tolikšni potrošnji imeti tako visoke prihranke na bankah.

  • Avatar Garancija
    Garancija 17:31 10.oktober 2023.

    Bi bil hec,ko bi hoteli vsi dvigniti gotovino,bi ugotovili,da tega denarja sploh ni,ker je naložen v dugih bankah,in z njim nekdo bajno služi

  • lojs 10:24 10.oktober 2023.

    sem že on nekaj ljudi slišal oz. poslušal tole jamranje glede obresti ... če so obresti tako pomembne, potem gre verjetno za velike vsote ... če imaš na banki 500€ ali še manj, potem ne razmišljaš o obrestih ... postavlja ...prikaži več se vprašanje, kje je meja med varčnostjo in varčevanjem ali pa na drugi strani prekomerno skopuštvo in stiskaštvo

  • lojs 08:41 10.oktober 2023.

    berem, da imate nekateri težave z veliko količino denarja ... ja tudi to je problem živlenja

  • LukaMB 23:26 13.oktober 2023.

    Če banka drži tvoj denar in ga posoja drugim, potem je red, da poleg zastonj stroškov vodenja imaš tudi obrestno mero na svoj vložen denar. Če bi vsak bogataš želel dvigniti denar takoj, bi doživel hladen tuš, namreč njegov denar ...prikaži več so že posodili naprej z velikimi obrestmi in moral bo počakati na denar, da se obrne. Mi kot ovce dejansko financiramo banke. Ker cash na roke ni zakonit in zaradi financiranja terorizma ipd. mora biti viden denarni tok. Želijo tudi obdavčiti kriptozaslužkarje sedaj.

  • kapibara1 15:30 10.oktober 2023.

    Sam brez panike. Naredite pe prenos denarja preko banke na banko.. res pa da z nekim stroškom..

  • optimist11 09:53 11.oktober 2023.

    Mi smo prenesli iz NKBM na Addiko. Samo vezavo, poslovanje ostalo na NKBM

  • leonardo 13:38 10.oktober 2023.

    Če imaš na banki vpogledna sredstva na računu ne dobiš niti pol centa obresti. Zakaj bi banke razpolagale s tvojim denarjem in bogatele, če lahko vložiš n.pr. v zlato. Tudi v štumfu je bolje kot na banki, čeprav samo zaradi žlehtnobe.

  • kapibara1 15:29 10.oktober 2023.

    Sam brez panike... Japonci imajo že kar nekaj leta za vloge na vpogled 0% mero češ: pri nas imate gotovino na varnem..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.